Гласуване №4
Решение за спиране на преизчисляването на основното месечно възнаграждение на народните представители - процедура Д.Атанасова за прегласуване
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ МИХАИЛ МИКОВ: Уважаема госпожо Атанасова, процедурата по тази точка приключи. (Народният представител Станислав Станилов иска думата.)
Ще Ви дам думата.
Аз не възразявам, но Ви моля друг път по-бързо да реагирате. Това, първо. (Шум и реплики. Възгласи: „Е-e-e!” от ГЕРБ.)
Второ, сега ние отново трябва да разменим местата си с господин Бисеров, защото аз нямам право да водя прегласуването по тази точка.
Трето, има и противно процедурно предложение.
Хайде да се разменим, ако обичате, господин Бисеров.
Заповядайте.
СТАНИСЛАВ СТАНИЛОВ (Атака): В залата имаше четирима представители от „Атака”, и четиримата гласуваха. Павел Шопов дойде след гласуването. За какво говорим?! (Шум и реплики от ГЕРБ. Силен шум в залата.)
ПРЕДСЕДАТЕЛ ХРИСТО БИСЕРОВ: Уважаеми колеги, заемете местата си! (Народни представители от ГЕРБ и „Атака” влизат в пререкания. Силен шум и реплики.)
Колеги, заемете местата си, ще гласуваме! Ще гласуваме! (Силен шум и реплики.)
Уважаеми колеги… (Шум.)
Моля, процедура на гласуване.
Колеги, гласувайте по проекторешението. Благодаря Ви.
Гласували 217 народни представители: за 216, против 1, въздържали се няма.
Благодаря Ви, покажете по групи. Благодаря. (Шум и реплики. Народният представител Павел Шопов иска процедура.)
По какво процедура, господин Шопов? (Реплика от народния представител Павел Шопов. Силен шум и реплики.)
Господин Павел Шопов, ще чуем по каква процедура иска думата.
ПАВЕЛ ШОПОВ (Атака): Господин председателю, искам да приканя председателя на Народното събрание – господин Миков, да влезе в ролята си, да влезе в ролята си и да направи всичко възможно, за да осигури реда около Народното събрание.
В момента е събрана една групичка платени хора с плакати: лъжи и инсинуации, инспирирани от председателя на партията за спасение на Бойко. Националният фронт за спасение на Бойко – така се казва тази партия, така наречената „партия на една телевизия”. (Силен шум и реплики от ГЕРБ.)
Господин председателю, не може да се оставят тези хора да върлуват. Тук има двойни стандарти! Преди, нас от „Атака”, ни пребиваха на разрешени и регламентирани събития, на регламентирани шествия, на регламентирани митинги, а сега тези хора се оставят около Народното събрание да вършат нещо абсолютно нередно. Те са в зоната за сигурност, те нямат – проверихме това, каквото и да е