Гласуване №53
ЗИД на Админастративнопроцесуалния кодекс - второ четене - Заключителни разпоредби - наименование , параграф 9 ( става параграф 10)
1. Контекст от стенограмата
ДОКЛАДЧИК ФИЛИП ПОПОВ: Комисията предлага да се създаде нов § 11:
„§ 11. В тримесечен срок от влизането в сила на този закон Министерският съвет приема наредбата по чл. 18, ал. 3 от Закона за администрацията.”
Комисията подкрепя по принцип текста на вносителя, като ал. 1 е отразена на систематичното й място в § 6 за чл. 57, ал. 9, и предлага следната редакция на § 10, който става § 12:
„§ 12. (1) Административните органи въвеждат комплексно административно обслужване не по-късно от 1 година от влизане в сила на този закон.
(2) Спазването на срока по ал. 1 се възлага на главния секретар, съответно на постоянния секретар на отбраната и на секретаря на общината, а за Министерството на вътрешните работи – на министъра на вътрешните работи или на оправомощено от него длъжностно лице.”
Комисията подкрепя текста на вносителя за § 12, който става § 13.
ПРЕДСЕДАТЕЛ АЛИОСМАН ИМАМОВ: Имате думата за изказвания по представените Ви параграфи.
Желаещи за изказвания? Няма.
Гласуваме анблок предложението за създаване на нов § 11 в редакция на комисията; редакция на комисията за § 10 по вносител, който става § 12; и текста на вносителя за § 12, който е подкрепен от комисията и който става § 13.
Гласували 86 народни представители: за 86, против и въздържали се няма.
Предложението е прието, с това – и обсъжданият законопроект.
Благодаря Ви за участието.
Започваме един обемист закон, но имаме достатъчно време до 19,00 ч. Това е:
ВТОРО ГЛАСУВАНЕ НА ЗАКОНА ЗА ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА ЗАКОНА ЗА ОБЩЕСТВЕНИТЕ ПОРЪЧКИ.
Има доклад на Комисията по правни въпроси.
Кой ще представи законопроекта?
Заповядайте, господин Хамид. (Реплики от ГЕРБ.)
Процедура? Заповядайте.
Дайте възможност за процедура на господин Михов.
ЦВЕТОМИР МИХОВ (ГЕРБ): Благодаря Ви, господин председател. Дано сега съм точен – не съм просрочил и с една минута.
Тъй като изчерпахме процедурите за проверка на кворума и е очевидно, че в залата няма 121 народни представители (шум, реплики и провиквания от КБ и ДПС), предлагам точка осма да бъде отложена за разглеждане в утрешния пленарен ден като точка първа.
ПРЕДСЕДАТЕЛ АЛИОСМАН ИМАМОВ: Точка осма да бъде отложена за разглеждане за утре като точка първа. Това ли е