Гласуване №5
Решение по предложение за провеждане на национален референдум, внесен от Президента на Република България на 30.01.2014г. - процедура за допускане в зала на представители на Инициативния комитет
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ МИХАИЛ МИКОВ: Не, не, господин Монов, който бил, бил. Това не е противно предложение. Това е предложение за разделно гласуване, тоест то е ново. (Реплики от народния представител Христо Монов.) Затова предлагам да гласуваме.
Господин Монов! Господин Монов, напомням Ви да спазвате правилника. Господин Монов, седнете!
Затова, уважаеми народни представители, поставям на гласуване за допускане в залата членове на Инициативния комитет.
Понеже направих справка как е било преди, когато е имало такава процедура – членове на Инициативния комитет са били народни представители и тогава не се е налагало.
ЦЕЦКА ЦАЧЕВА (ГЕРБ, от място): Какво гласуваме – първото предложение ли?
ПРЕДСЕДАТЕЛ МИХАИЛ МИКОВ: Първото предложение.
Гласували 146 народни представители: за 96, против 30, въздържали се 20.
Предложението е прието.
Получи се писмо от госпожа Екатерина Захариева – началник на кабинета на Президента, в което се казва, че от волята на политическите партии, представени в Народното събрание, зависи дали ще дадат възможност гласът на гражданите да бъде чут. Препотвърждават становището, изложено в писмо от 11 юни 2014 г., за което Ви споменах.
Така, и този въпрос го изчистихме.
Поканете членовете на Инициативния комитет. Разбира се, няма всички от членовете да се изказват – един, двама.
ЧЕТИН КАЗАК (ДПС, от място): Само председателят.
ПРЕДСЕДАТЕЛ МИХАИЛ МИКОВ: Само председателят на Инициативния комитет, ако пожелае, ще вземе отношение.
Преминаваме към докладите на комисиите.
Моля Ви, господин Казак, заповядайте.
ДОКЛАДЧИК ЧЕТИН КАЗАК: Благодаря.
Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Първо Ви представям доклада на Комисията по правни въпроси... (В пленарната зал