Гласуване №6
Процедура М.Миков за едължаване на р.време за законодателна дейност и парламентарен контрол
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ МИХАИЛ МИКОВ: Благодаря Ви, уважаема госпожо Дариткова.
Има ли реплики? Не виждам.
Ще си позволя да направя процедурно предложение.
Сега е 10,00 ч. Да заседаваме по дневния ред до 11,00 ч., а съответно ще удължим времето за парламентарния контрол до 14,30 ч., поради забавеното започване на заседанието.
Моля Ви, режим на гласуване – да видим сега как ще стане тази работа.
Тези, които желаете, имате думата за изказвания, защото има много неизползвано време.
Гласували 144 народни представители: за 102, против 21, въздържали се 21.
Следващи изказвания, ако обичате.
Заповядайте, уважаема госпожо Атанасова. (Съскане от ДПС.)
Предполагам, че и госпожа министърът в даден момент ще вземе отношение.
ДЕСИСЛАВА АТАНАСОВА (ГЕРБ): Благодаря, господин председател.
Първо, искам удължаване на времето на групата.
ПРЕДСЕДАТЕЛ МИХАИЛ МИКОВ: Удължете времето.
ДЕСИСЛАВА АТАНАСОВА: Второ, преди да започна да говоря по законопроекта, ще си позволя извън темата, господин председател, да кажа няколко думи на колегите, които създават усещането, че не се намираме в Парламента, а в терариум.
Уважаеми колеги, това, че не разбрахте професионалното обяснение на д-р Дариткова за системата на Павлов и първосигналното поведение, донякъде е разбираемо, но бих искала да Ви кажа, че на 24 ноември се навърши годишнина от публикуването на труда на Дарвин за произхода на човека. За съжаление, дойде момент, когато тази теория изглежда се оборва. Моля Ви, по-професионално!
НИГЯР ДЖАФЕР (ДПС, от място): Тя е оборена отдавна.
ПРЕДСЕДАТЕЛ МИХАИЛ МИКОВ: По-възпитано, искате да кажете. А по-професионално...
ДЕСИСЛАВА АТАНАСОВА: Като народни представители, господин председател, а не като влечуги и земноводни в терариум. (Смях в КБ и ДПС, ръкопляска