Гласуване №17
Решение за изменение и допълнение на ПОДНС - параграф 4
1. Контекст от стенограмата
Подлагам на гласуване текста на Правната комисия.
Гласували 159 народни представители: за 112, против няма, въздържали се 47.
Предложението е прието.
Следващите предложения от доклада на Правната комисия са по отношение на проекта за решение, внесен от господин Михаил Миков. Ще ги подложа на гласуване, така както са предложени от Правната комисия, предвид, че той не държи да бъдат гласувани неговите предложения.
Подлагам на гласуване § 2 – в чл. 76, ал. 1 се създава изречение второ: „Докладите и становищата на другите комисии могат да се представят и в резюме”.
Гласували 162 народни представители: за 135, против 2, въздържали се 25.
Предложението е прието.
Текстът на § 3 беше прочетен от господин Филип Попов. По него няма редакционни предложения, така че ще го подложа на гласуване. Той беше представен, заедно с целия проект за решение. Ако държите, ще го прочета. (Реплики от ГЕРБ.)
Това е предложението на Михаил Миков, което се отнася до докладите на органите, които са длъжни да ги представят пред Народното събрание.
Да го чета ли? (Реплики от залата: „Не!”.)
Подлагам на гласуване § 3 от проекта за решение, така както го предлага Правната комисия.
Гласували 159 народни представители: за 125, против 7, въздържали се 27.
Параграф 3 е приет.
Параграф 4 е също от предложението на господин Миков:
„(1) Народното събрание може да изисква внасянето на доклад от орган по чл. 84, т. 17 от Конституцията и по отделни въпроси от дейността му по предложение на съответната постоянна комисия или на една пета от народните представители.
(2) В случаите по ал. 1 Народното събрание определя въпросите, периода за който се отнася докладът и срокът за неговото представяне.
(3) Обсъждането на доклада по ал. 1 се извършва по реда на чл. 86.”
Подлагам на гласуване § 4.
Гласували 162 народни представители: за 120, против 2, въздържали се 40.
Предложението е прието.
Уважаеми колеги, последният § 5, който предлага Правната комисия, се отнася до двата проекта за решение, предложени от народните представители от „Атака”.
Ще подложа на гласуване параграфите от проектите за решение, така както са предложени от вносител, и ако не бъдат приети – ще подложа на гласуване след това предложенията на Правната комисия.
Подлагам на гласуване – първо, проектът за решение, внесен от народните представители Николай Александров, Гален Монев и Иван Димитров на 17 юли 2013 г.
Колеги, как желаете – да го подложа на гласуване анблок или по отделните параграфи? (Шум и реплики.)
Комисията не приема изцяло предложението на народните представители. Те желаят да бъде гласувано и ако не бъде възприето предложението на вносителя, ще подложим на гласуване предложението на Правната комисия. (Шум и реплики.)
Да го прочета ли? Добре:
„Във „Финансовите правила” по бюджета на На