| 25.10.2013 | 42 НС | Петдесет и първо заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми народни представители, аз се радвам, че (вчера беше в дванадесет без пет, а днес е може би дванадесет без три минути) Народното събрание най-после за последните две години покани Главния инспектор на Инспектората къ… |
| 16.09.2010 | 41 НС | Сто Четиридесет и трето заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми госпожи и господа народни представители, ще се постарая да бъда съвсем кратка в представянето на дейността на Инспектората, като няма да ви отегчавам със статистика. Тя е пред вас в докладите и в отчета. Ще си позволя … |
| 09.09.2009 | 41 НС | Дванадесето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Бих искала съвсем накратко да отговоря и аз. Благодаря също на господин Семов за доброжелателното и загрижено отношение към съдебната система, която е частта от държавната власт, касаеща правата на всички граждани независимо… |
| 09.09.2009 | 41 НС | Дванадесето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми госпожи и господа народни представители! За мен също е чест за първи път да отчета годишната дейност на един нов орган, който беше изцяло избран от Народното събрание с едно изключително високо мнозинство. Досега ин… |
| 12.09.2008 | 40 НС | Четиристотин и пето заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Уважаеми госпожи и господа народни представители, уважаеми членове на Висшия съвет, госпожо председател на Висшия съдебен съвет! Аз не съм се готвила за информация и за отчет, тъй като по закона отчетът е за 2007 г., а вие… |
| 14.05.2004 | 39 НС | Триста Петдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми госпожи и господа народни представители! Дълбокото ми убеждение е, че човек не бива да дава изявления преди да е свършил нещо, за да го отчете, а не да обещава какво в бъдеще ще свърши, а след това да кажат: излъгани са… |
| 24.01.1997 | 37 НС | Двеста Петдесет и първо заседание | Благодаря Ви, господин председателю! Уважаеми колеги, тягостно е, че днес, когато избираме членове на Висшия съдебен съвет от квотата на парламента, предложения, за които членове има от всичките пет парламентарни групи, представени в парламента и дори от трим… |
| 19.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и четвърто заседание | Благодаря Ви, госпожо председател! Уважаеми колеги! Аз предлагам да отпадне второто изречение на ал. 6, към което направи възражение и уважаемият колега Вълканов, а именно при постановяване на присъдата срещу тези лица, тоест лицата, които са извършили умишле… |
| 04.12.1996 | 37 НС | Двеста Тридесет и седмо заседание | Господин председателю, аз ще се присъединя към молбата на колегата Георгиев да помолим господин Будимов да оттегли предложението си, освен че е некоректно. Колеги, колегата Георгиев изтъкна много от съображенията. Трябва доста внимателно да боравим с Наказате… |
| 04.12.1996 | 37 НС | Двеста Тридесет и седмо заседание | Не е било насилствено. Хайде да не спорим тук. Когато се отнася за изселване, там вече се сключват спогодби и там правилата са малко по-други. Не се прилагат тези разпоредби на законите, които са нарушили. Така че аз още веднъж искам да кажа - правова държава… |
| 04.12.1996 | 37 НС | Двеста Тридесет и седмо заседание | С по няколко думи ще отговоря. На господин Михайлов твърдението, че това не е било екскурзия, а изселване. Господин Михайлов, да, но при изселването има спогодби. В периодите е имало изселвания. |
| 04.12.1996 | 37 НС | Двеста Тридесет и седмо заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Уважаеми колеги, макар и неколкократно преработван, този законопроект е негоден за приемане. Негоден е, защото е озаглавен Законопроект за амнистия. В него само в първия текст се говори за амнистия на извършените престъпле… |
| 29.11.1996 | 37 НС | Двеста Тридесет и шесто заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги! Становището на Комисията по парламентарна етика относно сигнала на народния представител Красимир Премянов срещу народния представител Едвин Сугарев е следното: "На 19 юли 1996 г. в Комисията по парламентар… |
| 18.10.1996 | 37 НС | Двеста Двадесет и второ заседание | Благодаря Ви, министър Костов! Аз съм доволна от Вашия отговор, защото Вие действително посочихте - поне това се разбра от контекста на изложението Ви, че никой вече няма право да се оправдава, както досега, с липсата на закони за това, че не си върши работат… |
| 18.10.1996 | 37 НС | Двеста Двадесет и второ заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Уважаеми господин министър, уважаеми колеги! От няколко години страната ни е в криза и това всички го чувстват на гърба си. Никой не крие, че и парите в държавата не стигат - не стигат за издръжката на болници, не стигат з… |
| 16.10.1996 | 37 НС | Двеста и Двадесето заседание | Благодаря Ви, господин председателю! Уважаеми колеги, безспорно е, че Законът за борба с противообществените прояви на малолетните и непълнолетните се нуждае от промени. По този въпрос всички народни представители от всички парламентарни групи са единодушни, … |
| 10.10.1996 | 37 НС | Двеста и Осемнадесето заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Уважаеми колеги, уважаеми господин Димитров! Нека, когато се приемат наказателни текстове, не си играем на евтин популизъм и предизборни пропаганди. Не се хващайте на думите на господин Кръстев. Аз бих желала господин Кръс… |
| 10.10.1996 | 37 НС | Двеста и Осемнадесето заседание | Една дума само още да завърша. И по второто Ви възражение какво значи "води лекомислено търговските си дела"? При внасянето на законопроекта сме се старали да бъдем съвсем близо до стария Наказателен закон, в който изрично е посочено това, надяваме се, че пра… |
| 10.10.1996 | 37 НС | Двеста и Осемнадесето заседание | Благодаря Ви, господин председател! Уважаеми колеги, първо съвсем кратка реплика, въпреки че не е възражение по същество на това, което каза колегата Димитров, по текстовете за непоставяне бандероли на акцизните стоки. Колега Димитров, вярно е, че има възраже… |
| 08.10.1996 | 37 НС | Четиридесет и първо извънредно заседание | Колеги, аз искам да заявя публично, че ще гласувам против този текст. Аз не зная колегите дали знаеха целта на предложения текст и защо именно на фондациите, членуващи в Съюза на фондациите, или просто от деликатност си спестиха това. Бих искала да кажа, че п… |
| 13.09.1996 | 37 НС | Двеста и осмо заседание | Благодаря ви, госпожо председател. Благодаря ви, господин министър, за вашия отговор. Доволна съм от него, защото беше точен откъм фактическа страна. Не вярвам обаче, че тези лица ще бъдат осъдени и този път, щом покровителите им в Прокуратурата на въоръженит… |
| 13.09.1996 | 37 НС | Двеста и осмо заседание | Благодаря ви, госпожо председател. Уважаеми колеги, уважаеми господин министър! Миналата седмица, когато отправих въпроса си, в няколко ежедневника се появиха съобщения, че в град Варна са задържани лицата Свилен Йорданов Цанев и Георги Димитров Георгиев с пр… |
| 23.07.1996 | 37 НС | Тридесет и трето извънредно заседание | Прав е колегата. |
| 23.07.1996 | 37 НС | Тридесет и трето извънредно заседание | Прав е колегата. |
| 23.07.1996 | 37 НС | Тридесет и трето извънредно заседание | Прав е колегата. |
| 19.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и девето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми колеги, използувайки правото си на петъчно докладване, Комисията по парламентарна етика на първо място ще докладва изпълнение на задължението за приемане на декларациите от депутатите. На две свои заседания - на 5 и… |
| 04.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и трето заседание | Ще кажа. Заяви, че "знаехме какво представлява съдебната власт до 1989 г.". Едва ли сте знаели от качеството си на бракоразводен, главно адвокат на тогавашния политически елит. Обаче искам да Ви кажа - всички знаят, защото до 1989 г. около 83 на сто от общата… |
| 04.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и трето заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Господин Соколов твърди, че сме били против създаването на независима власт, като под независима съдебна власт в днешния й вид разбира зависима от "Раковски" 134. Нека поемат отговорността! |
| 04.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и трето заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми колеги! Тежки думи каза господин Лучников, които ме предизвикаха да взема реплика, въпреки че нямах такова намерение: че неприемането в срок на конституционните закони, уреждащи триинстанционното съдебно производство и… |
| 28.06.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и първо заседание | Благодаря Ви, госпожо председател! Господин Йордан Соколов в репликата си ми отправи лични обвинения. Винаги в репликите, ако не е той, господин Лучников, излизат с един аргумент. Никога не са оборили мои аргументи, защото аз, за разлика от тях, все още чета … |
| 28.06.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и първо заседание | Уважаема госпожо, решението гласи: "1. Министерският съвет да внесе в Народното събрание програма за реформа на съдебната власт и проекти за Закон за Върховния административен съд и за процесуалните закони в съответствие с Конституцията на Република България … |
| 28.06.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и първо заседание | Кой беше министър тогава? Детето не може да проплаче и да пребозае, преди да се роди! Една система, една организация не може да започне да действа, преди да се създаде! Затова именно най-напред трябва да бъде назначен състава на съответните инстанции и по-нат… |
| 28.06.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и първо заседание | Да, но дупликата е извън. Уважаеми господин Проданов, аз се учудвам на Вашето твърдение. Не съм ги проверявала банкерите, не се познавам с тях и на коктейлите им не ходя, дали са били комунисти, но Вие като адвокат добре знаете, че в затвора праща прокуратура… |
| 28.06.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и първо заседание | Благодаря, госпожо председател! Уважаеми господин вицепремиер, уважаеми господин министър, уважаеми колеги! Зная, че редовите магистрати, а и медиите се вълнуват от безпрецедентното погазване на Конституцията. Снощи обаче видях по телевизията, че известни ест… |
| 21.06.1996 | 37 НС | Сто Осемдесет и осмо заседание | Господин председателю, ще се откажа от правото си на уточняващи въпроси. Ще изразя отношение направо към отговора. Уважаеми господин министър, аз съм доволна от Вашия отговор. Вярно е, че така е записано и в Конституцията, и в решения на Конституционния съд, … |
| 21.06.1996 | 37 НС | Сто Осемдесет и осмо заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Уважаеми господин министър, уважаеми колеги! Нашият народ свикна в последно време да живее освен в криза и в постоянна предизборна ситуация. Още отшумели, неотшумели местните избори, почти веднага влезнахме в предизборна с… |
| 11.06.1996 | 37 НС | Тридесет и първо извънредно заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Уважаеми колеги, уважаеми господа министри! Господин Димитров, очудена съм от Вашето изказване. Всъщност, не би трябвало да съм очудена, защото два мандата вече сме тук. Очудена съм от твърденията Ви за кризата в доверието… |
| 23.05.1996 | 37 НС | Двадесет и девето извънредно заседание | Колеги, аз не виждам никаква пречка да приемем този текст, още повече, че той се отнася сега, за близките дни и за няколко банки. Не съм казала, че по реда на Държавния финансов контрол. Просто цитирах ви различните закони и кодекси, в които има предвидени та… |
| 23.05.1996 | 37 НС | Двадесет и девето извънредно заседание | Аз ще си позволя да не съглася с колегата Христова. Поддържам идеята на колегата Саръиванов. Този закон не е закон, приличащ на другите. Всички знаем, че в едно производство за несъстоятелност кредиторите не могат да получат всичките си вземания, дори когато … |
| 23.05.1996 | 37 НС | Двадесет и девето извънредно заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Аз по-скоро бих продължила мисълта на господин Михайлов, който изброяваше тук пенсионните и застрахователни дружества. Защо не изброи известните на целия народ "СИК", "ВИС", "Корона инс", "Зора" и други застрахователни друже… |
| 22.05.1996 | 37 НС | Сто Седемдесет и пето заседание | Благодаря Ви, господин председателю! Уважаеми господин Радев, като споделям идеите Ви, че на всяко право трябва да съществува отговорност, мисля, че в нашата държава в момента проблемът е другаде - отговорността съществува на книга, в законите, но тя не се пр… |
| 22.05.1996 | 37 НС | Сто Седемдесет и пето заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Позволете ми, уважаеми колеги, да не се съглася с доводите на колегата Димитров, когото иначе уважавам. Колега Димитров, аз не виждам никаква опасност в това, че ще идентифицирате някакъв клиент. Нито наказание се предвижд… |
| 21.05.1996 | 37 НС | Двадесет и осмо извънредно заседание | Благодаря Ви, госпожо председател! Господин Радев, във Вашето изказване ми направи впечатление в началото това, че обвинявате правителството за фактическия блокаж на валутните сметки на гражданите и ще правите предложение те да се удовлетворяват така, както л… |
| 17.05.1996 | 37 НС | Сто Седемдесет и четвърто заседание | Господин министър, излишно е може би да Ви кажа, че не съм доволна от този отговор. Наскоро Министерството на правосъдието организира с практикуващите магистрати от цялата страна тържествено честване на 100-годишнината от приемането на първия наказателен зако… |
| 17.05.1996 | 37 НС | Сто Седемдесет и четвърто заседание | Моят въпрос е само един. Господин министър, аз Ви питах с оглед Вашите конкретни правомощия по чл. 171, струва ми, се от Закона за съдебната власт: направихте ли предложение за дисциплинарно наказание, ако сте проверили случая, на съдиите, които са допуснали … |
| 17.05.1996 | 37 НС | Сто Седемдесет и четвърто заседание | Уважаеми господин министър, уважаеми колеги! Преди няколко седмици в някои ежедневници се появиха тревожни публикации, че в резултат на дългогодишно съдебно разтакаване на така нареченото "иманярско дело" в Софийския районен съд наказателната отговорност на ч… |
| 09.05.1996 | 37 НС | Сто и Седемдесето заседание | Уважаема госпожо председател, моля Ви на основание чл. 42, ал. 2 - поставям процедурното си искане - да прилагате чл. 44 в двете му алинеи. Тоест, когато ораторът се отклонява от обсъждания въпрос, да му отнемате думата. И когато народният представител не мож… |
| 25.04.1996 | 37 НС | Сто Шестдесет и пето заседание | И може би според президента справедливо е този рентиер да плаща същия данък, както и моята съседка вдовица - пенсионерка, с 60-квадратния си апартамент? И може би му се вижда много на президента, че реститутът ще плаща 1500 лева годишен данък, затова, че взим… |
| 25.04.1996 | 37 НС | Сто Шестдесет и пето заседание | Благодаря Ви, господин председател! Уважаеми колеги! Гражданите на Република България вече не се учудват от толкова честото използване на президентското конституционно правомощие да връща законите. Хората са наясно, че той яростно се бори с мнозинството, коет… |
| 11.04.1996 | 37 НС | Сто Шестдесет и трето заседание | Становище относно сигнала на народния представител Ангел Димов срещу народния представител Иван Костов. На 31 януари 1996 г. в Комисията по парламентарна етика постъпи молба от народния представител господин Ангел Димов, в която същият твърди, че на 24 януари… |