Гласуване №8
Програма за работата на НС за 19 - 21 март 2014г.-предложение от Ив.Василева за отпадане на точка 11 - прегласуване
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ МИХАИЛ МИКОВ: Благодаря Ви, господин Курумбашев.
Ако обичате, прегласуване.
Гласували 176 народни представители: за 86, против 78, въздържали се 12. (Силен шум и реплики от ГЕРБ.)
По групи, ако обичате.
Точката остава в дневния ред на седмичната програма. (Реплики от ГЕРБ.)
Заповядайте, господин Велчев, за процедура. (Реплика от народния представител Цветомир Михов.)
Господин Михов, по-тихо. Напомням Ви да спазвате правилника. (Реплика от народния представител Цветомир Михов.)
Заповядайте.
КРАСИМИР ВЕЛЧЕВ (ГЕРБ): Уважаеми господин председател, правя процедура по начина на водене. Няколко пъти поставям тук един въпрос, но няма чуваемост. Мисля, че залата би трябвало да ме подкрепи.
Това, което се наблюдава в залата, особено сутрин и особено при някои гласувания, може да се наблюдава в някои азиатски пазари, но не и в Парламент. Няма Парламент, в който след всяко гласуване някой да се провиква в залата все едно, пак повтарям, че е на пазара.
Какво пречи тази информация, която е на Вашия монитор, и тази на монитора, която е отправена тук към господин Местан, него в момента го няма, да я има информацията и за колегите отляво, и за колегите отдясно. Аз не мога да разбера каква е тази цензура?! Защо я налагате и защо трябва да изпадаме в такова положение, пак Ви казвам, все едно, че сме на пазара в Истанбул?
Моля Ви се, дайте ин