Гласуване №7
Програма за работата на НС за 9 - 11.10.2013г. - процедура Н.Александров за включване на нова точка в дневния ред-т.2-прегласуване
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ МИХАИЛ МИКОВ: Има ли противно предложение? Не виждам.
Моля, гласувайте.
Гласували 199 народни представители: за 100, против 39, въздържали се 60.
Предложението е прието.
Заповядайте за предложение за прегласуване, господин Казак.
ЧЕТИН КАЗАК (ДПС): Благодаря.
Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Правя процедурно предложение за прегласуване, тъй като оспорвам резултата от гласуването. Надявам се членовете на Европейската народна партия в българския Парламент да подходят по-отговорно към един такъв въпрос. (Шум и реплики от ГЕРБ.)
ПРЕДСЕДАТЕЛ МИХАИЛ МИКОВ: Благодаря Ви, уважаеми господин Казак.
Моля, гласувайте.
Гласували 207 народни представители: за 105, против 45, въздържали се 57.
Предложението е прието.
Постъпило е предложение от господин Павел Шопов за Проект за решение за обявяване на неутралитет, неизпращане на български военни контингенти и формирования, забрана за предоставяне на територии, военни бази и/или цивилни съоръжения във връзка с евентуален военен конфликт в Близкия Изток.
Имате думата, господин Шопов.
ПАВЕЛ ШОПОВ (Атака): Благодаря Ви, господин председателю.
Още през август месец, по време на парламентарната ваканция, „Атака” внесе предложение в Народното събрание за обявяване на неутралитет. За нас нямаше нищо по-логично от едно такова решение и такава позиция на България, предвид на особеното положение, в което се намира, предвид на опасностите, които ни грозят от всяка гледна точка.
Предложението относно бежанците, което преди малко внесохме, беше естествен етап. То беше естествено предложение, което следваше предложението за неутралитета, и ние го внесохме 15 дни с