| 29.06.2011 | 41 НС | Двеста Четиридесет и осмо заседание | Благодаря Ви, госпожо председател на Народното събрание. Уважаеми госпожи и господа народни представители, уважаеми магистрати! Поредният годишен доклад за дейността на Висшия съвет се представя пред вас в твърде критичен момент от неговото конституиране наса… |
| 17.09.2010 | 41 НС | Сто Четиридесет и четвърто заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми колеги, благодаря и на народните представители, които взеха отношение по доклада на Висшия съдебен съвет. Няколко конкретни въпроси бяха поставени и аз ще се опитам да маркирам отговорите. Господин Яне Янев вчера по… |
| 16.09.2010 | 41 НС | Сто Четиридесет и трето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми дами и господа народни представители, уважаеми колеги! Пред вас е вторият доклад на постояннодействащия Висш съдебен съвет за цялостна едногодишна дейност. Точно преди около година вие изслушахте и коментирахте тук … |
| 09.09.2009 | 41 НС | Дванадесето заседание | Благодаря, госпожо председател. Съвсем накратко ще взема отношение по изказванията и по въпросите. Благодаря на всички народни представители, които проявиха интерес и със своите изказвания от тази трибуна изказаха мнения и препоръки и поставиха въпроси. По от… |
| 09.09.2009 | 41 НС | Дванадесето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители, уважаеми висши магистрати! Пред вас е вторият доклад на Висшия съдебен съвет за неговата дейност и първият, който отразява целогодишен отчетен период. Това позволява да се направи ця… |
| 15.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и седмо заседание | Ако ми позволите, тъй като вземам думата и по реплика на госпожа Тачева, тъй като се предвижда по-нататък, че тази атестация – методиката, показателите за нея, редът ще се приемат с наредба, това е предвидено по-нататък и е прието от комисията, нека в тази на… |
| 15.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и седмо заседание | Мисля, че и за това стана дума, но само с госпожа Тачева го споделих преди заседанието. В ал. 3 на предлагания § 55 по комисия: „При атестирането се взема предвид...”. За постоянен преподавател в Националния институт на правосъдието това е ясно като идея, ред… |
| 15.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и седмо заседание | Но ще кандидатстват за тези 80%. Мисля, че това беше и насоката на дискусията в Комисията по правни въпроси. Затова аз ще помоля да бъде като редакционна поправка. Разбира се, председателят на комисията може да предложи как - дали да допълним „с конкурс чрез … |
| 15.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и седмо заседание | По § 53 от доклада на комисията за създаването на чл. 194а. Този текст отразява една идея, която поначало може да бъде споделена и подкрепена. Лица, които са били магистрати определен брой години и са напуснали системата, да могат да се върнат, но идеята е те… |
| 15.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и седмо заседание | Имайте предвид това. |
| 15.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и седмо заседание | Понеже навсякъде са променени с конкретните норми, просто нека да отпадне в този текст. |
| 15.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и седмо заседание | Аз разбирам, комисията не подкрепя заложената идея, това е право на комисията. Но ако остане действащият чл. 176 и се приеме идеята, че няма да има младши-следователи, трябва да се включи параграф, който да отрази корекция в действащия текст. |
| 15.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и седмо заседание | Уважаеми народни представители, по § 46 – за промяна на чл. 176, който не е подкрепен от комисията. |
| 15.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и седмо заседание | Аз не крия. Тук вземам думата от името на колективен орган и затова този орган със своите правила, които вече е приел, е взел своето становище. Ние смятаме, че дискусията и бюлетината, която не носи името на този, който я попълва е достатъчна гаранция, а мноз… |
| 15.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и седмо заседание | И се надявам това да бъде отразено в протокола. |
| 15.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и седмо заседание | Добре, гласувайте всяко едно предложение. Аз съм длъжна това да го кажа. |
| 15.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и седмо заседание | То се състои от две части, господин председател. И предложението на комисията се състои от две части. |
| 15.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и седмо заседание | Не е друга темата, защото някой може да приема мотивирането, а да не приема явното гласуване. |
| 15.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и седмо заседание | Тайна дискусия има, ако тя се провежда не-публично. Висшият съдебен съвет е единственият орган, при който мониторите са включени и всички журналисти, и всеки, който иска, наблюдава. Впрочем не единственият, защото и Народното събрание така провежда заседаният… |
| 15.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и седмо заседание | Открита и прозрачна дискусия. |
| 15.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и седмо заседание | Господин председател, аз искам да благодаря за думите, които чухме тук от госпожа Николова, за отговорността, която действително носи и трябва да носи Висшият съдебен съвет като кадрови орган на системата, и за уточнението на смисъла на нейното предложение. Е… |
| 15.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и седмо заседание | Той е административна ръководна длъжност. |
| 15.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и седмо заседание | Той екс леге става заместник на главния прокурор, защото не променяме качеството му на директор на Националната следствена служба. Когато бъде избран нов, като му изтече съответният 5-годишен мандат по чл. 173, струва ми се, от Закона за съдебната власт, тога… |
| 15.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и седмо заседание | Това е направено като предложение в законопроекта между първо и второ четене. След като е в общия проект и е предложено от Комисията по правни въпроси, това е текстът, който се обсъжда. Това са съгласувани помежду си предложения. Конкретният § 36 коментира ед… |
| 15.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и седмо заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми народни представители, ако бъде възприета концепцията, заложена в законопроекта, предлаганият текст не би създал проблем. |
| 10.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и шесто заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми дами и господа народни представители, аз ще бъда съвсем кратка и няма да използвам юридически аргументи, няма да се позовавам на принципа за равенство и да се аргументирам по-подробно. Искам да отправя колегиален апел… |
| 05.12.2008 | 40 НС | Четиристотин Четиридесет и първо заседание | Това е част от мое изказване в отговор на въпроси, които бяха поставени, за да не вземам думата втори или трети път. Затова си позволявам сега да го направя. В тази връзка, без да отегчаваме аудиторията, ще спомена само някои от нашите мерки в тази посока. Ре… |
| 05.12.2008 | 40 НС | Четиристотин Четиридесет и първо заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми народни представители, госпожо министър, висши магистрати! Вземам повод от последните Ви думи, господин председател. Действително аз няма да повтарям това, с което народните представители разполагат – становището на В… |
| 21.11.2008 | 40 НС | Четиристотин Тридесет и пето заседание | Благодаря, господин председател. Колеги, аз бих искала да върна дискусията към конкретната тема, която се обсъжда, а именно доклада за дейността на съдилищата и прилагането на закона за миналата година и в частност да отговоря на някои от въпросите, които бях… |
| 21.11.2008 | 40 НС | Четиристотин Тридесет и пето заседание | Благодаря. Един от важните проблеми, които стоят пред съдилищата и, разбира се, пред Висшия съдебен съвет, като орган за управление на съдебната власт, и свързани с доброто функциониране на тези органи в системата, е кадровото им обезпечаване. В тази връзка и… |
| 21.11.2008 | 40 НС | Четиристотин Тридесет и пето заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми народни представители, госпожо министър, уважаеми върховни магистрати! За обсъждане днес на вашето внимание е Докладът на Върховния касационен съд за дейността на съдилищата. Той е внесен във Висшия съдебен съвет на о… |
| 12.09.2008 | 40 НС | Четиристотин и пето заседание | Благодаря, господин председател. Госпожо министър, уважаеми дами и господа народни представители! В началното си изложение аз всъщност засегнах и част от проблемите, които след това бяха чути, особено в изказването на госпожа Антонова. Аз благодаря за констру… |
| 12.09.2008 | 40 НС | Четиристотин и пето заседание | Благодаря, господин председател. Няма да отегчавам народните представители с всички предложения, защото те са част от съдържанието на нашия доклад. На второ място, бих спестила анализа на всички тези предложения, поради причината, че Висшият съдебен съвет ням… |
| 12.09.2008 | 40 НС | Четиристотин и пето заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми дами и господа народни представители, уважаеми членове на Висшия съдебен съвет, госпожо главен инспектор! „Няма друга власт, която тъй непосредствено, тъй постоянно да въздейства върху хората, както съдебната власт. В… |
| 05.06.2008 | 40 НС | Триста Седемдесет и осмо заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми дами и господа народни представители, уважаеми висши магистрати! Ще се възползвам от правото си да представя доклада, с уговорката, че ще спестя от вашето време, за да има време за дискусия, тъй като докладът на Комис… |
| 31.01.2008 | 40 НС | Триста Двадесет и осмо заседание | Благодаря, господин председател. Наистина за мен е удоволствие да си изпълнявам конституционните задължения, пък и чест да застана от тази трибуна пред Народното събрание. Уважаеми дами и господа народни представители, изкушавам се да кажа колеги! Позволете м… |
| 24.01.2008 | 40 НС | Триста Двадесет и пето заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми дами и господа народни представители, уважаема госпожо министър, уважаеми членове на Висшия съдебен съвет! Позволете ми да упражня законовото правомощие, като представляващ на Висшия съдебен съвет, в изпълнение на чл.… |
| 28.09.2007 | 40 НС | Двеста Осемдесет и девето заседание | Благодаря Ви. (Реплика на народния представител Атанас Атанасов.) |
| 26.09.2007 | 40 НС | Двеста Осемдесет и седмо заседание | Уважаеми колеги, от името на Парламентарната група на Национално движение Симеон Втори правя следната декларация: Ние, народните представители от Парламентарната група на НДСВ, сме обезпокоени от клеветническите нападки срещу лидера на НДСВ Симеон Сакскобургг… |
| 26.09.2007 | 40 НС | Двеста Осемдесет и седмо заседание | Уважаеми дами и господа народни представители! (Силен шум и реплики в залата.) |
| 19.09.2007 | 40 НС | Двеста Осемдесет и четвърто заседание | Благодаря, господин председател. Колеги! Едно проекторешение от Парламентарната група на НДСВ съгласно чл. 6 от Правилника за организацията и дейността на Народното събрание: „РЕШЕНИЕ за освобождаване и избор на парламентарен секретар Народното събрание реши:… |
| 12.09.2007 | 40 НС | Двеста Осемдесет и първо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми дами и господа министри, уважаеми колеги! Позволете ми първо от името на НДСВ и нейната парламентарна група да поздравя всички вас с началото на есенната сесия на Четиридесетото Народно събрание. Убедена съм, че пр… |
| 26.07.2007 | 40 НС | Двеста Седемдесет и девето заседание | Не е ясно. |
| 28.06.2007 | 40 НС | Двеста Шестдесет и седмо заседание | Благодаря. Уважаеми колеги, моето изказване и предложение, което искам да направя е по § 8, който става § 57 от Преходните и заключителни разпоредби на закона. Става дума за предложението за отмяна и корекции в няколко текста от Закона за частните съдебни изп… |
| 27.06.2007 | 40 НС | Двеста Шестдесет и шесто заседание | Това не е действащият текст, госпожо Манолова. Ние правим нов кодекс. Това е прекалено като защита на ищеца. Достатъчно е да може да спира делото. Ако си спомняте 1985 г., когато беше приет последният Семеен кодекс, той въведе доста рестрикции. След това бяха… |
| 27.06.2007 | 40 НС | Двеста Шестдесет и шесто заседание | Благодаря, господин председател. Колеги, правя предложение за прегласуване в подкрепа на предложението на колегите Иглика Иванова и Георги Анастасов за отпадане на ал. 1 на въпросния текст. Алинея 2 дава достатъчно защита, когато съпругата е бременна. Това вп… |
| 15.06.2007 | 40 НС | Двеста Шестдесет и второ заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги, изказването ми е свързано с предлагания текст от комисията за чл. 26, по-скоро неговата ал. 3, която гласи следното: “(3) Прокурорът може да участва в производството с права на страна в предвидените от закон с… |
| 10.05.2007 | 40 НС | Двеста и Петдесето заседание | Благодаря, господин председател. Формално използвам правото, дадено от правилника, за прегласуване, доколкото държа да се съобразим и с комисията, която има становище законът да бъде подкрепен. |
| 18.04.2007 | 40 НС | Двеста и Четиридесето заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги, аз ще се разгранича от нотките на негативизъм, които чухме в предходните изказвания. Очевидно сме на старта на една предизборна кампания и това дава отражение в тези начални изявления от парламентарни групи в … |
| 16.03.2007 | 40 НС | Двеста Тридесет и първо заседание | Не е вярно! Трябва да се стои в залата и да се слуша! |