Гласуване №15
Решение за откриване на факултет "Обществено здраве и здравни грижи" в структурата на Университет "Проф.д-р Асен Златаров" - Бургас-контрола след т.3-Г.Андонов
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ МАЯ МАНОЛОВА: Много Ви моля, госпожо Цачева, успокойте се, не ми дублирайте. Седнете и мълчете на място. (Силен шум, реплики и тропане по банките от ГЕРБ.)
Госпожо Цачева!
Уважаеми колеги, подлагам на гласуване процедурното предложение, направено от народния представител Александър Паунов. Процедурата беше по прегласуване, направена достатъчно ясно. (В залата влизат депутати от Движението за права и свободи.)
Ще изчакам народните представители от ДПС да гласуват.
Гласувахте ли всички? (Реплики: „Да!”)
Гласували 153 народни представители: за 92, против 59, въздържали се 2. (Ръкопляскания от ГЕРБ.)
Направихме току-що промяна в дневния ред. Обсъждането на законопроекти ще продължи до приемането на т. 3 от седмичната програма, след което ще продължим с Парламентарен контрол.
Уважаеми колеги, има ли желаещи за други изказвания по т. 2?
Заповядайте, уважаема госпожо Богданова.
ВАЛЕНТИНА БОГДАНОВА (КБ): Благодаря Ви, госпожо председател.
Уважаеми колеги, искам да се обърна към тези, които не са дошли заради поправката в Наказателния кодекс, а заради това наистина сериозно да аргументираме решение, което предполага консенсус.
Ще кажа на господин Абу Мелих, че аз съм софийски депутат, но съм подкрепила това решение с една уговорка, която искам отново да предложа на вниманието на парламентарната зала. Много моля всички, които искат с апломб да говорят по проблемите на българското здравеопазване, да потърсят в това решение част от сериозните проблеми, на които ние дължим отговор. Най-малко съм поискала думата, за да губя времето на пленарната зала. Признавам си, че за всичките си години парламентарен стаж не съм подкрепила нито едно решение за откриване на ново висше учебно заведение, но съм подкрепила вече четвърто решение за откриване на факултети или к