| 14.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и второ заседание | Той знае перфектно български! Той знае перфектно български, дори по-добре от някои наши колеги тук. Благодаря Ви много. (Реплики от ГЕРБ.) |
| 14.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и второ заседание | Аз вземам думата за дуплика не толкова да отговоря на господин Гумнеров, защото това, което той каза, не само е несъстоятелно, а е абсолютно абсурдно. Уважаеми колеги, Движението за права и свободи не само е европейска партия, а е легитимирана европейска парт… |
| 14.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и второ заседание | Уважаема госпожа председател, уважаеми колеги народни представители! Бих искал да изкажа още един аргумент по отношение на предложението на народните представители Христо Бисеров, Четин Казак и Митхат Метин при необходимост и ако се осигури превод на предизбо… |
| 17.01.2013 | 41 НС | Четиристотин и Тридесето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин министър! Дълго се колебаех дали да направя реплика на господин Шопов. Но винаги, по която и тема да говорим, особено когато говорим за правата на малцинствата, понеже на господин Шопов му липсват солидни полити… |
| 17.01.2013 | 41 НС | Четиристотин и Тридесето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Колега, разбира се, че можех да изредя и останалите нормативни документи, които Вие споменахте. Това е така, то е факт и всъщност затвърждава моята мисъл. От тази трибуна председателят на Комисията по образованието, науката … |
| 17.01.2013 | 41 НС | Четиристотин и Тридесето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин министър, уважаеми колеги! Темата, която обсъждаме днес, е изключително важна по няколко причини. Първо ще започна с това, че България ратифицира Рамковата конвенция, за която говори господин Стоичков, където яс… |
| 09.01.2013 | 41 НС | Единадесета сесия Четиристотин Двадесет и шесто заседание | По закона говори! |
| 09.01.2013 | 41 НС | Единадесета сесия Четиристотин Двадесет и шесто заседание | Госпожо председател, направете му забележка, не говори по същество. |
| 13.12.2012 | 41 НС | Четиристотин Двадесет и второ заседание | Броят в присъствието на комисията. |
| 13.12.2012 | 41 НС | Четиристотин Двадесет и второ заседание | Да, така е. |
| 12.12.2012 | 41 НС | Четиристотин Двадесет и първо заседание | Не може да се реализира. Именно поради тази причина ние или по-точно Вие, които предлагате този текст, ще лишите тези български граждани от правото им за гласуване, което никак не е правилно. Българи живеят в много страни, които не са членки на Европейския съ… |
| 12.12.2012 | 41 НС | Четиристотин Двадесет и първо заседание | В кодекса Ви е записано, че българските граждани могат да гласуват само в дипломатически мисии, в посолства и консулства. В съседна Турция имаме стотици хиляди български граждани, които имат право да гласуват. (Реплики в ГЕРБ.) Как ще се реализира това тяхно … |
| 12.12.2012 | 41 НС | Четиристотин Двадесет и първо заседание | Слушайте ме внимателно. До 2009 г. имаше европейска практика, която гарантираше улесняването и правото на гласуването на всеки български гражданин в чужбина. Моите колеги говориха много ясно – и Рамадан Аталай, и Ремзи Осман, и всички колеги. В Конституцията … |
| 12.12.2012 | 41 НС | Четиристотин Двадесет и първо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Аз искам да взема отношение по този изключително важен проблем и като депутат от българския парламент, и като член на Делегацията на Парламента към ПАСЕ. Първо искам да Ви кажа, че текстът за отседналост не е общ… |
| 12.10.2012 | 41 НС | Триста Деветдесет и седмо заседание | Не е същата! |
| 20.09.2012 | 41 НС | Триста Осемдесет и седмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги народни представители! Моите колеги, които говориха по проекта за решение от името на Парламентарната група на Движението за права и свободи, вече заявиха, че няма да подкрепим този проект. Темата за корупцията о… |
| 20.07.2012 | 41 НС | Триста Седемдесет и осмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин министър-председател, уважаеми колеги! Вземам думата от името на Парламентарната група на Движението за права и свободи наистина днес да осъдим този терористичен акт, който се извърши на територията на Република… |
| 11.07.2012 | 41 НС | Триста Седемдесет и трето заседание | ...как и по какъв начин да се интегрира турското малцинство към турското общество. Моля, запомнете и проверете. Благодаря Ви. |
| 11.07.2012 | 41 НС | Триста Седемдесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, господин Шопов, колеги! Аз нямах желание да вземам думата за лично обяснение, но нямам намерение нито да промивам мозъците на моите колеги, защото те са толкова интелигентни, господин Шопов, колкото мен, Вас, а може би повече от… |
| 11.07.2012 | 41 НС | Триста Седемдесет и трето заседание | Лично обяснение! |
| 11.07.2012 | 41 НС | Триста Седемдесет и трето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Аз мисля, че господин Шопов излезе от темата, която дискутира днес българският парламент, а именно обсъждаме Доклада за дейността на СЕМ през 2011 г. Господин Шопов, след като според Вас днес новините от шест минути на турс… |
| 11.07.2012 | 41 НС | Триста Седемдесет и трето заседание | Извън темата е. Говори по същество. |
| 06.06.2012 | 41 НС | Триста Петдесет и осмо заседание | Уважаема госпожо председател! Господин Стоилов, не споделям голяма част от репликата Ви, защото Вие казахте, че сте наблегнали на икономическата причина за изселването на част от етническите турци, чиито имена тогава бяха преименувани. Няма такова нещо! Какво… |
| 06.06.2012 | 41 НС | Триста Петдесет и осмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми народни представители! Вземам думата с голяма тревога. Дискусията, която днес водим, е за проекторешението, внесено от Парламентарната група на „Атака” относно отмяната на приетата декларация, която осъжда възродителния … |
| 01.06.2012 | 41 НС | Триста Петдесет и седмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Аз мисля, че декларацията от името на Парламентарната група на Движението за права и свободи беше изключително навременна. Аргументите й бяха много сериозни – исторически, културни, които доказаха, че не е прави… |
| 11.04.2012 | 41 НС | Триста и Четиридесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Част от моята служебна биография, отпреди да стана политик и народен представител, от около 13-14 години минаха в Министерството на културата, преди се казваше Комитет за изкуство и култура. През това време имах… |
| 16.03.2012 | 41 НС | Триста и Тридесето заседание | Как можете да говорите такова нещо?! |
| 16.03.2012 | 41 НС | Триста и Тридесето заседание | Разбира се. |
| 16.03.2012 | 41 НС | Триста и Тридесето заседание | А геноцида в Сребреница?! |
| 16.03.2012 | 41 НС | Триста и Тридесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър, уважаеми колеги! Парламентарната група на Движението за права и свободи ще подкрепи предложения проект на декларация, защото, както казаха и преждеговорившите, в продължение на една година в Сирия има… |
| 01.03.2012 | 41 НС | Триста Двадесет и трето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Господин Лазаров, аз вземам думата, за да Ви кажа следното. Вие казахте, че повече от два часа – почти три, ние дискутираме един проблем, който много лесно може да бъде решен, а то е да удължим времето за работа … |
| 23.02.2012 | 41 НС | Триста и Двадесето заседание | И на правителството! |
| 17.02.2012 | 41 НС | Триста и Осемнадесето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин председател, уважаеми господин министър, уважаеми колеги! Днес българският парламент обсъжда ратификацията на Договора за присъединяване на Република Хърватска към Европейския съюз. За нас, народните представите… |
| 09.02.2012 | 41 НС | Триста и Четиринадесето заседание | Уважаема госпожо председател, съжалявам, че така превратно са разбрани тезите, които бяха изнесени от мен, от моите колеги и от коалицията отляво. Повярвайте, никой не иска да абсолютизира присъствието на министрите, госпожо Фидосова, тук в залата, когато се … |
| 09.02.2012 | 41 НС | Триста и Четиринадесето заседание | Предлагам да се удължи и времето на нашата парламентарна група за изказване. (Шум и реплики.) Колеги, чувства се някакво напрежение у Вас – за всичко ще има време. Законът, който днес дебатираме на първо четене, е от изключителна важност. Дори бих казал, госп… |
| 09.02.2012 | 41 НС | Триста и Четиринадесето заседание | Уважаеми колеги, уважаема госпожо председател! Искам да успокоя залата. Мисля, че парламентът разполага с достатъчно време, за да изпълним цялата програма, която сме гласували. |
| 11.01.2012 | 41 НС | Триста и първо заседание | Разбирате ли? Така че ние прекланяме глава, целият свят признава Холокоста, геноцида. И това е така, повече от шест милиона евреи загинаха в лагерите на хитлеризма. Така че другото, което искам да Ви кажа, е следното. Аз и в момента имам приятели арменци – ту… |
| 11.01.2012 | 41 НС | Триста и първо заседание | Господин Шопов, когато се отбелязва Денят на Холокоста, Парламентарната група на Движението за права и свободи, разбира се, и всички останали колеги, ние отиваме да положим, да изразим, да наведем глави пред малкия паметник на служебния вход на парламента, во… |
| 11.01.2012 | 41 НС | Триста и първо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Аз съм третият народен представител от Парламентарната група на Движението за права и свободи, който желае да вземе отношение по въпроса за проекторешението, а не проектодекларацията, господин Сидеров, както спом… |
| 14.10.2011 | 41 НС | Двадесето извънредно заседание | Това е предизборна кампания, госпожо председател. |
| 02.09.2011 | 41 НС | Двеста Шестдесет и пето заседание | Госпожо председател, уважаеми колеги народни представители! Парламентарната група на Движението за права и свободи нямаше намерение днес да прави декларация от тази висока трибуна на българския парламент. Но ние сме предизвикани от декларацията, която беше пр… |
| 01.09.2011 | 41 НС | Двеста Шестдесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър, уважаеми колеги народни представители! Явно изпълнителната власт, може би и самият министър на външните работи бързат да се обсъжда ветото на Президента относно Закона за изменение и допълнение на Зак… |
| 14.07.2011 | 41 НС | Двеста и Петдесет и пето заседание | Благодаря Ви, завършвам. Защото ако трябва да има лустрация, то трябва да има Закон за лустрацията или поправка в самата Конституция. Благодаря ви. |
| 14.07.2011 | 41 НС | Двеста и Петдесет и пето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин министър, уважаеми колеги! Аз ще направя едно изказване от друга гледна точка – ще направя един хронологичен преглед по проблема, свързан с § 19. Законът за достъп до документите на лица, принадлежащи към Държав… |
| 13.07.2011 | 41 НС | Двеста Петдесет и четвърто заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Почувствах се морално задължен и, от друга страна, за мен е голямо удовлетворение днес, когато отбелязваме двадесетата годишнина от Конституцията на Република България, да взема думата от свое и от името на моите… |
| 17.06.2011 | 41 НС | Двеста Четиридесет и четвърто заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми министри, дами и господа народни представители! Взимам думата от името на Парламентарната група на Движението за права и свободи след жеста, който направи вицепремиерът Дянков и по случай откриването на Музея за модерни … |
| 08.04.2011 | 41 НС | Двеста и Деветнадесето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин министър, уважаеми колеги! Ще започна с последните думи на министъра на външните работи, че въпросът е от изключителна важност и е добре парламентът да приеме подобно решение, за да може то да послужи като серио… |
| 07.04.2011 | 41 НС | Двеста и Осемнадесето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин министър, уважаеми колеги! Ние бяхме принудени да вземем 30-минутна почивка, съгласно правилника. Както каза и д-р Кърджалиев, текстът е съвсем нов и ни трябваше време да се запознаем с него, да го обсъдим и да … |
| 25.02.2011 | 41 НС | Двеста и четвърто заседание | Уважаема госпожо председател, ще започна отзад напред. Господин Петков, само преди 2-3 седмици говорих тук на темата „Шенген”. Темата е много голяма и много трудна. Има много въпросителни по тази тема. Аз не бъркам, защото знам, че България ще покрие техничес… |
| 25.02.2011 | 41 НС | Двеста и четвърто заседание | Ще ми се да кажа – добре е тази стратегия да бъде реално изпълнена и от това правителство, а и от следващите и да не остане само един документ. Благодаря за вниманието. |