Гласуване №16
Закон за Сметната палата - второ четене - Глава четвърта - наименование-предл.М.Стоянова и група н.п.
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ МИХАИЛ МИКОВ: Благодаря Ви, господин Николов.
Има ли реплики към господин Николов? Няма.
Други изказвания има ли? Няма.
Закриваме разискванията.
Уважаеми народни представители, поставям първо на гласуване направеното предложение от господин Главчев и групата народни представители за отпадане на чл. 21, неподкрепено от комисията.
Гласували 129 народни представители: за 56, против 69, въздържали се 4.
Това предложение не е прието.
Следващото предложение е на госпожа Менда Стоянова и група народни представители – за промени, неподкрепено от комисията.
Ако обичате, режим на гласуване.
Гласували 130 народни представители: за 55, против 71, въздържали се 4.
Има предложение на госпожа Менда Стоянова и група народни представители за добавяне в наименованието на Глава четвърта, неподкрепено от комисията.
Режим на гласуване.
Гласували 131 народни представители: за 58, против 70, въздържали се 3.
И това предложение не е прието.
И накрая гласуваме редакцията на чл. 21 във варианта на вносителя, подкрепен от комисията, ведно с наименованието на Глава четвърта.
Гласували 122 народни представители: за 79, против 41, въздържали се 2.
Отрицателен вот – заповядайте, господин Иванов. Тъкмо се бях притеснил, че няма да правите отрицателен вот.
СТАНИСЛАВ ИВАНОВ (ГЕРБ): Господин председател, моля Ви за по-сериозно отношение към процедурата отрицателен вот.
Господин председател! Защо гласувах отрицателно на предложението? (Реплика.)
ПРЕДСЕДАТЕЛ МИХАИЛ МИКОВ: Господин Атанасов, напомням Ви да спазвате правилника. Моля Ви, оставете оратора.
СТАНИСЛАВ ИВАНОВ: Защото с предложението по този член от комисията се оказа, уважаеми колеги, че не само ръководството ще бъдат политически фигури, които няма да имат нищо общо със специалността и така нататък, което го говорим отдавна, но те вече ще бъдат и извън закона!
Тук е записано: „Служители на Сметната палата”! Къде е ръководството? Няма го. То ще има функциите и задълженията на всички останали служители!
Ръководството няма да се ползва с някакви други, по-специални задължения, да извършва определена дейност и така нататък. То е принизен