Гласуване №15
ЗИД на Закона за електронните съобщения - първо четене
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ АЛИОСМАН ИМАМОВ: Благодаря.
Това беше първа реплика.
Втора реплика? Няма желаещи.
Заповядайте за дуплика, господин Вълков. Не желаете.
Има ли желаещи за изказвания по този законопроект? Няма.
Закривам дебата.
Предстои гласуване. Правим първи опит, след това следва проверка.
Моля, режим на гласуване.
Гласували 80 народни представители: за 77, против няма, въздържали се 3.
Предложението е прието.
Заповядайте за процедура, господин Хайрула.
ЕРДИНЧ ХАЙРУЛА (ДПС): Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! На основание чл. 79, ал. 1 от Правилника за организацията и дейността на Народното събрание да се удължи срокът за предложения по Законопроект за изменение и допълнение на Закона за електронните съобщения между първо и второ гласуване на три седмици.
ПРЕДСЕДАТЕЛ АЛИОСМАН ИМАМОВ: На три седмици?
ЕРДИНЧ ХАЙРУЛА: Да.
ПРЕДСЕДАТЕЛ АЛИОСМАН ИМАМОВ: Има процедурно предложение за удължаване на срока на три седмици.
Някой възразява ли?
СТАНИСЛАВ ИВАНОВ (ГЕРБ, от място): Да.
ПРЕДСЕДАТЕЛ АЛИОСМАН ИМАМОВ: Заповядайте, господин Иванов, да възразите.
СТАНИСЛАВ ИВАНОВ (ГЕРБ): Уважаеми господин председател, ще има санкция от Европейския съюз. Колегите много добре знаят това нещо. Санкциите ще бъдат големи. Защо правиха закон, който сега три седмици ще променяме, при положение че в него,