Гласуване №3
Решение за гласуване на вот на недоверие на Министерски съвет с министър председател Пламен Орешарски за провала на правителството в областта на енергетиката - процедура от Ал.Ненков за прегласуване
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ МИХАИЛ МИКОВ: Добре. Благодаря Ви.
Моля, режим на прегласуване.
Гласували 209 народни представители: за 93, против 116, въздържали се няма.
Гласуването е приключило.
Има думата господин Антон Кутев за отрицателен вот.
Заповядайте, господин Кутев. (Народните представители от ГЕРБ започват постепенно да напускат залата.)
Само изчакайте малко, защото започна движение в залата. Нека да приключи и тогава. (Ръкопляскания от КБ и ДПС и викове „У-у-у”.)
Моля Ви, тишина отляво! (Народният представител Ивайло Московски отправя остра реплика към Антон Кутев, който е на трибуната.)
ПРЕДСЕДАТЕЛ МИХАИЛ МИКОВ: Господин Московски, напомням Ви да спазвате правилника!
АНТОН КУТЕВ (КБ): Ела, ела!
ПРЕДСЕДАТЕЛ МИХАИЛ МИКОВ: Изчакайте, господин Кутев. Казах Ви, че при движението винаги има шум. Нека да приключи и тогава ще се изкажете.
Колеги, има и други врати. Разпределете се по-равномерно на излизане. Стана опашка. (Смях и оживление в КБ и ДПС.)
Моля Ви за тишина в залата!
Заповядайте за отрицателен вот, господин Кутев.
АНТОН КУТЕВ: Уважаеми колеги, гласувах против този вот на недоверие по няколко причини.
Първата от тях беше, че вотът на недоверие в крайна сметка беше внесен в едно специфично време и очевидно имаше предизборна цел. Той очевидно нямаше за цел да коригира по някакъв начин работата на правителствот