Гласуване №5
Избиране на министър-председател на Република България- Пламен Орешарски
1. Контекст от стенограмата
ЦВЕТОМИР МИХОВ: Господин председател, не е лошо в почивките да си прочитате правилника по-добре. (Силен шум в КБ и ДПС).
Тъй като имам право да оспоря гласуването, предлагам процедура за прегласуване, понеже голяма част от колегите не можаха да гласуват. (Силен шум и възгласи в КБ и ДПС.)
ПРЕДСЕДАТЕЛ МИХАИЛ МИКОВ: По групи ли искате? Моля да се успокоите. Вече сме на финала.
Моля, първо покажете по групи резултата от гласуването. Извинявам се, не разбрах, че има постъпило такова искане към предишното гласуване. Системата дава възможност да се покаже. (Системата показва гласуването на ГЕРБ: гласували 9 народни представители: за 1, против 8, въздържали се няма. Народните представители от КБ, ДПС и „Атака”, някои станали прави, се обръщат към групата на ГЕРБ и ръкопляскат продължително.)
Моля да седнете по местата си. Уважаеми народни представители, предаването се излъчва директно. Моля за малко повече спокойствие.
Постъпило е процедурно предложение – поради интензивното движение в залата – за прегласуване, тъй като някои народни представители не са успели да се включат в процедурата.
Режим на прегласуване! (Народни представители от ДПС и от ГЕРБ се обаждат, че не работят пултовете им за гласуване. Народен представител от КБ отива до трибуната и обяснява на председателя Михаил Миков, че не е разбрал за какво се гласува.)
Проблемът с пултовете на втория ред на ДПС е оправен. Къде другаде има проблем? При госпожа Десислава Атанасова. Моля да й бъде помогнато.
Имаше процедура за прегласуване, направена от господин Михов. (Реплика на народния представител Красимир Велчев.)
Разбрах, господин Велчев.
Госпожо Атанасова, моля, изберете подходящ пулт, в който да може гласът Ви да се отрази. Отменете гласуването. Ще решим този малък технически проблем.
Моля за спокойствие в залата. Госпожа Атанасова ще успее да упражни гласа