Гласуване №10
Програма за работата на НС за 18 - 20 юни 2014г. - предложение от Б.Борисов за отпадане на т.1
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ МИХАИЛ МИКОВ: Благодаря, господин Стоилов. (Реплика от народния представител Бойко Борисов.)
Господин Борисов, няма как да стане тази дискусия. Нека се гласува и след това ще имате право на прегласуване, където можете да кажете.
Моля Ви, режим на гласуване за направеното предложение за отпадане на Закона за Министерството на вътрешните работи от седмичната програма.
Гласували 198 народни представители: за 81, против 114, въздържали се 3.
Предложението не се приема.
Заповядайте, господин Борисов, за прегласуване.
БОЙКО БОРИСОВ (ГЕРБ): Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа! Уважаеми господин Стоилов, абсолютно резонно е това, което казвате. След като това е важно за Вас, аз съм човек, който може да застава от другата страна и да преценява кое е важно и кое не.
Виждате, че аз не предложих да отпадне точката, в която Вие внушавате за извършени престъпления от мен, което прекрасно знаете, че нито е работа на Парламента, нито можете да кажете Вие да го има в дневния ред. Но тъй като вчера аз съм си стиснал ръката с господата Сидеров, Местан и Станишев, че така ще процедираме, за да отидем като нормални политически партии на избори, с нормално политическо говорене, не анти, а всеки за своята програма, което считам, че е много важно в, както искате я наричайте, дали е криза, или не, бих призовал нашите депутати от ГЕРБ да оттеглят тази точка. Във вторник, като се съберем с лидерите, да направим този дневен ред. Ако законът се приеме тогава – да. Ние сме готови да го направим, защото считаме, че това е важно за толерантността в тази зала.
Както вчера Вие оттук обвинихте мен и ГЕРБ в нещо – господин Мик