Гласуване №7
Закон за Сметната палата - второ четене - Член 19 - предложение от М.Стоянова и група н.п.
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ МИХАИЛ МИКОВ: Благодаря Ви, уважаеми господин Цонев.
Ако обичате, да гласуваме чл. 19.
Отменете гласуването.
Преди това има направени предложения.
Първото предложение е от господин Димитър Главчев и група народни представители, което не е подкрепено от комисията.
Режим на гласуване, ако обичате.
Гласували 122 народни представители: за 53, против 68, въздържал се 1.
Не се приема първото предложение.
Второто аналогично предложение е на Георги Кадиев и Борис Цветков, неподкрепено от комисията.
Гласувайте.
Гласували 130 народни представители: за 58, против 51, въздържали се 21.
Не е прието.
Третото аналогично, еднакво предложение е от госпожа Менда Стоянова и група народни представители, неподкрепено от комисията.
Гласувайте.
Гласували 140 народни представители: за 60, против 71, въздържали се 9. (Шум и реплики от ГЕРБ.)
Прегласуване. За пети път гласуваме едно и също предложение от различни народни представители, неподкрепено от комисията.
Гласували 152 народни представители: за 62, против 82, въздържали се 8.
Не е прието.
Няма недоволни, че не са успели да гласуват.
Преминаваме към гласуване на текста на чл. 19 на вносителя, подкрепен от комисията.
Гласували 153 народни представители: за 95, против 44, въздържали се 14.
Заповядайте, господин Иванов – отрицателен вот.
СТАНИСЛАВ ИВАНОВ (ГЕРБ): Благодаря, господин председател.
Колеги, започна това, за което предупреждавахме от самото начало. С този член се намери работа на партийните фигури, които ще бъдат назначени в Сметната палата. За какво става въпрос? (Шум, смях и реплики от КБ и ДПС.)
При положение че Сметната палата, както казахме, има функции да извърши четири одита, тя ще назначи осем заместника. Хайде сега да обясните, при положение че ще бъдат осем, как ще им разпределите четирите одита? По страници ли? Единият ще прави от първа до 50-а страница, следващият – от страница 51 до 100? Как ще разпределите това – по азбучен ред, някой да го обясни защо правите това нещо? Защо, при положение че има четири одита, В