Гласуване №15
Процедура от Я.Стоилов за отлагане на т.1 -прегласуване от Н.Александров
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ МАЯ МАНОЛОВА: Уважаеми колеги, това беше процедура по прегласуване.
Подлагам на прегласуване процедурното предложение, направено от господин Янаки Стоилов, за отлагане разглеждането на първа точка от седмичната програма за днешния пленарен ден.
Гласували 156 народни представители: за 108, против 23, въздържали се 25.
Предложението е прието.
Заповядайте за процедура, господин Димов.
ДИМИТЪР ДИМОВ (Атака): Благодаря, госпожо председател.
Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Излязох да кажа, че гласувах „против” отпадането на тази точка. (Силен шум и реплики.) Всички мои колеги гласуваха „против”.
ПРЕДСЕДАТЕЛ МАЯ МАНОЛОВА: Нямате право на процедура по отрицателен вот. (Силен шум и реплики.)
ДИМИТЪР ДИМОВ: Защо нямам право?
ПРЕДСЕДАТЕЛ МАЯ МАНОЛОВА: Защото това е процедурен въпрос. (Силен шум и реплики.)
ДИМИТЪР ДИМОВ: Колеги, аз не мога да разбера – явно тези срещи, които правите между ГЕРБ и БСП, наистина Ви се отразяват зле.
ПРЕДСЕДАТЕЛ МАЯ МАНОЛОВА: Уважаеми господин Димов, единствената процедура, която можете да направите, е, ако имате възражение по начина на водене. Отрицателен вот не можете да имате.
ДИМИТЪР ДИМОВ: Хората отляво, които искаха тази точка да мине, сега не искат. (Реплики от ГЕРБ.)
Тук виждам