Гласуване №15
Закон за Министерство на вътрешните работи - второ четене - Член 2 - предложение от Цветан Цветанов и група н.п.
1. Контекст от стенограмата
КРАСИМИР ЦИПОВ: Задавам въпрос: кое налага да не бъде подкрепено това наше предложение?
Още повече, че ние сме спазвали стриктно структурата на този законопроект, въпреки че на първо гласуване възразихме срещу нея. Нека все пак да стане ясно на всички народни представители, че в този законопроект няма кой знае колко нещо ново. Точно обратното.
Затова отправям въпрос към вносителите и към представителите на управляващото мнозинство в ресорната комисия: нека да чуем професионален отговор кое налага да не бъде подкрепено нашето предложение по чл. 2? Благодаря Ви.
ПРЕДСЕДАТЕЛ АЛИОСМАН ИМАМОВ: Благодаря и аз.
Представителите на изпълнителната власт могат да вземат думата, когато пожелаят. Няма да има никакви задръжки и препятствия в това отношение. Когато пожелаете дайте знак и Вие можете да вземете думата.
Реплики, уважаеми колеги? Реплики няма.
Други изказвания? Няма други изказвания.
Гласуваме – предложение на народния представител Цветан Цветанов и група народни представители, което не е подкрепено от комисията.
Моля, гласувайте.
Гласували 110 народни представители: за 41, против 69, въздържали се няма.
Предложението не е прието.
Гласуваме чл. 2 по вносител, подкрепен от комисията.
Моля, гласувайте.
Гласували 94 народни представители: за 67, против 25, въздържали се 2.
Предложението е прието.
Госпожа Стоянова желае процедура – заповядайте.
МЕНДА СТОЯНОВА (ГЕРБ): Уважаеми господин председател, моята процедура е по начина на водене. Когато народен представител в хода на едно обсъждане поставя въпроси към вносителите, според мен, господин председател, Вие сте длъжен да ги поканите да отговорят на този въпрос, а не когато те пожелаят, да вземат думата.
Защо са тук вносителите? Защо гласувахме допускане в залата и на последния ред винаги стоят представители на съответните министерства? Именно защото когато те са вносители на даден законопроект, трябва да могат до обяснят както текстовете, които са внесли, така и аргументите срещу текстовете, които не се приемат. Иначе какъв е смисълът от този дебат?!
Затова мн