| 12.11.2004 | 39 НС | Четиристотин Двадесет и трето заседание | Благодаря, господин председател. Господин Нихризов, няма да Ви отправям реплика, просто искам да направя изказване. Става въпрос за следното, колеги. Вече няколко години този текст наистина беше отхвърлян. Но за какво става въпрос? Има фирми, които не работят… |
| 27.10.2004 | 39 НС | Четиристотин и Петнадесето заседание | Благодаря, господин председател. Нямам нищо против първото предложение на господин Пантелеев, но по отношение на ал. 4 - "в резултат на тази процедура" – когато дискутирахме в Комисията по медиите, от Комисията за регулиране на съобщенията господин Валентин Г… |
| 08.09.2004 | 39 НС | Триста Деветдесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Неведнъж в този парламент говорим, че един или друг народен представител, а дори понякога се обвинява и Министерският съвет по отношение на това, че се защитават определени лобистки интереси. В законопроекта, ко… |
| 03.09.2004 | 39 НС | Триста Деветдесет и четвърто заседание | Благодаря, господин председател. Господин министър, този отговор, който получих, го очаквах – точно това се прави – обикновено се изброяват ангажиментите, посочват се сроковете, но никъде ние не сме видели, Вие казвате, че в министерството ги има, може би ги … |
| 03.09.2004 | 39 НС | Триста Деветдесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председател, колеги, господин министър! Въпросът, който ще Ви задам, е актуален, въпреки че са минали два месеца от неговото задаване и въпреки че е задаван от много мои колеги към Ваши колеги, и ще бъде още дълго време актуален. Той се отна… |
| 02.09.2004 | 39 НС | Триста Деветдесет и трето заседание | Госпожо Радева, чета много добре този текст и никъде не виждам по какъв начин е конкретизирано точно кои ще влязат в този Национален съвет по счетоводство. Доколкото си спомням първият проект, по който господин Пирински има предложение, по точен начин се опре… |
| 02.09.2004 | 39 НС | Триста Деветдесет и трето заседание | Да, благодаря Ви. |
| 02.09.2004 | 39 НС | Триста Деветдесет и трето заседание | Добре. Тогава ще продължа по същество. Ако трябва да погледнем реално внесените проекти – от страна на господин Коста Костов и от страна на Министерския съвет, точно тези текстове не са записани реално в предложените текстове на първо гласуване за този закон.… |
| 02.09.2004 | 39 НС | Триста Деветдесет и трето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Искам да ви кажа, че реално нещата не стоят така. Параграф 2 и § 2а са коренно различни. Параграф 2 е инкорпориран от § 13. Може би систематичното място му е намерено тук. Но по този параграф реално има предложен… |
| 22.07.2004 | 39 НС | Триста Осемдесет и седмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Аз мисля, че на по-голяма част от въпросите, които бяха повдигнати, представителят на Комисията за регулиране на съобщенията отговори. Специално по въпросите, които ми зададе господин Благой Димитров, мога да ви… |
| 20.07.2004 | 39 НС | Петдесет и шесто извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Господин Пейков, когато говорите за апартаментите – “търкулнало се гърнето, намерило си похлупак”. Да не забравяме, че и министърът, както и заместник-министърът, си осигуриха по същия начин апартаментите. Но то… |
| 04.05.2004 | 39 НС | Петдесето извънредно заседание | Госпожо Радева, това, което казвате, че това не са императивни текстове и че между първо и второ четене те могат да бъдат променени и по-точно дефинирани, аз съм съгласен с Вас. Но от начина, по който са разписани, аз разбирам, че това са императивни текстове. |
| 04.05.2004 | 39 НС | Петдесето извънредно заседание | Благодаря, господин председател. Аз съм напълно съгласен с това, което каза господин Пирински. В предложението от законопроекта на господин Костов за новия § 8, в който Националният съвет по счетоводството става постояннодействащ консултативен орган, му се вм… |
| 12.11.2003 | 39 НС | Двеста Деветдесет и пето заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги, по принцип аз съм съгласен и ще подкрепя както законопроекта, внесен от Министерския съвет, така и законопроекта, внесен от господин Муравей Радев. Но и в двата законопроекта по принцип липсва едно нещо, от ко… |
| 25.07.2002 | 39 НС | Сто Тридесет и пето заседание | Няма такова нещо. Дори да се отхвърли моето предложение и да си остане § 8 в чл. 40, това не значи, че няма хармония с другото. Това са коренно различни неща. Имам чувството, че комисията тотално не разбира какво гласува и какво прави. Плюс това, ако трябваше… |
| 25.07.2002 | 39 НС | Сто Тридесет и пето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Аз поддържам моето предложение в чл. 40 ал. 8 да се отмени. Доцент д-р Емил Марков в интерпретацията, която направи за тази алинея, която аз цитирах, когато говорихме за чл. 21, казва, че не можем да направим едно законно пр… |
| 25.07.2002 | 39 НС | Сто Тридесет и пето заседание | В 3-месечен срок. |
| 25.07.2002 | 39 НС | Сто Тридесет и пето заседание | Направете го да влиза. |
| 25.07.2002 | 39 НС | Сто Тридесет и пето заседание | Аз въобще не съм съгласен с това обяснение. Това, че Министерството на културата и Министерството на финансите не са си свършили работата и не са издали такава наредба не значи, че ние с новия закон не можем да формулираме и да сложим срок, в който тя трябва … |
| 25.07.2002 | 39 НС | Сто Тридесет и пето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги, уважаеми господин министър! Разбирам да отпаднат таксите, например, както е посочено в измененията на т. 2, буква “б”: “б) са били закупени от общодостъпни библиотеки, учебни или други образователни заведения, му… |
| 25.07.2002 | 39 НС | Сто Тридесет и пето заседание | Господин Данаилов, аз бях много конкретен, точен и ясен, че чл. 18 (прочетете го, Вие сте го правили този закон) има 10 точки, с първия параграф, който току-що гласувахме, вкарахме 11 точки, където се предявяват имуществените права на авторите. Ако Вие можете… |
| 25.07.2002 | 39 НС | Сто Тридесет и пето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! В никакъв случай не мога да се съглася с предложението на ал. 2 на чл. 21 от народния представител Явор Милушев. Текстът беше заложен като ал. 2 на чл. 58 от сега действащия закон. Същият текст бе предложен от Ми… |
| 25.04.2002 | 39 НС | Сто и трето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин министър, уважаеми дами и господа народни представители! С голямо удоволствие изслушах както становищата на културната, правната и еврокомисията, така и изказванията на колегите, които взеха отношение по въпроса… |
| 27.03.2002 | 39 НС | Деветдесето заседание | Господин председател, по този параграф ние водихме дълги дебати в Комисията по транспорта и съобщенията. Мога да ви кажа, че накрая аз мисля, че гласувахме за предложението на Министерския съвет. Сега виждам от доклада, че сме гласували предложението на госпо… |
| 16.01.2002 | 39 НС | Шестдесето заседание | Благодаря, госпожо председател. Ние започнахме веднага да коментираме новия текст. Аз мога да ви кажа, че миналия път, когато се обсъждаше този закон, това беше последният ден от нашата работа, в залата имаше съвсем малко хора и вие не знаете какъв огромен на… |
| 16.01.2002 | 39 НС | Шестдесето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Миналия път ние около два часа обсъждахме този текст. Днес може би пак ще изгубим два часа, за да обсъждаме същия този член. Не искам да политизирам въпроса, но цялата работа се състои в това, че приватизацията н… |
| 19.12.2001 | 39 НС | Петдесет и шесто заседание | От името на няколко народни представители, с които съгласувахме текста, предлагам датата да бъде: "1 октомври 2002 г." - за влизането на т. 4 в сила. |
| 19.12.2001 | 39 НС | Петдесет и шесто заседание | Аз също съм съгласен по отношение на сроковете да запишем, че законът влиза в сила от 12 септември 2002 г. |
| 06.12.2001 | 39 НС | Петдесет и първо заседание | Благодаря, господин председател. Колеги, искам да попитам във връзка с приватизацията на БТК активите съдържат ли в себе си инфраструктурите, по които се движат далекосъобщителните мрежи на БТК? Априори всички канални мрежи, аз между другото не можах да намер… |
| 20.11.2001 | 39 НС | Трето извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Аз също съм съгласен, че въпросът не трябва да се политизира. Не знам точно кой е писал първия закон в предишното Народно събрание, не знам точно какво си мислят колегите отляво и дясно, но сега този закон се вк… |
| 15.11.2001 | 39 НС | Четиридесет и второ заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Телекомуникациите заедно с информационните технологии генерират в последните няколко години една нова база на глобалната икономика, често наричана нова икономика. Независимо от някои проблеми на телекомуникациите… |
| 09.11.2001 | 39 НС | Четиридесето заседание | Записано е така: "Регистриран одитор, който откаже извършването на проверка..." Каква проверка? Аз мисля, че трябва да се запише "по чл. 29", където формулирахме... Ще ви прочета какво гласуваме сега, господин Искров. Член 29 гласеше така: "Чл. 29. Одиторска … |
| 09.11.2001 | 39 НС | Четиридесето заседание | Аз не зная какво е имано предвид, когато става въпрос за преномерирането, но за мен ал. 2 на чл. 23, въобще не й е мястото тук. Ако видите как сме гласували чл. 23, ако си спомняте, ние просто там го преименувахме и няма място. Всичко друго е ясно. Там препра… |
| 01.11.2001 | 39 НС | Тридесет и шесто заседание | Дами и господа, както и да приемем, човек започва работа не по-рано от 15, 16, 20 години. Ако сложим и 50 години, ще стане 65. За мен 50 години си е напълно удовлетворителен срок и аз предлагам да си остане, както е предложено от вносителите - 50 години. Благ… |
| 24.10.2001 | 39 НС | Тридесет и второ заседание | Аз не зная колко човека в тази зала са работили в радиото и телевизията и дали има такива, но ще ви кажа, че в България има най-малко 30-40 асоциации, които в момента функционират и не знам още колко други такива сдружения. Представяте ли си ако със закон ние… |
| 17.10.2001 | 39 НС | Двадесет и девето заседание | Първо, за абревиатурата. Господин Атанасов, мога да Ви кажа, че още утре вечер Слави ще каже вместо "НеСеРеТе", "ДаСеРеТе". Нали виждате как звучи в залата? Извинявам се, че го казвам така. Второ, преди малко ние приехме § 2б, където беше цитирано: "Съветът з… |
| 28.09.2001 | 39 НС | Двадесет и второ заседание | Госпожо председател, уважаеми колеги! Искам да взема отношение по това, че господин Благой Димитров се опита да подведе залата с това, че минавайки на регистрационен режим, евентуално кабелните оператори ще могат да прекарат както искат своите мрежи. Това не … |