Гласуване №14
Процедура от Я.Стоилов за отлагане на т.1
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ МАЯ МАНОЛОВА: Уважаеми колеги, беше направено процедурно предложение. Тъй като сме вече в първа точка, мога да подложа на гласуване предложението за нейното отлагане, без допълнителната уговорка. Тя се отнася просто до възможно разбирателство между парламентарните групи. След това ще има следващо гласуване.
Подлагам на гласуване отлагането на точка първа – ново обсъждане на Закона за МВР, приет от Народното събрание и върнат с указ на Президента на Република България от разглеждане през днешния пленарен ден.
Гласували 154 народни представители: за 117, против 10, въздържали се 27.
Предложението е прието.
Заповядайте за процедура по прегласуване.
НИКОЛАЙ АЛЕКСАНДРОВ (Атака): Благодаря Ви, госпожо председател.
Уважаеми колеги, не знам какво сте се разбирали вчера, не знаем какво сте се разбирали и днес, но като Ви гледам, действително го обърнахте на пазар. (Шум и реплики от ГЕРБ.) Това е Народно събрание. Народното събрание има някакъв дневен ред. Не знам защо БСП решихте да пожелаете тази точка да бъде разгледана по-късно, тоест да отпадне от програмата, минути след като Бойко Борисов в кулоарите каза, че ще има реваншизъм. Страх Ви е от реваншизма на ГЕРБ ли?
Вие сте точно хората, които в миналия Парламент не сте изпълнили адски много обещания към други, колеги, и нямате право да говорите. (Обръща се към ГЕРБ.) Смятам, че това е един действително добър закон за полицаите. В миналото Народно събрание се приемаха закони, които също не бяха подплатени с бюджет. Това е ролята на правителс