Гласуване №141
Проект на Изборен кодекс - второ четене - Глава седемнадесета - наименование, Раздел І - наименование, Член 350 - предложение М.Карадайъ, Я.Янков, Ч.Казак и Х.Хамид - процедура от П.Курумбашев за прекратяване на дебатите
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ МИХАИЛ МИКОВ: Благодаря Ви, господин Курумбашев.
Вие направихте две предложения, които ще поставя на гласуване, но преди това – има ли противни предложения? Няма.
Поставям първо на гласуване предложението за прекратяване на разискванията по чл. 350.
Гласували 143 народни представители: за 103, против 36, въздържали се 4.
Разискванията са прекратени.
Преди да пристъпим към гласуване ще поставя и второто предложение на господин Курумбашев – за удължаване на работното време до 23,00 ч.
Моля, режим на гласуване за направеното процедурно предложение да заседаваме до 23,00 ч. (Шум, оживление.)
Гласували 143 народни представители: за 88, против 50, въздържали се 5.
И това предложение е прието. Заседанието се удължава до 23,00 ч.
Госпожо Дукова – за процедура. Предполагам, че става въпрос за прегласуване?
СНЕЖАНА ДУКОВА (ГЕРБ, от място): Не.
ПРЕДСЕДАТЕЛ МИХАИЛ МИКОВ: Не е за прегласуване. Заповядайте. Не сме започнали още гласуването, така че направете процедурата, да Ви чуем.
СНЕЖАНА ДУКОВА (ГЕРБ): Уважаеми господин председател, в залата настана изключително сериозен бодряшки дух и оптимизъм. Настъпи звездният миг на някои от колегите от ДПС и от „Атака” (шум и реплики от народния представител Кирил Добрев) да си мерят аргументите по отношение на уседналостта...
ПРЕДСЕДАТЕЛ МИХАИЛ МИКОВ: Каква е процедурата Ви?
СНЕЖАНА ДУКОВА: Процедурата ми е да не прекратяваме в 23,00 ч. трибуната тук, защото някой я ползват чисто богословски за амвон. Нека да им дадем това право.
Аз предлагам заседанието на Парламента да продължи до окончателното приемане на текстовете (силен шум, смях, оживление, ръкопляскания в ГЕРБ), за да удовлетворим една изключително амбициозна жена и приемем този кодекс.
В събота, Вие знаете, е доста страшно да бъдем тук. Аз също съм вярващ човек. Събота е ден на почит към починалите. Вие имате такова намерение.
Моля – до откат