| 06.04.2001 | 38 НС | Петстотин и първо заседание | Благодаря Ви, господин председател! Аз говоря в прав текст, за да чуят моите колеги тук и народът ни, че има хора в България, които наистина уважават и едните, и другите, и всички заедно можем! Но трябва да имаме воля и трябва да бъдем ясни в нашите намерения… |
| 06.04.2001 | 38 НС | Петстотин и първо заседание | За летища, за разбитите пътища от танкове, ако има танкови колони, 34 млн. долара българска народна пара за уголемяване на летището в Граф Игнатиево да не излизат от джоба на данъкоплатеца - с това ги призовах аз. Призовах ги също, когато американските дивизи… |
| 06.04.2001 | 38 НС | Петстотин и първо заседание | Тъй като направихте всичко възможно - и вие, и другите колеги, Българският бизнесблок и Жорж да бъдат смазани до земята с толкова незаконни действия, поне имайте дързостта да ме изслушате. (Оживление в залата.) В комисията аз призовах министър-председателя и … |
| 06.04.2001 | 38 НС | Петстотин и първо заседание | Това не ме интересува, господине. |
| 06.04.2001 | 38 НС | Петстотин и първо заседание | Крайно време е, колеги, Българската социалистическа партия да разбере, че няма полубременна жена. С НАТО или без НАТО, против или за - изяснете си казуса, ще ви приветствам. И в комисията никога казусът ви не е бил изяснен. |
| 30.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и осмо заседание | Благодаря, господин председател. Умолявам уважаемото председателство да отбележи, че 13-а седмица военният министър господин Бойко Ноев не се явява да отговори на три мои въпроса. Единият касае оттегляне дежурствата на нашите ракетни войски АР-300 в Кабили, Я… |
| 23.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и пето заседание | Господин председател, моля да удължите времето с два часа. Не може 12 седмици да бъде крит военният министър за три въпиющо важни въпроси за нацията. Това не са партийни въпроси. Първо, ракетите АР-300 в Кабили - Ямболско, липса на дежурства девет седмици - т… |
| 02.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Осемдесет и шесто заседание | Моля? Аз съм, защото, като паднете, няма да знаете къде да ходите. |
| 02.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Осемдесет и шесто заседание | Не ме попечителствайте и не нарушавайте закона. Аз съм народен трибун. |
| 02.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Осемдесет и шесто заседание | Господин председател правилникът е: откъдето свършваме, оттам започваме. Вие десет седмици нарушавате правилника. |
| 02.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Осемдесет и шесто заседание | Благодаря, господин председател. С цялото уважение към председателството и с благодарност към Петя Шопова, която единствена се намеси. Скандално е десета седмица военният министър да бъде крит от един народен представител, на когото трябва да зададем два мног… |
| 23.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Осемдесет и трето заседание | Благодаря господин председател! Процедурата: умолявам уважаемото председателство да удължи работния ден днес с два часа. Причините: девета седмица военният министър не се е явявал да отговори на двата мои въпроса, които са въпиющо нужни за нацията. Беше покан… |
| 16.02.2001 | 38 НС | Четиристотин и Осемдесето заседание | Благодаря Ви, господин вицепремиер. От Вашите уста в Божиите уши. Искам колкото се може повече работни места и колкото се може повече инвестиции да дойдат в България и от български, и от чуждестранни капитали. Музика за ушите ми е, че Ви касае прозрачността н… |
| 16.02.2001 | 38 НС | Четиристотин и Осемдесето заседание | Приватизационните договори по закон не са секретни. За хората, които ни слушат долу, в чиито джоб е бъркано вече единадесет години, повтарям, приватизационните договори по закона не са секретни. Те се обявяват в "Държавен вестник". Различни министерства и Аге… |
| 16.02.2001 | 38 НС | Четиристотин и Осемдесето заседание | Не, познавам правилника. |
| 16.02.2001 | 38 НС | Четиристотин и Осемдесето заседание | Аз не цитирам никой, господин председател. |
| 16.02.2001 | 38 НС | Четиристотин и Осемдесето заседание | ... в Агенцията за приватизация. Нито един от тях не се обадил защо приватизационните сделки са непрозрачни и защо страницата изчезна от Интернет. Значи те са отговорни. И ляво, и дясно, и въпросния призрак там. |
| 16.02.2001 | 38 НС | Четиристотин и Осемдесето заседание | Благодаря господин председател. Господин вицепремиер, знаете, че моите въпроси към Вас винаги са добронамерени, тъй като аз уважавам професионалистите и се моля Богу България да дочака едно правителство на експерти, програмно правителство на специалисти като … |
| 15.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и девето заседание | Няма такъв филм! |
| 15.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и девето заседание | Благодаря, господин председател! Доайенът Гиньо Ганев и много други се почудиха поне да създадат някаква Конституция, за да няма хаос в България и аз им благодаря за свършеното. Не мога да понасям хора, които ми говорят за морал тук и които ми откраднаха трим… |
| 09.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и седмо заседание | Благодаря много. |
| 09.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и седмо заседание | Госпожо председател, за процедурата Ви умолявам, чак от Болярово, от турската граница идвам от концертите си и срещи с гражданите. Шеста седмица вашето председателство с вашите колеги крие военния министър Бойко Ноев да отговори на два много важни въпроса, ко… |
| 02.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и четвърто заседание | Аз нямам представа, човекът беше омерзен. Елиминирайте Босилковци и министри, които са некомпетентни, но не посягайте на кадрите на МВР от тази магнитуда. А на колегата Местан бих казал: четири години ние не сме се появявали по радио и по телевизия, но запази… |
| 02.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и четвърто заседание | Процедурата е, че нашето Народно събрание трябва да спре машинацията с елиминирането на истинските полицейски кадри, които се борят всеки ден срещу вълната на престъпността. И ние трябва да вземем отношение, трябва да бъде спряна елиминацията на генерал Васил… |
| 02.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и четвърто заседание | Благодаря, господин председател. Аз умолявам почитаемите колеги да вземат отношение и процедурно да спрем елиминирането на генерал Васил Василев, шеф на Националната полиция, по такъв абсурден, непрофесионален, направо идиотски начин. Полицаи се градят с десе… |
| 01.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и трето заседание | Благодаря, господин председател. Напълно доброжелателно ви казвам, госпожо Дянкова, докато вие сте управляващи и се надявам, че това не е никакво знамение от моя страна, а просто с добра воля ви казвам, че българското дете в момента следва да има всички проте… |
| 19.01.2001 | 38 НС | Четиристотин Шестдесет и осмо заседание | Благодаря, господин председател. Господин министър-председател, аз приемам Вашето обяснение с добро чувство, че един самодеец е излязъл от рамките на приличие, след като работи като шеф на Вашия кабинет и е отишъл и се е забатачил в партийни дела и мнения. Ис… |
| 19.01.2001 | 38 НС | Четиристотин Шестдесет и осмо заседание | Аз това не мога да го повярвам. Аз не мога да го повярвам това. И затова Ви умолявам: накажете го както трябва, за да можете да респектирате останалите хора, които имат позитивни очаквания към Вас в останката на Вашата власт за следващите 5 месеца.Благодаря. |
| 19.01.2001 | 38 НС | Четиристотин Шестдесет и осмо заседание | Господин министър-председател, как ще реагирате на този гаф на Вашия служител и пряк подчинен? Повтарям, комизмът идва оттук - пряк подчинен. Трябва да го накажете. Аз, ако съм на Ваше място, ще го накажа. (Шум и реплики в залата.) Ще предприемете ли някакви … |
| 19.01.2001 | 38 НС | Четиристотин Шестдесет и осмо заседание | Благодаря, господин председател. Господин министър-председател, още един добронамерен въпрос към Вас. Защо добронамерен? Защото сега Ви трябва най-много помощ, отсега до месец юли на Вашето правителство му трябва най-много помощ. И Ви питам с чисто сърце: в м… |
| 19.01.2001 | 38 НС | Четиристотин Шестдесет и осмо заседание | Разбирам позицията Ви, господин министър-председател. Но Вие имате задължения. Прекалено голям Ви е постът. И какви мерки ще предприемете във връзка с обвинението на генерал Кирил Радев? И ако считате, че това е клевета, не мислите ли, че с оглед на поста Ви … |
| 19.01.2001 | 38 НС | Четиристотин Шестдесет и осмо заседание | Красавец! Благодаря. |
| 19.01.2001 | 38 НС | Четиристотин Шестдесет и осмо заседание | ... на един народен трибун, който с цялото си достойнство е дошъл добронамерено да пита министър-председателя. Не ми се пречкайте в краката, оставете ме да си задам въпроса. |
| 19.01.2001 | 38 НС | Четиристотин Шестдесет и осмо заседание | Затуй дайте ми възможност да си задам въпросите и не ми се пречкайте в краката... |
| 19.01.2001 | 38 НС | Четиристотин Шестдесет и осмо заседание | Аз няма закъде да бързам. Вие трябва да бързате. Мен ме гледа българският народ и мен българският народ ще ме избере още един път и на двата поста тази година, бъдете сигурни. |
| 19.01.2001 | 38 НС | Четиристотин Шестдесет и осмо заседание | Три изречения, господин председател. |
| 19.01.2001 | 38 НС | Четиристотин Шестдесет и осмо заседание | Благодаря, господин председател. Господин министър-председател, знаете, че аз съм единственият от водачите на опозицията, който не е поискал Вашата оставка и желаеше и още желае Вие да си завършите мандата на пълни обороти и някак си да спрете гладорията и ра… |
| 18.01.2001 | 38 НС | Четиристотин Шестдесет и седмо заседание | Второ, Господин Статков твърди, че с вашето предложение вие помагате на малките партии. И червени, и сини дадоха на своите сателити цели етажи и спряха истинската опозиция 11 години да не може да се вклини в двуполюсния модел. Давам ви пример. Червеният ви км… |
| 18.01.2001 | 38 НС | Четиристотин Шестдесет и седмо заседание | Господин Статков произхожда от една партия, живяла в конспирация дълго време, и забравя. На господин Янаки Стоилов бих казал: Вие бяхте отговорен като заместник-председател на БСП за местните избори през 1995 г., като ни излъгахте за помещения в 150 града. Ви… |
| 18.01.2001 | 38 НС | Четиристотин Шестдесет и седмо заседание | Благодаря, госпожо председател. Жалко е, че народът не може да ни чуе, господин Стоилов. Един перверзник вицепремиер ваш на име Дончо Конакчиев четири години ни мота и накрая ни даде неизправен документ, само и само Бизнесблокът да няма помещение за политичес… |
| 18.01.2001 | 38 НС | Четиристотин Шестдесет и седмо заседание | Наказателни репресии - това е начинът! |
| 18.01.2001 | 38 НС | Четиристотин Шестдесет и седмо заседание | Абсолютно! |
| 18.01.2001 | 38 НС | Четиристотин Шестдесет и седмо заседание | Моят уважаван приятел Лучников знае, че аз имам само топли чувства към него и нямам никакви въпросителни, но Вие предполагате, че и другите партии извън червено-синята мъгла имат ключа за митниците, имат ключа за приватизационните сделки, имат ключа за фондов… |
| 17.01.2001 | 38 НС | Четиристотин Шестдесет и шесто заседание | Искам само в общ смисъл да изразя моето възмущение как Вие на празна зала процедирате с един такъв важен за България закон и моето възмущение колко сте еднакви и как си помагате взаимно да изработите нещо, от което само тези две партии ще имат полза. Останали… |
| 17.01.2001 | 38 НС | Четиристотин Шестдесет и шесто заседание | Няма да ви говоря по членове, само ви казвам някои от абсурдите, които аз като прочетох този закон, ми се изправи косата. |
| 17.01.2001 | 38 НС | Четиристотин Шестдесет и шесто заседание | От тази позиция правя тази обзервация. Аз съм народен трибун, който работи по народните дела, и Вие не сте човекът, който може да ме контролира. Оттук следва логиката: червено-сините си помагат да си постигнат един приличен закон, който облагодетелства технит… |
| 17.01.2001 | 38 НС | Четиристотин Шестдесет и шесто заседание | ... с 24% от българския вот - такъв, какъвто никой от вас не може да мечтае. |
| 17.01.2001 | 38 НС | Четиристотин Шестдесет и шесто заседание | Точка. Не съм длъжен да Ви давам обяснения по Конституция и по правилник. Тъй че спрете тази пошла... (Председателят изключва микрофоните, Жорж Ганчев говори при изключени микрофони.) |
| 17.01.2001 | 38 НС | Четиристотин Шестдесет и шесто заседание | И от сутринта работя в стаята си по народни дела, за които не съм длъжен да Ви давам обяснения. Точка. |
| 17.01.2001 | 38 НС | Четиристотин Шестдесет и шесто заседание | Не е вярно, аз съм тук от сутринта, господине. |