| 26.05.2006 | 40 НС | Сто и Двадесето заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми господин председател, аз бих искал да започна с изказването на уважавания колега господин Колчаков. Смятам, че то беше достатъчно мъдро и в залата трябва да се обединим около това – че всички колеги, които отправяха в… |
| 18.08.2005 | 40 НС | Петнадесето заседание | Това е друг въпрос. |
| 18.08.2005 | 40 НС | Петнадесето заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми господин Агов, аз съм свидетел на начина, по който беше изградена тази комисия, по времето на вашето управление. Всъщност тогава тази комисия беше изградена по предложение на левицата. Струва ми се, че още в зачатие то… |
| 03.08.2005 | 40 НС | Осмо заседание | Да. |
| 03.08.2005 | 40 НС | Осмо заседание | Благодаря, господин председател. Струва ми се, че дебатите задълбаха в една друга линия, която всъщност засилва конфронтацията. Мисля, че е в общ интерес на всички народни представители да избегнем гласуването с чужди карти. Естествено, тук преди всичко отгов… |
| 27.07.2005 | 40 НС | Шесто заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми господин Димитров, малко съм раздвоен в оценките, защото имаше доза конструктивизъм във Вашето изказване. Вие не бяхте в миналия и в по миналия парламент, имаше като че ли връщане към онези парламенти, когато просто и… |
| 14.07.2005 | 40 НС | Второ заседание | Става нещо много просто и аз искам да отправя призив към всички колеги. Виждате, когато се правят консултации, се договаря един текст и в него се договарят максимално приемливите формулировки. (Реплики от ОДС.) Във всяка група тези текстове се обсъждат. Аз би… |
| 14.07.2005 | 40 НС | Второ заседание | Благодаря. Уважаеми господин председател, аз мисля, че всички разбраха тук, че не става въпрос за това кой е за НАТО или против НАТО. |
| 19.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и девето заседание | Благодаря. Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Когато слушах този дебат и се мъчех да погледна през призмата на може би малко хора, които са останали да го издържат докрай, реших все пак да завърша в някакъв по-земен и по-спокоен тон, за да не се и… |
| 10.05.2005 | 39 НС | Седемдесет и четвърто извънредно заседание | Благодаря Ви, уважаеми господин председател. Струва ми се, че има нещо дълбоко погрешно в подхода на мнозинството – то изхожда от това, че, естествено, всички парламентарни групи ще подкрепят ратификацията. Това са известни позиции, нещата са пределно ясни. В… |
| 05.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и четвърто заседание | Благодаря, госпожо председател. Трябваше да изразя своя отрицателен вот и преди всичко да отговоря на някои леки инсинуации, които и господин Илчев в края на дебатите изрази по отношение на позицията на Коалиция за България. Почти преди една година Коалиция з… |
| 04.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и трето заседание | Благодаря, господин председател. По непонятни причини, доколкото разбирам, сега говорих и с колежката Емилия Масларова, другият законопроект, който беше внесен, не е приет въобще за обсъждане в комисията, а така или иначе той е законопроект, който смятам, че … |
| 21.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и девето заседание | Към уважаемите госпожа Андреева и господин Нихризов. Аз бих желал само да напомня, че в моето изказване аз се присъединих към вашата критика. Тук единственото различие е какво правим при тази ситуация. Не можем да не мислим за положението на България в този р… |
| 21.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и девето заседание | Благодаря, господин председател. Не смятам да говоря дълго по подробностите на закона, по отделните му детайли. Слушах внимателно изказванията на колегите отдясно и трябва да кажа, че в основни линии нещата са доста ясни. Ние пристъпваме към тази законодателн… |
| 13.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и пето заседание | Благодаря, госпожо председател. Аз също бих желал да кажа, че не става дума тук за персонална оценка, защото така или иначе предложението е за гласуване ан блок. Познавам кандидати, които смятам, че притежават нужните качества. Подходът обаче, както се изрази… |
| 23.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и шесто заседание | Благодаря, уважаеми господин председател. Уважаеми господин министър-председател, уважаеми колеги! Аз искам да повдигна и естествено да предложа за прегласуване, като кажа нещо, което вече съм изразявала пред тази зала. Знаете, че предстои честване на годишни… |
| 12.01.2005 | 39 НС | Дванадесета сесия Четиристотин Тридесет и девето заседание | Благодаря, господин председател. Няма нужда, струва ми се, да казвам, че този проект отлежава повече от четири месеца. Не е въпросът в отлежаването, въпросът е е в това, че Народното събрание наистина трябва да си поеме функциите ако не да приеме точно този п… |
| 19.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и пето извънредно заседание | Във всички случаи смятам, че сериозна дискусия по този въпрос не може да стане. Липсва нещо, което можем да обсъждаме. Затова дайте повече да не си губим времето. Да ви пожелая наистина от името на нашата парламентарна група приятни празници и наистина прогла… |
| 19.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и пето извънредно заседание | Благодаря, господин председател. Господин Агов, в тази логика няма нужда да казвам, че аз лично не съм громил американския империализъм, и в онези времена. |
| 19.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и пето извънредно заседание | Благодаря, уважаеми господин председател. Драги колеги, струва ми се, че този хумористичен тон не съвсем съответства на темата, която се обсъжда, но за сметка на това изглежда доста реалистичен. Първо, само две думи на господин Агов и тази цел за по-нататъшна… |
| 11.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и второ извънредно заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми колеги, към това логично обяснение на господин Пирински бих желал да добавя нещо друго. С голяма вероятност се очаква именно на 9 май да подпишем договора за присъединяване към Европейския съюз – Деня на победата, Деня… |
| 25.11.2004 | 39 НС | Четиристотин Двадесет и осмо заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Струва ми се, че изключително контрапродуктивно е в един момент, когато се обсъжда бюджетът на нашата държава, когато наистина има сериозни претенции от едната страна, от другата страна, има сериозни критики, има дълбочинни … |
| 02.07.2004 | 39 НС | Триста Седемдесет и девето заседание | Благодаря Ви, уважаеми господин председател! Много е странен този ход на дебата. Това мълчание от всички страни е невероятно при положение, че обсъждаме въпрос, който го приемаме като общ приоритет. Невероятно е това мълчание и от страна на министрите, които … |
| 21.05.2004 | 39 НС | Триста Шестдесет и първо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин заместник министър-председател! Много витиевато отговорихте. Прекалено – бих казал, в един стил, който не е работен стил в парламента. Вие говорите много общо. В случая днес сме свидетели на това, че се отказва … |
| 21.05.2004 | 39 НС | Триста Шестдесет и първо заседание | Благодаря, уважаема госпожо председател. Господин заместник министър-председател, току-що колежката засегна въпрос, който аз съм подал към Вас от преди месец, тъй като Коалиция за България почти повече от три месеца вече поставя този въпрос в Комисията по евр… |
| 22.04.2004 | 39 НС | Триста и Петдесето заседание | Благодаря, господин председател. Аз ще бъда малко по-конкретен. За 15,00 ч. е предвидено заседание на Комисията по външна политика, отбрана и сигурност, на което трябва да бъдат изслушани и те са потвърдили, двамата министри – министърът на отбраната и минист… |
| 10.03.2004 | 39 НС | Триста Тридесет и шесто заседание | Благодаря, господин председател. Предлагам прегласуване, тъй като според мен става нещо невероятно и странно в тази зала. Бих казал, и страшно. (Шум и реплики от мнозинството.) Къде отидоха вашите приоритети аз просто не мога да разбера! (Шум, смях и реплики … |
| 06.02.2004 | 39 НС | Триста Двадесет и четвърто заседание | Благодаря, госпожо председател. Господин Паси, естествено, Вие целенасочено не отговаряте на конкретните въпроси. Вижте къде е основното. Точно преди една година тук, в тази пленарна зала, ние говорихме за следното: да, ние сме готови да участваме срещу режим… |
| 06.02.2004 | 39 НС | Триста Двадесет и четвърто заседание | Благодаря, госпожо председател. Господин Паси, чувствайки, че Вие ще залитнете съвсем целенасочено в тази посока на отговор, в която започнахте, мисля, че това е малко обидно за интелигентността на народните депутати, аз изрично Ви призовах – моля Ви да ми от… |
| 06.02.2004 | 39 НС | Триста Двадесет и четвърто заседание | Благодаря, уважаема госпожо председател. Уважаеми министър Паси, моят въпрос ще Ви върне логично към първите два въпроса към Вас. Въпреки че е зададен още в средата на септември, логиката е съвсем ясна. Ще трябва малко да го преинача, защото след четири месец… |
| 21.01.2004 | 39 НС | Триста и Шестнадесето заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги, не знам дали забелязахте, колежката Бокова завърши предложението си с това да споделим своята отговорност. Тези, които не са чули това, нека да го чуят добре. С това, което предложихме и миналата седмица, и та… |
| 14.01.2004 | 39 НС | Триста и Тринадесето заседание | Благодаря. Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър-председател! Драги колеги, аз мисля, че вие ясно разбрахте от представянето на нашия колега господин Найденов, че тук не става дума за експлоатиране за политически цели, тук не става дума за… |
| 22.10.2003 | 39 НС | Двеста и Деветдесето заседание | Съобразете се с това, защото не върви да продължава процедурата по наблюдение, когато искаме да довършим преговорите с Европейския съюз. Благодаря ви. |
| 22.10.2003 | 39 НС | Двеста и Деветдесето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Струва ми се, че никой публично не застава против това – тези радиостанции да започнат работа, но се търсят някакви допълнителни поводи за усложняване на процедурата. Искам да ви кажа, уважаеми колеги, че периодът, в който т… |
| 13.06.2003 | 39 НС | Двеста Четиридесет и осмо заседание | Благодаря Ви, господин министър. Както Вие сам забелязахте, аз вече имах вече горчивия опит с двама Ваши предшественици. Те също показваха сериозен ангажимент и разбиране, защото в крайна сметка всички ние тук сме избрани, за да защитаваме интересите на тези … |
| 13.06.2003 | 39 НС | Двеста Четиридесет и осмо заседание | Благодаря, уважаеми господин председател! Уважаеми господин министър! Обръщам се към Вас всъщност вече като трети поред министър по повод случая с тежките произшествия в с. Асеновец, община Нова Загора. Това е изключително натоварен път, по който минават множ… |
| 11.04.2003 | 39 НС | Двеста Двадесет и пето заседание | Господин Паси, от Вашия отговор аз бих желал да изведа нещо, което може да бъде ключово за наша обща позиция. Ключовото е това, което Вие казахте по отношение на ключовата роля на Съвета за сигурност на ООН, въобще на Организацията на обединените нации в проц… |
| 11.04.2003 | 39 НС | Двеста Двадесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми министър Паси! Въпросът, който задаваме към Вас заедно с госпожа Бокова, е да ни отговорите каква е позицията на България относно ролята на Организацията на обединените нации в следвоенното управление и възстановяване н… |
| 11.04.2003 | 39 НС | Двеста Двадесет и пето заседание | Проектът за решение гласи: “Народното събрание подкрепя Резолюция № 1326 от 3 април 2003 г. на Парламентарната асамблея на Съвета на Европа правителството на Република България да се придържа в своите действия и решения към основните положения, съдържащи се в… |
| 11.04.2003 | 39 НС | Двеста Двадесет и пето заседание | Вие не желаете да довърша това, което официално е внесено от вносителите. “Резолюция 1326 – Европа и войната в Ирак, приета на последната сесия на Парламентарната асамблея - между другото, миналата седмица с квалифицирано мнозинство - съдържа оценки и препоръ… |
| 11.04.2003 | 39 НС | Двеста Двадесет и пето заседание | Моля Ви се, госпожо председател, това е уникален прецедент! Това е уникален прецедент! (Силен шум и реплики в мнозинството.) Вие не се ли чувствате уязвима да ръководите по този начин това заседание? |
| 11.04.2003 | 39 НС | Двеста Двадесет и пето заседание | Нямам право да представям мотивите! |
| 11.04.2003 | 39 НС | Двеста Двадесет и пето заседание | Аз не мога да разбера защо вие се пазите от всичко това?! |
| 11.04.2003 | 39 НС | Двеста Двадесет и пето заседание | Да, разбирам, те са разпространени. Извинете, това заседание се предава за всички, които слушат заседанието. Ние не можем да ги лишим от тези мотиви. (Шум и реплики в залата.) |
| 11.04.2003 | 39 НС | Двеста Двадесет и пето заседание | Вие лишавате колегите именно от това. |
| 11.04.2003 | 39 НС | Двеста Двадесет и пето заседание | Госпожо председател, ако на вносителите на другия проект липсват мотиви, аз смятам, че това е нарушение на правилника. И е съвсем нормално да довърша. Моля Ви, разрешете да довърша мотивите! |
| 11.04.2003 | 39 НС | Двеста Двадесет и пето заседание | Благодаря за вашето недоволство. Вие спрямо това недоволствате! (Шум в блока на мнозинството.) “Съветът на Европа и неговата Парламентарна асамблея изиграха решаваща роля в процеса на демократизация, на спазването на човешките права и въвеждането на европейск… |
| 11.04.2003 | 39 НС | Двеста Двадесет и пето заседание | Мотивите така, както са представени, които съпровождат проекта за решение: “Съветът на Европа е най-представителната европейска институция, в която Република България е пълноправен член.” (Думкане по банките в блока на мнозинството.) |
| 11.04.2003 | 39 НС | Двеста Двадесет и пето заседание | Моля Ви се, Вие не можете да откажете да прочета мотивите на този проект! (Шум в залата.) Или да приключваме тогава! |
| 11.04.2003 | 39 НС | Двеста Двадесет и пето заседание | Чета мотивите, госпожо председател! |