Гласуване №2
ЗИД на Данъчно-осигурителния процесуален кодекс - първо четене
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ МИХАИЛ МИКОВ: Откривам пленарното заседание. (Звъни.)
Уважаеми народни представители, вчера приключиха разискванията по първо гласуване на Законопроекта за изменение и допълнение на Данъчно-осигурителния процесуален кодекс. На основание чл. 68 от Правилника за организацията и дейността на Народното събрание гласуването беше насрочено за днешното пленарно заседание.
Предлагам да преминем към:
ПЪРВО ГЛАСУВАНЕ НА ЗАКОНОПРОЕКТА ЗА ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА ДАНЪЧНО-ОСИГУРИТЕЛНИЯ ПРОЦЕСУАЛЕН КОДЕКС.
Моля, режим на гласуване.
Гласували 166 народни представители: за 103, против 18, въздържали се 45.
Данъчно-процесуалният кодекс е приет на първо гласуване.
Заповядайте, уважаеми господин Иванов за процедура по прегласуване.
СТАНИСЛАВ ИВАНОВ (ГЕРБ): Благодаря, господин председател.
Уважаеми колеги, вчера залата беше празна и затова не можахме да гласуваме – бяхте си тръгнали. Процедурата ми е за прегласуване.
Колеги, какво правите с този закон? Вчера се опитахме да обясним, ще го кажа отново – този закон създава репресивен орган, който ще рекетира превозвачите.
Уважаеми колеги, проблемът не е в превозвачите. За да решите този проблем, трябва да направите съвсем други стъпки. Проблемът не са Ви превозвачите!
В момента има и „Икономическа полиция”, и КАТ, има и ДАИ, които могат да извършат всички тези проверки и те ги извършват. Сега ги записвате в едни нови членове на закона. Няма смисъл да се прави това нещо. Няма смисъл да се създава репресивен орган, тъй като, пак казвам, и към момента тези проверки се извършват. Отделно, че самата процедура по правене на проверките не е измислена както трябва.
Уважаеми колеги, за да не рекетирате бизнеса – във Вашата платформа нееднократно казахте, че ще облекчите условията на фирмите да работят – недейте да го правите! Не е това начинът.