| 10.06.2009 | 40 НС | Петстотин и второ заседание | Оттеглям предложението си. |
| 20.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и шесто заседание | Параграф 2. „Чл. 67. Алинея 2 се изменя така: енергийните предприятия...” и така нататък... в средата след „въздушни и подземни електропроводи, газопроводи и водопроводи“ да се вмъкне и „топлопроводи“.” |
| 20.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и шесто заседание | Не, за § 2. Пропуснато е „топлопроводи“. |
| 20.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, госпожи и господа народни представители! В предложения основен доклад сутринта предлагам една редакционна поправка. |
| 13.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и трето заседание | Не става дума за обекти! |
| 13.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и трето заседание | Уважаема госпожо председател, госпожи и господа народни представители, колкото сте в залата! Този законопроект има пряко отношение към националната независимост най-напред на енергетиката и оттам нататък и за всичко останало. Смея да твърдя, че според чл. 18,… |
| 30.10.2008 | 40 НС | Четиристотин Двадесет и пето заседание | Да. |
| 22.10.2008 | 40 НС | Четиристотин Двадесет и първо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми госпожи и господа народни представители! Гласувах на първо четене в подкрепа на предложения законопроект на правителството. По принцип подкрепям философията на законопроекта. Заедно с това споделям едно малко по-различн… |
| 08.06.2006 | 40 НС | Сто Двадесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми госпожи и господа народни представители! Аз ще оглася позицията си по законопроекта, внесен от Министерския съвет, и то само в няколко аспекта, тъй като по други въпроси беше говорено пространно, а надявам се след мен и… |
| 02.09.2005 | 40 НС | Двадесет и второ заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми госпожи и господа народни представители! Уважаеми господин Михайлов, аз искрено се надявам това Народно събрание да изкара целия си мандат, за да опознаете тези хора, с които не сте свързан. Аз присъствам от началото до … |
| 02.09.2005 | 40 НС | Двадесет и второ заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми госпожи и господа народни представители! В т. 8.2 на току-що представения ви доклад окачествихме дейността на бившия кабинет в това отношение като неадекватна. Тази дейност, както и бездействията на централната изпълните… |
| 01.09.2005 | 40 НС | Двадесет и първо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми госпожи и господа народни представители! Информационните средства вече осведомиха голяма част от българската общественост, че днес Народното събрание ще обсъди въпроса с доклада на Временната анкетна комисия, която да се… |
| 12.08.2005 | 40 НС | Тринадесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми госпожи и господа народни представители, уважаеми господин министър-председател! Представената с 18-дневно закъснение и резюмирана току-що информация по т. 2 на решението на Народното събрание от 15 юли т.г. е на път да… |
| 29.07.2005 | 40 НС | Седмо заседание | Тези въпроси пораждат много възможни отговори. Затова ние, група народни представители от този район, тъй като очакваме от дълго време отговор от институциите, призвани да дадат този отговор, сме сезирали прокуратурата и аз Ви моля за усърдното Ви съдействие,… |
| 29.07.2005 | 40 НС | Седмо заседание | Благодаря Ви. Уважаеми господин Свинаров, прави впечатление, че на гребена на вълната на недоволство Вие и Вашият колега госпожа Арсенова поставяте ръководителите на децентрализираните структури. Ще си позволя да прочета интервю, което е дал вашият представит… |
| 29.07.2005 | 40 НС | Седмо заседание | Златко Златев 27. Старозагорски многомандатен избирателен район, Парламентарна група на Коалиция за България, Българска социалистическа партия. Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър-председател, уважаеми господа министри, уважаеми госпож… |
| 22.07.2005 | 40 НС | Пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми госпожи и господа народни представители! Днес, 22 юли, очаквах отговор от министъра на отбраната господин Свинаров на зададен от мен актуален въпрос със следното съдържание: използва ли се артилерийският полигон “Змеево… |
| 15.07.2005 | 40 НС | Трето заседание | Очевидно, господин Щерев, не сте ме слушали внимателно! В момента реализираме мащабни проекти точно с такива намерения. От друга страна, спомняте ли си съпоставимо по значимост производство, създадено през последните 15 години? И кой може да си позволи да пре… |
| 15.07.2005 | 40 НС | Трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми госпожи и господа народни представители! От името на вносителите на проекторешението искам още един път да заявя пред вас, че ние не би трябвало и не би било коректно да участваме в дебати по същество, след като не разп… |
| 29.03.2000 | 38 НС | Триста и Седемдесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми госпожи и господа народни представители! През последните дни средствата за масово осведомяване обнародва данни от проучване на общественото мнение за работата на държавните институции. Те недвусмислено свидетелстват, че… |
| 17.03.2000 | 38 НС | Триста Шестдесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, госпожи и господа народните представители, уважаеми господин Нейков! Опитвам се да Ви разбера в качеството Ви на министър на труда и социалната политика, отчитайки две съществени обстоятелства. Първото е, че Вашата дейност и на … |
| 17.03.2000 | 38 НС | Триста Шестдесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми госпожи и господа народни представители, уважаеми господин министър! Разположеният върху 240 кв. км енергиен комплекс "Марица-изток" осигурява чрез три мощни топлоелектрически централи години наред около една трета от п… |
| 14.01.2000 | 38 НС | Триста и Четиридесето заседание | Уважаема госпожо Москова! Очаквах, че през този месец, през който не успяхме да се видим, е настъпила някаква еволюция във Вашето становище. Но уви, след като изслушахме и министър-председателя на последния парламентарен контрол, надеждите ми, че можем да сти… |
| 14.01.2000 | 38 НС | Триста и Четиридесето заседание | Уважаема госпожо Москова, в съответствие с това постановление училището е предвидено за закриване. Въпросът ми е: има ли възможност да се запази неговият статут? И преди да се запознаем с Вашия отговор, използвам възможността да Ви предам лично тези над 36 00… |
| 14.01.2000 | 38 НС | Триста и Четиридесето заседание | Приключвам, господин председателю. |
| 14.01.2000 | 38 НС | Триста и Четиридесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми госпожи и господа народни представители, уважаема госпожо министър! Правителственото постановление № 204 от 11 ноември м. г. е акт, който, според моето скромно мнение, предизвика вълна от недоволство сред значителна час… |
| 04.11.1999 | 38 НС | Триста и Осемнадесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин вицепремиер, госпожи и господа народни представители, уважаеми господин Димитров! Вземам повод от Вашето изказване, както и във връзка с това, което се каза до този момент от някои оратори, че на 12 март т.г. Н… |
| 23.06.1999 | 38 НС | Двеста Седемдесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми госпожи и господа народни представители! В рамките на разрешителния режим, ако приемем текста на вносителя, предложен в ал. 1 на чл. 28, че разрешенията и лицензиите се издават, изменят, допълват, подновяват, прекратява… |
| 23.06.1999 | 38 НС | Двеста Седемдесет и пето заседание | Уважаема госпожо председател, госпожи и господа народни представители! Ако внимателно проследите следващите предложения ще разберете какъв е бил мотивът да направя това предложение. Не виждам защо не трябва да се съобразим със съображението за прозрачност. За… |
| 23.06.1999 | 38 НС | Двеста Седемдесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми госпожи и господа народни представители! Мотивът да предложа отпадането на текста на чл. 9, ал. 1 е свързан с обстоятелството, че предприятията, които осъществяват дейности по добив, преработка, преобразуване, пренос и … |
| 23.06.1999 | 38 НС | Двеста Седемдесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, госпожи и господа народни представители! Привличам вниманието ви върху текста на чл. 6, ал. 1. Предложил съм да спрем изречението до "стратегия на страната", тъй като оттук нататък текстът не ни дава нищо повече. Ясни са правомо… |
| 23.06.1999 | 38 НС | Двеста Седемдесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми госпожи и господа народни представители! Обръщам вашето внимание на чл. 4, т. 1, 3 и 4. Това, което ме мотивира да направя предложение по тези текстове, е свързано с обстоятелството, че не е достатъчно само да се внесе … |
| 02.06.1999 | 38 НС | Двеста Шестдесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми госпожи и господа народни представители! Неколкократно от тази трибуна е ставало реч за мотивите на авторите на този законопроект. Аз бих желал да добавя и още няколко. Позовавайки се на правителствената програма "Бълга… |
| 31.03.1999 | 38 НС | Двеста Четиридесет и пето заседание | Свършвам, господин председател. Нуждая се от отговор на няколко въпроса, преди да взема решение. А явно решението се налага предварително за неподкрепа на подобен закон, тъй като не е ясно какво ще стане с водите, с които ние търгуваме, за поливното земеделие… |
| 31.03.1999 | 38 НС | Двеста Четиридесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми госпожи и господа народни представители! На прага сме на едно доста отговорно гласуване и аз призовавам всеки, който след малко ще участва в гласуването, да има предвид значимостта на този проблем. Тук бяха изтъкнати мн… |
| 12.03.1999 | 38 НС | Двеста Тридесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господа заместник министър-председатели, уважаеми госпожи и господа народни представители! Аз от тази отговорна трибуна искам да кажа, че малко съм смутен и учуден от липсата на интерес сред народното представителство к… |
| 04.03.1999 | 38 НС | Двеста Тридесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми госпожи и господа народни представители! Поради особената значимост на проблема и появилата се обществена чувствителност по въпросите, свързани с облагодетелстване на фирми, занимаващи се с разпространение и търговия с … |
| 20.11.1998 | 38 НС | Двеста и първо заседание | Уважаеми господин министър, аз ще използвам времето за реплика, изразявайки отношението си по два аспекта на Вашия отговор. Първият е формалният - за тези, които се интересуват от Вашия отговор: най-малко с близо 3-седмично закъснение се предоставя отговор от… |
| 20.11.1998 | 38 НС | Двеста и първо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми госпожи и господа народни представители, уважаеми господин министър! На 14 октомври 1998 г. внесох актуален въпрос до министъра на земеделието, горите и аграрната реформа със следното съдържание: Уважаеми господин Върба… |
| 19.12.1997 | 38 НС | Осемдесет и четвърто заседание | Уважаеми господин Бакърджиев, аз наистина, задавайки този въпрос, не бих искал да политизираме нито въпроса, нито отговора. Всъщност става дума за законосъобразно участие в предизборните кампании. Ще се опитам да Ви помогна да мотивирате своето отношение към … |
| 19.12.1997 | 38 НС | Осемдесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър-председател, уважаеми госпожи и господа народни представители и министри! Уважаеми господин Бакърджиев! Напоследък по различни причини в страната бяха предизвикани и произведени предсрочни избори за ор… |
| 11.12.1997 | 38 НС | Осемдесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми госпожи и господа народни представители! Аз, както и д-р Димитър Иванов, господин Ангел Малинов и господин Петко Илиев сме подписали това предложение, което прави господин Ерменков. Четейки текста на доклада, останах с … |
| 17.10.1997 | 38 НС | Петдесет и седмо заседание | Свършвам. В напреднал стадий е и процес на срастване между партия и държава. Областните управители продължават да оглавяват регионални структури на СДС. Необходими ли ви са доказателства за предизборните дупнишки прояви на управителя на Софийска област? И спо… |
| 17.10.1997 | 38 НС | Петдесет и седмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, уважаеми господин Бакърджиев! Аз Ви благодаря за току-що огласените становища и намерения на ръководения от Вас екип в сферата на реформата в администрацията. Съзнавайки значимостта на проблема, си дадох сметка,… |
| 17.10.1997 | 38 НС | Петдесет и седмо заседание | Уважаеми господин председателстващ, уважаеми госпожи и господа министри и народни представители! Уважаеми господин Бакърджиев, на 7 октомври внесох към Вас актуален въпрос със следното съдържание: "В програма "България 2001-а" правителството изложи намереният… |
| 09.10.1997 | 38 НС | Петдесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми госпожи и господа народни представители! Аз за пореден път излизам пред вас, за да припомня обстоятелството, че отново възниква въпросът собствениците на земеделски земи - български селяни, са ли български граждани по с… |
| 10.09.1997 | 38 НС | Четиридесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми госпожи и господа народни представители! Излизам пред вас, за да изразя подкрепата си към неотложната потребност от корекции и допълване на нормативната основа, свързана със собствеността и ползване на земеделските земи… |
| 28.06.1997 | 38 НС | Четвърто извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми госпожи и господа народни представители! Аз не бих желал да противопоставям изискванията на всичките 278 общини в Република България. Всяка една от тези административно-териториални общности има своите проблеми, независ… |
| 20.06.1997 | 38 НС | Деветнадесето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми господин министър-председател, уважаеми госпожи и господа. Аз неслучайно поставих този въпрос на вашето внимание. Бих желал да ви припомня разпоредбата на чл. 69, ал. 4 от Закона за местното самоуправление и местна… |