Гласуване №7
ЗИД на Закона за физическото възпитание и спорта - първо четене - вносител - Милко Багдасаров
1. Контекст от стенограмата
ЦВЕТАН ЦВЕТАНОВ: Когато един народен представител отправя обидни квалификации към друг народен представител, това означава, че той е обидил и всички тези избиратели, които са гласували за съответната парламентарна група, за съответните депутати. (Ръкопляскания от ГЕРБ, възгласи от ДПС: „Е-е-е!”.). За това споменавам! И за твърденията, които бяха направени, че в този регион, в Гърмен ще се назначават само българо-мохамедани, но Вие уволнихте дори и Велин, който беше в горското...
ПРЕДСЕДАТЕЛ МИХАИЛ МИКОВ: Ако изброите всички уволнени, това не е лично обяснение.
Разбира се, и господин Башев иска думата, но по начина на водене.
АХМЕТ БАШЕВ (ДПС): Уважаеми господин председател! Мястото за хленчене не е тук. Не допускайте и тук да хленчат. Хленченето – в къщи, пред телевизора и там, пред избирателите. Хората, които ги боли, че са загубили изборите и нямат позиции и техните членове ги напускат, трябва да хленчат на друго място, господин председател! (Възгласи и реплики в ГЕРБ, скандиране в ДПС: „Браво, Башев! Браво, Башев!”).
ПРЕДСЕДАТЕЛ МИХАИЛ МИКОВ: Уважаеми народни представители, ще преминем към гласуване на два законопроекта – Закона за физическото възпитание и спорта – изменение и допълнение, внесен от Милко Багдасаров, и след това ще поставя на гласуване Законопроекта за изменение и допълнение на Закона за физическото възпитание и спорта, внесен от Министерския съвет.
Гласуваме законопроекта на господин Багдасаров.
Гласували 156 народни представители: за 74, против 58, въздържали се 24.
Предложението не е прието.
Господин Багдасаров, желаете ли? (Реплика от ГЕРБ.)
Правят ми забележка, че едва ли не насила съм Ви накарал да вземете думата.
Заповядайте, господин Багдасаров
МИЛКО БАГДАСАРОВ (КБ): Спазвам правилника, господин председател.
Благодаря за предоставената ми възможност да искам процедура по прегласуване.
Мисля, че не беше коментиран достатъчно по време на дебатите, затова се обръщам към групата на Движението за права и свободи. Първата преписка, която започна от миналата година, беше свързана с искане на много хора, които представляват малките райони и са Ваши избиратели, където не можем да организираме клубове заради разминаването между училищни ръководства и спортни деятели в малките населени места. Това, първо.
Второ, казах го няколко пъти – вярвам, че този министър ще направи наредбата, която е подзаконов нормативен акт, в посока на искането ни да се допускат учениците, картотекир