| 19.03.2026 | 51 НС | Сто Петдесет и девето заседание | Благодаря, госпожо Председател. Ще се постарая да бъда възможно най-кратък. Тук се казаха доста верни неща. Взимам повод от думите на господин Тодоров. Всъщност единият проблем, и той е европейски, по-скоро на Европейския съюз – той не е проблем на света, защ… |
| 05.03.2026 | 51 НС | Сто Петдесет и трето заседание | Благодаря, господин Председател. Аз ще започна с малко черен хумор, тук професор Радулов ме подсети за нещо. Като Ви слушахме обясненията, господин Младеновски, се сетихме, че математиката и електричеството на никой не са простили в този живот. Може би и в от… |
| 05.03.2026 | 51 НС | Сто Петдесет и трето заседание | Благодаря, господин Председател. Въпросът ми е към господин Младеновски – председател на Комисията за енергийно и водно регулиране. Господин Младеновски, въпросът ми ще е максимално ясен, за да Ви улесня, и много Ви моля, не ми отговаряйте с някакви такива об… |
| 19.02.2026 | 51 НС | Сто Четиридесет и седмо заседание | Благодаря, господин Председател. За съжаление, няма как да няма проблеми в АЕЦ „Козлодуй“, да няма проблеми в Маришкия басейн, да няма проблеми с ПАВЕЦ „Чаира“, да няма проблеми с „Лукойл“, с електроразпределителните дружества. В частност АЕЦ-а е един проблем… |
| 19.02.2026 | 51 НС | Сто Четиридесет и седмо заседание | Благодаря, господин Председател. Господин Андреев, от казаното от Вас дотук и от цялостната информация, която имаме по казуса, мисля, че в тази държава вече всички знаят какво е сепаратор-паропрегревател. Но от казаното дотук не се отговори на един въпрос и т… |
| 12.02.2026 | 51 НС | Сто Четиридесет и четвърто заседание | Уважаема госпожо Председател! Уважаеми господин Министър, понеже видях, че въпросът на нашия председател на политическа партия МЕЧ, господин Радостин Василев, Ви затрудни, аз ще Ви задам възможно най-лесния въпрос и се надявам поне на него да отговорите. Тъй … |
| 16.01.2026 | 51 НС | Сто Тридесет и пето заседание | Благодаря, госпожо Председател. Един такъв въпрос към господата вицепремиери, който може – да отговори. Едно писмо, господа вицепремиери, от Вашия особен търговски управител в „Лукойл“ господин Спецов, от 22 декември още, в което той – предполагам, че сте зап… |
| 16.01.2026 | 51 НС | Сто Тридесет и пето заседание | Благодаря, господин Председател. Абе знаех си аз, че не трябва да Ви питам! Вие не можете да ми отговорите на тези въпроси. Ама то във Вашето правителство кой ли може да отговори?! Ние питахме и министъра на енергетиката – и той не ги разбира тия неща. Ама ка… |
| 16.01.2026 | 51 НС | Сто Тридесет и пето заседание | Благодаря, господин Председател. Уважаеми господа вицепремиери, въпросът ми е следният – който може да отговори от Вас, разбира се: може ли да ни обясните с думи прости защо България плаща най-скъпата електрическа енергия не в Европейския съюз, а в цяла Европ… |
| 17.12.2025 | 51 НС | Сто и Тридесето заседание | Благодаря, госпожо Председател. Уважаеми, или по-скоро неуважаеми, господин Министър на енергетиката, поне малко достойнство ще имате ли, вече сте в оставка, да излезете и да си признаете, че Вие сте основният виновник този проект да бъде провален? Колко пъти… |
| 10.12.2025 | 51 НС | Сто Двадесет и седмо заседание | Благодаря, госпожо Председател. Уважаеми дами и господа от правителството на Република България! Смисълът на всяка една икономика е в общоприетото ѝ понятие икономическа политика. Много е просто – трябва да се похарчат едни пари и в обозрим период от време тр… |
| 05.12.2025 | 51 НС | Сто Двадесет и шесто заседание | Благодаря, госпожо Председател. Господин Премиер, нищо не ми отговорихте. Първо, това, което казвате по отношение на канадската група Laurentis, консорциума Laurentis Energy, и какво беше там, те нямат нищо общо с основния консорциум, който ще изгражда, ако в… |
| 05.12.2025 | 51 НС | Сто Двадесет и шесто заседание | Благодаря, госпожо Председател. Господин Премиер, господин Вицепремиер, дами и господа народни представители, въпросът ми е следният. Преди няколко дни, господин Премиер, „АЕЦ Козлодуй – Нови мощности“ подписа един инженерно-консултантски договор – каквото и … |
| 21.11.2025 | 51 НС | Сто и Двадесето заседание | Благодаря, господин Председател. Процедурата ми е към Вас, господин Председател. Много Ви моля, когато министърът на финансите откровено лъже от най-високата трибуна в държавата, да ѝ правите забележка. И аз много лесно ще го докажа. В бюджета за 2026 г. госп… |
| 21.11.2025 | 51 НС | Сто и Двадесето заседание | За какво става въпрос? Нови 400 млн. лева за „Чирен“ и пак ще правим сондажи! Ама същият този Малинов и министърът ми обясняваха как сме разширили капацитета. Е как сте го разширили този капацитет, като не сте направили един нов сондаж? И сега наново 400 млн.… |
| 21.11.2025 | 51 НС | Сто и Двадесето заседание | Недей да взимаш отношения по въпроси, които не разбираш! Това е към теб конкретно. (Шум и реплики от ГЕРБ-СДС.) Сега по същество. „Булгартрансгаз“ – 193 млн. евро за вертикален газов коридор – проект, от който абсолютно няма никаква нужда, който е направен по… |
| 21.11.2025 | 51 НС | Сто и Двадесето заседание | Благодаря, господин Председател. Директно отговарям. А бе, какви 600 млн. дивиденти, бе? „Топлофикация София“ дължи на „Булгаргаз“ 2 млрд. 650 млн. лв.! Тя Столична община е фалирала! |
| 21.11.2025 | 51 НС | Сто и Двадесето заседание | Има записи за всичкото това нещо. Но ако ми зададат въпроси, понеже ние разполагаме с много малко време, и ми направят реплика, аз ще продължа с изказването си. Благодаря Ви. |
| 21.11.2025 | 51 НС | Сто и Двадесето заседание | Напротив, не е лъжа! |
| 21.11.2025 | 51 НС | Сто и Двадесето заседание | Благодаря, господин Председател. Уважаеми дами и господа народни представители, аз ще се спра на една малка част от бюджета. Още взето, колегите, които се изказаха преди мен, доста добре го квалифицираха. То, каквото и да се каже за този бюджет, няма как да е… |
| 21.11.2025 | 51 НС | Сто и Двадесето заседание | Благодаря, госпожо Председател. При цялото ми уважение, професор Радулов, ама ще ми е много интересно да кажете колко точно милиона разходи са предвидени въобще в сферата на сигурността, тъй като общата сума е някъде около пет милиарда? Това би било много инт… |
| 14.11.2025 | 51 НС | Сто и Седемнадесето заседание | Благодаря, госпожо Председател. Господин Вицепремиер, Вие давате ли си сметка какво казахте току-що на Народното събрание? Има една седмица. Ние тук от колко дни вече, от две седмици се разправяме. Има една седмица до 21-ви и Вие ни казвате, че нямате никакво… |
| 14.11.2025 | 51 НС | Сто и Седемнадесето заседание | Благодаря, госпожо Председател. Въпросът ми е към господин Томислав Дончев, тъй като той в качеството си на вицепремиер отговаря и за сектор „Енергетика“. Уважаеми господин Дончев, в публичното пространство изтече информация, че едната от кандидатурите, която… |
| 13.11.2025 | 51 НС | Сто и Шестнадесето заседание | Благодаря, госпожо Председател. Уважаеми дами и господа народни представители, преди две седмици министърът на енергетиката в свое изявление ни увери, че до края на годината трябва да сме спокойни и че има достатъчно горива. Преди два дни същият този министър… |
| 12.11.2025 | 51 НС | Сто и Петнадесето заседание | Благодаря, госпожо Председател. Господин Министър на енергетиката, ако са верни всичките Ви уверения за това как имаме осигурени горива, дизел, авиогориво, бензин и каквото щете там, защото в забраната не фигурират само дизелът и авиогоривото, а и един куп др… |
| 07.11.2025 | 51 НС | Сто и Четиринадесето заседание | Кой е възпявал председател на комисия със стихове? |
| 07.11.2025 | 51 НС | Сто и Четиринадесето заседание | Благодаря, господин Председател. Ще си позволя да се обърна към госпожа Павела Митова в стихотворна форма. Аз знам, че тя ме гледа в момента. Това е един много хубав, бих казал, прекрасен стих от един голям български поет, който преди много години беше използ… |
| 07.11.2025 | 51 НС | Сто и Четиринадесето заседание | Благодаря, господин Председател. Аз се надявах да не ми бъде направена точно такава реплика. Преди малко го споменах: има сили, с които не трябва да се играе по този елементарен начин. Ситуацията е много сложна. Тя е, дето се вика, почти неразрешима, и ние за… |
| 07.11.2025 | 51 НС | Сто и Четиринадесето заседание | Благодаря, господин Председател. Уважаеми дами и господа народни представители, и особено Вие четиримата, които сте се подписали тук: Станислав Анастасов, Делян Добрев, Ибришимов и госпожа Павела Митова! Аз не знам дали сте били с всичкия си, когато сте се по… |
| 05.11.2025 | 51 НС | Сто и Дванадесето заседание | Благодаря, госпожо Председател. Уважаеми дами и господа народни представители, аз искам да обърна внимание – ще Ви прочета две изречения от едно становище, което е на Министерския съвет, по въпросния казус по проекта за инвестиционен разход, който преди малко… |
| 05.11.2025 | 51 НС | Сто и Дванадесето заседание | „ДОКЛАД относно Проект на решение за задължаване на Министерския съвет да изготви и предложи за гласуване в Народното събрание проект за инвестиционен разход за придобиване на „Лукойл Нефтохим Бургас“ АД и „Лукойл – България“ ЕООД от българската държава, какт… |
| 05.11.2025 | 51 НС | Сто и Дванадесето заседание | Благодаря, госпожо Председател. Тук техниката нещо се разваля. (Говори за микрофона. Смее се. Реплики от ВЪЗРАЖДАНЕ.) Уважаеми господин Расташки, в малко по-различен контекст е моята реплика. Не мислите ли, че във въпросния хотел „Хаяши“ в Борисовата градина … |
| 31.10.2025 | 51 НС | Сто и Единадесето заседание | Благодаря, господин Председател. Репликата ми е следната – и по-скоро, обръщам се към Вас, господин Председател. Ами тук се спомена за потребители – съвсем коректно беше споменато, че става въпрос за потребители, а Вие тук злоупотребявате с правото на реплики… |
| 31.10.2025 | 51 НС | Сто и Единадесето заседание | …от същата тази рафинерия. Просто никой няма да продаде рафинерия, без да изпразни резервоарите, защото ценното в една рафинерия това са горивата. Благодаря Ви. (Ръкопляскания от ПП МЕЧ.) |
| 31.10.2025 | 51 НС | Сто и Единадесето заседание | Благодаря, господин Председател. Господин Цонев, много е забавно, когато и Вие, и господин Добрев – финансисти, говорят за петрол. Ама е наистина забавна ситуация. Самото споменаване на думата паника вече е предизвикало паника. На мен вече ми се обадиха някол… |
| 31.10.2025 | 51 НС | Сто и Единадесето заседание | Искам процедура! |
| 31.10.2025 | 51 НС | Сто и Единадесето заседание | Благодаря, госпожо Председател. Другия път ще си вземем ракетен пистолет там – да гърмим отзад, да ни видите. Сега, аз не знам защо толкова много трябва да се говори, в повечето случаи – общи приказки. Вчера го казах и на Комисия. Интересното е, че ние за два… |
| 24.10.2025 | 51 НС | Сто и осмо заседание | Благодаря, господин Председател. Разбира се, господин Тодоров, аз съм напълно съгласен с Вас. От управляващите няма какво да се очаква, те тотално са се провалили във всички области. Но при мен има едно леко разочарование, защото и Вие като опозиция вместо да… |
| 24.10.2025 | 51 НС | Сто и осмо заседание | Благодаря, господин Председател. Уважаеми дами и господа народни представители! Министър-председателят на Република България заяви, че има един месец да вземем като държава генерално решение по отношение на това какво ще правим с „Лукойл Нефтохим България“ и … |
| 09.10.2025 | 51 НС | Сто и четвърто заседание | Благодаря, господин Председател. Уважаеми дами и господа народни представители! Аз ще обърна внимание на разглеждания законопроект от две страни. Едната е по-скоро професионалната страна и другата е политическата. Професионалната – ще започна с нея. Тук става… |
| 19.09.2025 | 51 НС | Деветдесет и осмо заседание | Благодаря, госпожо Председател – няма да злоупотребя. Аз ще бъда максимално кратък. Причината, единствената причина за приемането, и то бързото приемане на този Закон за изменение и допълнение, на който самото име – „Ограничаване и изменението на климата“, е … |
| 18.09.2025 | 51 НС | Деветдесет и седмо заседание | Уважаема госпожо Председател, добре, че ме забелязахте най-накрая. Аз ще бъда съвсем лаконичен по отношение на различния вот. Първият вот, в който МЕЧ беше съвносител, Алиансът за права и свободи напусна управлението. При настоящия вот Вие, господа управляващ… |
| 31.07.2025 | 51 НС | Осемдесет и девето заседание | Благодаря, господин Председател. Много ще се радвам, уважаеми колеги, ако това, което казвате, наистина е така. В крайна сметка много скоро ще се разбере, нали, ако започнат да излизат в медиите различни информации от подгонени лицензианти. Няма как да се скр… |
| 31.07.2025 | 51 НС | Осемдесет и девето заседание | Благодаря Ви, господин Председател. Аз ще бъда съвсем кратък, няма да повтарям всичко това, което колегите засегнаха преди мен. Единственото ми притеснение – и аз го казах вчера на Комисията, е към вносителите господин Добрев и господин Анастасов за този нов … |
| 31.07.2025 | 51 НС | Осемдесет и девето заседание | А бе, стига с това „такива“, ще ми правиш забележка! Айде, моля ти се. Гледайте си Вие слугинажа на ГЕРБ. Благодаря Ви. |
| 31.07.2025 | 51 НС | Осемдесет и девето заседание | …да не каже председателката, че Ви обиждаме. Няма такиви като Вас. |
| 31.07.2025 | 51 НС | Осемдесет и девето заседание | Уважаема госпожо Председател, уважаеми колеги! И каква стана тя бе, господа и дами управляващи? Късахте си ризите тук в Закона за еврото и слагате тотален контрол върху бизнеса, а сега се разпасахте тук и развързвате ръцете на общините. Над 200 общини се конт… |
| 30.07.2025 | 51 НС | Осемдесет и осмо заседание | Благодаря, госпожо Председател. Дами и господа народни представители! Аз от една друга страна ще погледна Закона, понеже доста колеги се изказаха. В този закон за изменение и допълнение за въвеждане на еврото въобще не става въпрос за еврото и за някакви мерк… |
| 23.07.2025 | 51 НС | Осемдесет и пето заседание | Уважаема госпожо Председател! Съгласен съм с Вас, господин Тодоров. В крайна сметка принципът „по-добре малко от нещо, отколкото всичко от нищо“! Надявам се обаче този ден да е по-скоро, в крайна сметка всичко е в божиите ръце. Все си мисля, че с такива палиа… |
| 23.07.2025 | 51 НС | Осемдесет и пето заседание | Благодаря, госпожо Председател. Уважаеми колеги, МЕЧ ще се въздържи при това гласуване, тъй като ние имаме по-радикално предложение и по-радикален подход специално за ЕРП-тата, но ще призная, че от Ваша гледна точка тези предложения за Вас са добри. Може и на… |