Гласуване №3
Решение за освобождаване на Филип Златанов като член и председател на Комисията за предотвратяване и установяване на конфликт на интереси
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ МИХАИЛ МИКОВ: Благодаря Ви.
Други желаещи за изказване, или да отидем към освобождаването на господин Златанов? Не виждам.
Закривам разискванията.
Моля народните представители да заемат местата си в залата.
Вчера сте запознати с Проекта за решение относно освобождаването на господин Филип Златанов по повод негови постъпили писма за заявени оставки като член и председател на Комисията за предотвратяване и установяване на конфликт на интереси. Пак ще Ви го припомня:
„РЕШЕНИЕ
за освобождаването на Филип Христов Златанов
като член и председател на Комисията за предотвратяване
и установяване на конфликт на интереси
Народното събрание на основание чл. 84, т. 8 и чл. 86, ал. 1 от Конституцията на Република България, и чл. 22в, ал. 1, т. 1 от Закона за предотвратяване и установяване на конфликт на интереси
РЕШИ:
Освобождава Филип Христов Златанов като член и председател на Комисията за предотвратяване и установяване на конфликт на интереси.”
Моля, режим на гласуване.
Гласували 171 народни представители: за 170, против 1, въздържали се няма.
Решението е прието.
За отрицателен вот – той е само един.
Господин Кутев, Вие ли сте този един от Коалиция за България?
Заповядайте.
За отрицателен вот има думата народният представител Антон Кутев.
АНТОН КУТЕВ (КБ): Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Гласувах отрицателно, но със сигурност не защото съм против освобождаването на господин Златанов от поста, а защото това освобождаване и досегашният дебат имаше друга цел. Целта на дебата сега беше да бъде ясно дали има неправомерно въздействие през държавните структури върху политици в България. Ако държавните структури, особено силовите от тях, въздействат неправомерно върху политиците, това означава, че имаме тежък корупционен проблем, който засяга основите на демокрацията и на обществото в България.
Тук чух и един куп изказвания на господата от ГЕРБ, които ни казаха, че трябвало да изчакаме разследването на прокуратурата и следствието, да