Гласуване №4
Ново обсъжзане на Закона за изменение и допълнение на Закона за собствеността и ползването на земеделските земи, приет от НС на 4.04.2014г. и върнат за ново обсъждане с Указ № 73 от 11.04.2014г. на Президента на Републиката по чл.101 от Конституцията на Република България
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ МАЯ МАНОЛОВА: Веднага след гласуването, след пет минути господин Велчев ще получи думата.
Колеги, има ли други желаещи да се изказват? Няма.
Тогава закривам дебата.
Моля, квесторите, поканете народните представители в пленарната зала. Предстои важно гласуване, след което ще дам думата на господин Велчев да направи изявление от името на Парламентарната група на ГЕРБ.
Не виждам квесторите – очевидно канят народните представители в пленарната зала. (В залата влизат народни представители.)
Уважаеми колеги, подлагам на гласуване върнатия за ново обсъждане от Президента на Републиката Закон за изменение и допълнение на Закона за собствеността и ползването на земеделските земи.
Гласували 127 народни представители: за 127, против и въздържали се няма. (Ръкопляскания от КБ.)
Поредното вето на Президента Плевнелиев е преодоляно от Народното събрание. (Оживление, шум. Викове: „У-у-у!” отляво при показване на резултата от гласуването по групи.)
Преди да преминем към следващата точка, думата има господин Красимир Велчев за изявление от името на Парламентарната група на ГЕРБ.
КРАСИМИР ВЕЛЧЕВ (ГЕРБ): Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги!
Декларацията, която правя, няма общо с днешния дебат и с това гласуване, но по някакъв начин има общо с изказалия се народен представител от „Атака”. (Народните представители от ПГ на „Атака“ и част от ПГ на ДПС напускат пленарната зала.) И е хубаво да постоят и да чуят тази декларация на парламентарната група.
Уважаеми колеги, на 23.04.2014 г. на заседание на Министерския съвет под точка 22 на дневния ред министърът на културата поиска от Министерския съвет да бъде упълномощен – забележете, упълномощен да сключи споразумение с Индустриален парк „София”, сегашните собственици на „Божурище”, за построяване на Музей на авиацията.
Аз се обръщам, колеги, към всички Вас: може ли един министър да се постави над Парламента?
Знаете, че тук беше създадена комисия –