Гласуване №17
Решение за гласуване на вот на недоверие на МС с министър -председател Пламен Орешарски за провала на правителството в областта на фискалната политика - процедура от Цв.Михов за пряко предаване по БНТ и БНР
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ АЛИОСМАН ИМАМОВ: Благодаря, господин Михов.
Подлагам на гласуване направеното процедурно предложение от господин Михов.
Моля режим на гласуване.
Гласували 101 народни представители: за 100, против 1, въздържали се няма.
Предложението е прието.
Моля включете камерите и микрофоните на националните медии.
Уважаеми дами и господа, откривам дебатите по Проекта за решение.
Господин министър Чобанов пожела да вземе думата.
Заповядайте, господин министър.
МИНИСТЪР ПЕТЪР ЧОБАНОВ: Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители, уважаеми господин премиер, уважаеми колеги! Изложените мотиви за вота на недоверие са пределно общи и по-скоро засягат цялостната политика на правителството, като се атакуват различни секторни политики и се търсят някакви негативни квазифискални ефекти върху устойчивостта на публичните финанси. Може би това е умишлено избрана форма за прикрито обсъждане на цялостната политика на правителството. Ако това е така, би трябвало да се преформулира вотът, за да могат да се обсъдят всички теми, които са повдигнати в него.
Не споделям мотивите за вота. Те представляват една доста еклекти