Гласуване №3
Програма за работата на НС за 28-30 май 2014г. - прегласуване от Ив.Московски
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ МИХАИЛ МИКОВ: Добре – прегласуване, ако обичате.
Гласували 210 народни представители: за 120, против 85, въздържали се 5.
Седмичната програма е приета.
Заповядайте, уважаема госпожо Атанасова, по дневния ред.
ДЕСИСЛАВА АТАНАСОВА (ГЕРБ): Благодаря, господин Миков.
Уважаеми дами и господа народни представители, на победителите – честито! (Ръкопляскания от ГЕРБ.)
Вземам думата за процедура по дневния ред и разместване на точките от дневния ред за пленарната седмица за работа на Народното събрание.
Уважаеми дами и господа! Уважаемо ръководство, не знам в какво състояние – трезво, нетрезво, може би в събота – сте изготвили този дневен ред, но забелязвам, че в никакъв случай не сте подходили с оглед на избора на българските граждани при формирането на дневния ред за работата на Народното събрание.
Точка трета, уважаеми господин председател, е Решение за гласуване на вот на недоверие на правителството. Безспорно е, че в неделя такъв беше гласуван и това правителство трябва да си ходи! Предлагам това да бъде точка първа в дневния ред за работата на Народното събрание. (Ръкопляскане от народния представител Десислав Чуколов.)
Благодаря за аплодисментите, господин Чуколов. (Ръкопляскания от ГЕРБ.)
Ясно е, че миналата седмица, когато се обсъждаше тази точка, когато ние имахме желание да я обсъдим, само 19 ч