Гласуване №44
ЗИД на Закона за Данъчно-осигурителния процесуален кодекс - второ четене - параграф 11 - предложение И.Московски-редакционна поправка
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ МАЯ МАНОЛОВА: Благодаря Ви, господин Московски.
Господин Кънев?
ПЕТЪР КЪНЕВ (КБ, от място): Има предложение – да се гласува.
ПРЕДСЕДАТЕЛ МАЯ МАНОЛОВА: Подлагам на гласуване редакционното предложение на господин Ивайло Московски, което докладвах преди малко.
Моля, колеги, гласувайте.
Гласували 95 народни представители: за 16, против 40, въздържали се 39.
Предложението не е прието.
Заповядайте, господин Лазаров.
ДИМИТЪР ЛАЗАРОВ (ГЕРБ): Уважаема госпожо председател! Уважаеми колеги, предполагам, че не стана ясно какво е предложено и какво се гласува. В текста, който е предложен, са предвидени санкции от хиляда до три хиляди лева за физически лица. При повторност – до пет хиляди лева, ако не си носят личните документи, в които влизат: лична карта – да, но там се налага глоба по Закона за МВР, или ако не си носи шофьорската книжка, макар че водачът на този вид превозно средство е длъжен да я носи, но се случва да не я носи, по Закона за движение по пътищата му се налага глоба, която е в пъти по-ниска.
Това, което Вие предлагате, са изключително завишени глоби при един и същ вид нарушение. При два различни закона има в пъти разлика в санкциите. Не виждам кому е нужно това! Може би някой е предвидил, че ще се налагат две санкции ли, просто не мога да си го обясня?!