Гласуване №3
Програма за работата на НС за 2 - 4 .10.2013г.-процедура Д.Лазаров-т.1 да отпадне
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ МИХАИЛ МИКОВ: Благодаря, уважаеми господин Червеняков.
Ще подложа на гласуване направеното предложение, ако правилно съм Ви разбрал, за отпадане на точка първа.
Втората, за включването, няма как.
Моля, режим на гласуване за предложението на господин Димитър Лазаров.
Гласували 194 народни представители: за 85, против 109, въздържали се няма.
Предложението не е прието.
Заповядайте за предложение за прегласуване, господин Лазаров.
ДИМИТЪР ЛАЗАРОВ (ГЕРБ): Уважаеми господин председател, моля да подложите на прегласуване тази точка от дневния ред. Това, което беше изчетено тук, касае времето, когато се гласуваше с чужди карти в тази зала. Да, това решение е факт. (Ръкопляскания от ГЕРБ.)
Сега, от времето на Четиридесет и първото Народно събрание, е въведена система с индивидуална регистрация. Вие това много добре го знаете. Това решение също касае въпросите за гласуване на определени решения, законопроекти на Народното събрание. Ние тук говорим за липсата на кворум при регистрация, при откриване на Народното събрание. Това решение е в съответствие с ал. 3 на чл. 48.
ПРЕДСЕДАТЕЛ МИХАИЛ МИКОВ: По същество изложихте мотивите си.
ДИМИТЪР ЛАЗАРОВ: Господин председателю, Вие на 26-и, веднага след като обявихте, че има кворум и имаше предложение от групата н