Гласуване №7
ЗИД на Закона рибарството и аквакултурите - първо четене
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ МАЯ МАНОЛОВА: Благодаря Ви, господин Панчев.
Това беше становище на вносител. В рамките на десет минути вносителите имат право да представят своя законопроект.
Откривам дискусията. Имате възможност да се изкажете по законопроекта.
Доколкото пленарната зала се информира от становищата на комисиите, законопроектът е консенсусен, изключвайки параграфите, които вносителите заявиха, че ще оттеглят. Може би е добре някой да го заяви в залата?
Заповядайте, госпожо Танева.
ДЕСИСЛАВА ТАНЕВА (ГЕРБ): Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги народни представители! Направеното предложение-изказване на господин Спас Панчев на практика отразява дискусията, която се получи в Комисията по земеделието и храните, когато достигнахме пълен консенсус между всички парламентарно представени групи за текстовете на последните два параграфа.
С оттеглянето от трибуната от вносителите на § 1 нашата парламентарна група ще подкрепи така предложения законопроект.
Наистина е важен срокът, който се удължава с една година по повод на изисквания на рибарите в сектора.
ПРЕДСЕДАТЕЛ МАЯ МАНОЛОВА: Благодаря Ви, госпожо Танева.
Има ли реплики към изказването на госпожа Танева? Няма.
Има ли желаещи за други изказвания? Няма.
Подлагам на първо гласуване Законопроект за изменение и допълнение на Закона за рибарството и аквакултурите.
Гласували 115 народни представители: за 115, против и въздържали се няма. (Ръкопляскания.)
Законопроектът е приет на първо гласуване.
Господин Панчев, заповядайте за процедура.
СПАС ПАНЧЕВ (КБ): Благодаря Ви, госпожо председател.
Благодаря Ви, колеги, за подкрепата на проекта.
Както госпожа Десислава Танева каза, за българските рибари е важен срокът, който изтича в края на 2013 г.
В тази връзка и след единодушното гласуване на законопроекта предлагам да гласуваме и на второ четене проекта, който сме внесли. Благодаря Ви.
ПРЕДСЕДАТЕЛ МАЯ МАНОЛОВА: Благодаря Ви, господин Панчев.
Наистина на първо гласуване законопроектът беше подкрепен единодушно от народните представители от всички парламентарни групи, но все пак искам да попитам пленарната зала: има ли народни представители, които искат да правят предложения между първо и второ четене? Няма желаещи.
Тогава ще подложа на гласуване предложението на народния представител Пенко Атанасов за преминаване към второ гласуване на законопроекта в това плен