Гласуване №19
Програма за работата на НС за 2-4 юли 2014г.- предложение от М.Манолова - закон за предотвратяване и установяване конфликт на интереси-няма кворум 88
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ МИХАИЛ МИКОВ: Не казвайте „Добър ден!”, защото може да има доклад, но да не е внесен в Деловодството. (Реплика от народния представител Цвета Караянчева.)
Караянчева, ще Ви изгоня! (Смях и оживление.) Спрете вече с тази простащина, омръзна ми!
Обяснявам – срокът, в който трябва да бъде разгледан законопроектът, е изтекъл. Тоест трябва да се види къде всъщност е докладът – доколкото разбирам, такъв доклад има – и да се внесе. Само го казвам като технически въпрос.
Има ли противно предложение да не се включва в дневния ред? Няма.
Режим на гласуване.
Уточнете се с господин Казак. Седите там…
Гласували 108 народни представители: за 66, против 32, въздържали се 10.
Предложението не е прието.
Заповядайте, госпожо Манолова.
МАЯ МАНОЛОВА (КБ): Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Парламентарната Правна комисия в няколко свои продължителни заседания гласува предложения за второ четене по законопроектите за установяване и предотвратяване на конфликт на интереси. Както Вие съвсем уместно забелязахте, след консултация с председателя на Правната комисия информирам залата, че докладът е готов и е внесен в Народното събрание.
Разбрах и нещо друго от участниците във вчерашните консултации между политическите сили, които са определили днешния парламентарен дневен ред, а именно – ясното намерение в пленарната зала да бъдат внесени и гласувани само законопроекти, които са продукт на консенсусни решения.
Питам Парламентарната група на ГЕРБ: какво против имат приемането на Закона за установяване и предотвратяване на конфликт на интереси?! Кого пазят?!
Случаят със Златанов от