Гласуване №30
Процедура-Ф.Попов разместване на точките -процедура за прегласуване
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ МАЯ МАНОЛОВА: Благодаря Ви, господин Попов.
Очевидно че тези, които са извън пленарната зала, не са гласували. Ще могат да го направят, ако влязат в пленарната зала, но ние няма какво да направим по този въпрос, така че подлагам на прегласуване процедурното предложение на господин Филип Попов за разместване на седмичната програмата. (Шум и реплики от ГЕРБ.)
Гласуваме предложението на господин Филип Попов.
Гласували 156 народни представители: за 98, против 58, въздържали се няма.
Предложението на господин Попов за разместване в седмичната програма е прието. (Шум и реплики.)
Уважаеми колеги, само да напомня какво направихме току-що. Сега ще преминем към т. 9 – второ гласуване на Законопроекта да изменение на Административнопроцесуалния кодекс, след това ще преминем към т. 10, по време на която господин Иванов и госпожа Спасова ще могат да направят предложение за едновременно разглеждане на двата законопроекта, след което ще обсъждаме второ гласуване на Законопроекта за изменение и допълнение на Кодекса на труда и продължаваме по приетата тази сутрин програма.
Преминаваме към:
ВТОРО ГЛАСУВАНЕ НА ЗАКОНОПРОЕКТА ЗА ИЗМЕНЕНИЕ НА АДМИНИСТРАТИВНОПРОЦЕСУАЛНИЯ КОДЕКС.
Моля, уважаеми господин Казак, да докладвате Административнопроцесуалния кодекс на второ четене или по-точно законопроекта за неговото изменение.
ДОКЛАДЧИК ЧЕТИН КАЗАК: Благодаря, уважаема госпожо председател!
Уважаеми колеги! „Доклад за второ гласуване на Закона за изменение на Административнопроцесуалния кодекс.
(Обн., ДВ, бр. 30 от 11.04.2006 г., в сила от 12.07.2006 г., изм., бр. 59 от 20.07.2007 г., в сила от 1.03.2008 г., бр. 64 от 7.08.2007 г., бр. 94 от 31.10.2008 г., в