Гласуване №26
Закон за Сметната палата - второ четене --Член 6 - предложение от Димитър Главчев, Л.Павлова, Д.Атанасова, Д.Лазаров, Ст.Иванов и П.Гуджеров - процедура от Спас Панчев за прекратяване на дебата
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ МИХАИЛ МИКОВ: Изчакайте тогава, щом е по начина на водене.
Обратно предложение ли?
Заповядайте.
ВЛАДИСЛАВ НИКОЛОВ (ГЕРБ): Господин председател, дами и господа народни представители! Аз не съм съгласен с направеното предложение от колегата за прекратяване на дебата, още повече членът е достатъчно важен. Мисля, че Законът за Сметната палата е един от важните закони. Ако мислите така, колеги, да претупвате всеки един член, дайте само да гласуваме и да минава в залата, това е несериозно от Ваша страна. Ако не Ви харесва и си имате работа, вървете си. И без това много Ви се пие кафе отляво. (Силен шум и реплики от КБ.) Вървете и пийте кафета. Ако обръщате такова внимание и сте толкова сериозни към всеки един законопроект, който е Ваш, благодаря. (Силен шум и реплики от КБ.)
ПРЕДСЕДАТЕЛ МИХАИЛ МИКОВ: Господин Николов, предизвиквате естествена реакция, но работата се успокои.
Сега ще гласуваме направеното предложение от господин Спас Панчев за прекратяване на разискванията.
Моля, който е съгласен да се прекратят разискванията, да гласува.
ДИМИТЪР ЛАЗАРОВ (ГЕРБ, от място): Който не е съгласен, какво да прави?
ПРЕДСЕДАТЕЛ МИХАИЛ МИКОВ: Който не е съгласен, също да гласува, а накрая ще ги преброим.
Гласували 154 народни представители: за 89, против 62, въздържали се 3.
Предложението е прието.
Разискванията са прекратени.
Преминаваме към гласуване на самите текстове. (Реплика от народния представител Снежана Дукова.)
Кой вика?
Госпожо Дукова, заповядайте, почти Ви бях забравил.
Доколкото разбрах, Вие сте по начина на водене.
СНЕЖАНА ДУКОВА (ГЕРБ): Не знам как да се обърна към Вас, господин Миков, но ще спазя протокола и ще кажа: уважаеми господин Миков! Аз цял ден в работата на Народното събрание днес след обяд имам страхотна дилема. Не мога да си обясня амплитудите на Вашето настроение и бодряшко веселяшките изблици, които на моменти правите. Това е едно на ръка.
Второ, не мога да си обясня репресията, която проявявате по отношение на изказващите се, и взрения Ви поглед, втренчен преди всичко в тази част на залата. (Показва групата на ГЕРБ.)
Не мога да си обясня как Вие не виждате колизията, която се създава отляво, център – по-малко?!
Не мога да си обясня – Вие искате да с