Гласуване №6
Решение по предложение за провеждане на национален референдум, внесен от Президента на Република България на 30.01.2014г. - процедура за разделно гласуване
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ МИХАИЛ МИКОВ: Добре, започваме от процедурата как ще гласуваме. Има постъпило предложение за разделно гласуване.
Поставям на гласуване предложението да бъдат поотделно гласувани трите въпроса.
Гласували 184 народни представители: за 82, против 102, въздържали се няма.
Предложението не е прието.
Господин Попов, Вие за прегласуване ли?
ФИЛИП ПОПОВ (КБ): Благодаря, господин председател.
Уважаеми господин председател, уважаеми народни представители! Считам, че в дебатите до тук ясно пролича и стана ясно на всички, че всеки един от тези три въпроса има своята самостоятелна тежест и значение (силен шум и реплики от ГЕРБ) и не трябва да се обвързва с останалите въпроси.
ПРЕДСЕДАТЕЛ МИХАИЛ МИКОВ: Оспорвате ли гласуването?
ФИЛИП ПОПОВ: Какво общо има между мажоритарното гласуване и задължителното? (Шум и реплики от ГЕРБ.)
ПРЕДСЕДАТЕЛ МИХАИЛ МИКОВ: Господин Попов, оспорете гласуването, ако искате прегласуване.
ФИЛИП ПОПОВ: Оспорвам гласуването именно с тази теза и моля колегите от ГЕРБ да преосмислят своята позиция. (Реплики от ГЕРБ: „Е-е-е!”) Прегласуване. Благодаря.
ПРЕДСЕДАТЕЛ МИХАИЛ МИКОВ: Благодаря Ви, уважаеми господин Попов.
Прегласуване, ако обичате.
Гласували 185 народни пр