Гласуване №3
Програма за работата на НС за 11 - 13 декември 2013г. - предложение от Д.Добрев за нова точка - изслушване на Пл.Орешарски
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ МИХАИЛ МИКОВ: Благодаря Ви, господин Ерменков.
Ако обичате, режим на гласуване. (Реплика на народния представител Делян Добрев.)
Малко е късно, господин Добрев – ще направите сигурно предложение за прегласуване после, защото аз преди малко поканих да се мотивира предложението, а сега няма да Ви чакам да се събирате по коридорите. (Реплика на народния представител Делян Добрев.)
Гласуваме предложението за изслушване, господин Добрев, което сте предложили заедно с госпожа Цачева, на основание чл. 49, ал. 3, а господин Ерменков направи противно предложение.
Гласували 155 народни представители: за 54, против 93, въздържали се 8.
Предложението не е прието.
Господин Добрев – за процедура.
Заповядайте, уважаеми господин Добрев.
ДЕЛЯН ДОБРЕВ (ГЕРБ): Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Предлагам процедура по прегласуване.
Аз чух аргументите на господин Ерменков, че трябва да изчакаме да се проведат срещи и да разговаряме с Европейската комисия и едва след това да направим изслушване на министър-председателя. Всъщност обаче българското Министерство на икономиката и енергетиката е получило писмо от Европейската комисия още на 26 август с входящ номер. В това писмо много добре са изложени аргументите на Европейската комисия.
Въпросът тук е от 26 август до 31 октомври, когато беше направена първата заварка, какво се е случило – дали правителството е водило разговори, дали е уточнявало позиция, дали е имало намерение да промени междуправителствено споразумение, или няма. Ако си спомняте на 6 ноември, шест дни след като беше направена