| 17.07.1998 | 38 НС | Сто Петдесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители, имам две процедурни предложения. Първото е за прекратяване на разискванията, а второто е на основание чл. 34, ал. 3 от Правилника за организацията и дейността на Народното събрание … |
| 16.07.1998 | 38 НС | Сто Петдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! На основание Правилника за организацията и дейността на Народното събрание моля да поканим господин Никола Филчев - заместник-министър на правосъдието и правната евроинтеграция, за … |
| 19.06.1998 | 38 НС | Сто Четиридесет и седмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господа вицепремиери, уважаеми дами и господа народни представители! Уважаеми господин Бакърджиев, Вие действително отговорихте на известна част от поставените въпроси и аз Ви благодаря за своевременното формиране на та… |
| 19.06.1998 | 38 НС | Сто Четиридесет и седмо заседание | Искам думата за втори уточняващ въпрос. |
| 18.06.1998 | 38 НС | Сто Четиридесет и шесто заседание | Значи никой Вас не Ви задължава да Ви снимат служебно. Но там, където фактически гражданинът желае, където ще му спестят минимум 4000 лв., има необходими технически възможности с фотокамери, които дори ще бъдат с още по-добро изображение, това е по желание на… |
| 18.06.1998 | 38 НС | Сто Четиридесет и шесто заседание | Така, разбрах, господин Димитров. Изслушайте ме, аз бях така възпитан да Ви изслушам. |
| 18.06.1998 | 38 НС | Сто Четиридесет и шесто заседание | А, добре, признавате, че не сте го чели. Така. Защото, ако бяхте го чели, щяхте да видите, че в чл. 22 действително никъде няма такава задължителна мярка. Тоест, за издаването на български документи за самоличност лицата са длъжни да представят снимки, отгова… |
| 18.06.1998 | 38 НС | Сто Четиридесет и шесто заседание | Аз започвам с това, че Вие, господин Димитров, казахте, че не сте специалист в тази област и естествено, че не можете да бъдете специалист, защото дори пред Вас не е законът. Аз даже силно се съмнявам, че сте го чели. Защото, ако бяхте го чели... |
| 18.06.1998 | 38 НС | Сто Четиридесет и шесто заседание | Смятам, че максимум 2,5-3 години е един нормален срок, в който българските граждани ще могат да извършват тази пререгистрация и да подадат тези заявления? Пак повтарям, законът е много добър, мисля, че с тези препоръки, ако се слушат законовносителите, той ще… |
| 18.06.1998 | 38 НС | Сто Четиридесет и шесто заседание | Благодаря Ви, господин председател. Първо започвам с това, че предложеният Законопроект за български документи за самоличност е много добър. Разбира се, аз ще си позволя тук да изложа някои мои мотиви и виждания, с които действително този закон да стане отлич… |
| 10.06.1998 | 38 НС | Сто Четиридесет и второ заседание | Господин председател, уважаеми колеги! Аз ще бъда лаконичен. Мотивите са, че с приемането на Закона за Върховния административен съд и Закона за изменение и допълнение на Гражданския процесуален кодекс се създадоха несъответствия с предвидения в Закона за соб… |
| 05.06.1998 | 38 НС | Сто Четиридесет и първо заседание | А по отношение на този същия директор, за който Вие говорите и който е ощетил цифром и словом предприятието със 716 040 долара, аз ще попитам защо повече от 3 години този човек не е осъден и вече не е в затвора. Благодаря Ви, господин председател, уважаеми го… |
| 05.06.1998 | 38 НС | Сто Четиридесет и първо заседание | Благодаря Ви, господин председател! Уважаеми господин вицепремиер, господа министри! Не мога да не бъда доволен от този отговор, въпреки, както вие казахте, тъжната история около това предприятие, затова защото за пореден път българската общественост и моите … |
| 05.06.1998 | 38 НС | Сто Четиридесет и първо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Задавам вече и основния си въпрос. Извършена ли е продажба на "ЕИС" ЕООД - Пловдив, ако е извършена - кога и от кого е закупено дружеството? При положение, че не е приключила продажбата на дружеството - защо и какви са прич… |
| 05.06.1998 | 38 НС | Сто Четиридесет и първо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господа министри, уважаеми дами и господа колеги! Моят въпрос е относно приватизацията на "Електроника, инженеринг, системи", накратко наричано ЕИС - Пловдив. В последно време се обсъждат проблемите и трудностите пред п… |
| 30.07.1997 | 38 НС | Тридесет и пето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми господин председател, господин министър-председател, господин министър! Нашето предложение беше именно в чл. 3 да се създаде нова точка 6 със следното съдържание: "6. общински кметове, заместник-кметове, секретари … |
| 28.06.1997 | 38 НС | Четвърто извънредно заседание | Затова защото, господин Осман, надали има регион или община в България, където да съществува такъв сериозен етнически проблем. И това е пак отново от елементарното управление на другаря Тодор Живков, забележете с каква цел - облагородяване на ромското населен… |
| 28.06.1997 | 38 НС | Четвърто извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Смятам, че обвиненията към господин финансовия министър са безпочвени. |