Гласуване №19
ЗИД на Закона за автомобилните превози - първо четене - вносител Станислав Иванов и група н.п.
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ МАЯ МАНОЛОВА: Уважаеми колеги, има ли други желаещи да се изкажат по двата законопроекта? Има ли други желаещи?
Тогава закривам дебатите и ще подложа на гласуване двата законопроекта по реда, по който...
Моля квесторите да поканят народните представители в залата!
Гласуването ще бъде по реда на внасянето на законопроектите. По този начин бяха представени в пленарната зала.
Първо подлагам на гласуване Законопроекта за изменение и допълнение на Закона за автомобилните превози с вносители Станислав Иванов и група народни представители, внесен на 13 ноември 2013 г.
Моля, колеги, гласувайте първия законопроект.
Гласували 148 народни представители: за 68, против 15, въздържали се 65.
Законопроектът не е приет.
Заповядайте, господин Иванов, за прегласуване.
СТАНИСЛАВ ИВАНОВ (ГЕРБ): Благодаря, госпожо председател.
Искам процедура по прегласуване. Мотивите ми са следните.
Уважаеми колеги, вижте: вторият закон ще бъде приет. След шест месеца всички превозвачи в страната трябва да си въведат касови апарати, но пак Ви казвам, уважаеми колеги, в големите градове се разработват тикет системи. Защо задължаваме кметовете да инвестират пари в нещо, което няма да работи, защото след може би малко повече от шест месеца ще усвоят европейските средства и ще могат да се ползват от това право, разбира се, да въведат тикет системите, които вече са приети и по Оперативна програма „Транспорт” са отпуснати средствата, с които те ще бъдат финансирани?
За какво харчим пари от бюджета, уважаеми колеги? Ако някой от Вас стане и ми го обясни, ще му бъда благодарен. Недейте поради чисто заяждане да отхвърляте този зак