Гласуване №13
Правилник за организацията и дейността на Народното събрание - Член 19 ( става член 18) - предложение от Г.Кадиев
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ МИХАИЛ МИКОВ: Благодаря Ви, уважаеми господин Кадиев.
Други желаещи за участие в разискванията по чл. 19 от правилника, който комисията предлага да стане чл. 18? Не виждам.
Подлагам на гласуване първо предложението на господин Кадиев по чл. 19, ал. 2, което не е подкрепено от комисията.
Гласували 111 народни представители: за 50, против 33, въздържали се 28.
Предложението не е прието.
Господин Кадиев, заповядайте, предполагам за процедура за прегласуване.
ГЕОРГИ КАДИЕВ (КБ): Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Тъй като е доста разнопосочно гласуването, имам усещането, че не се разбра много добре логиката на предложението. Пак повтарям – всеки от Вас да гласува по съвест. Предложението е много просто: един и същи народен представител да бъде в ръководството само на една комисия, тоест да не може да бъде, както на практика в миналото, председател на една, заместник-председател на друга, на втора, на трета. Така че всеки един от Вас има възможността …
ПРЕДСЕДАТЕЛ МИХАИЛ МИКОВ: На трета не може, господин Кадиев.
ГЕОРГИ КАДИЕВ: Добре, на две. Така или иначе ограничаваме в ръководството на една комисия. Благодаря.
ПРЕДСЕДАТЕЛ МИХАИЛ МИКОВ: Благодаря, уважаеми господин Кадиев.
Поставям на прегласуване направеното предложение.
Гласували 102 народни представит