| 27.07.2000 | 38 НС | Четиристотин и Седемнадесето заседание | Тези аргументи за историята можеха да се изслушват преди издигането на тази плоча. Но тази плоча вече е издигната. Тя е израз на уважение към българския народ, към българските институции. Срамно е за един представител на България да иска свалянето на вече едн… |
| 27.07.2000 | 38 НС | Четиристотин и Седемнадесето заседание | Ние искаме оставката на господин Сендов не заради неговия прочит на историята, не заради неговата политическа позиция. Ние искаме оставката му заради това, че той уронва достойнството на българския парламент и на българския народ, в качеството си на заместник… |
| 27.07.2000 | 38 НС | Четиристотин и Седемнадесето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми дами и господа народни представители, аз мога да разбера, когато колегите от БСП се опитват да изместят плоскостта на дебата в един исторически дебат, но не разбирам, когато колегите от ДПС се подвеждат по тази фал… |
| 18.02.1999 | 38 НС | Двеста Двадесет и девето заседание | Благодаря Ви, господин председател! Уважаеми дами и господа министри, колеги народни представители! Аз много съжалявам, че уважаваният от мене като юрист господин Корнезов вместо да стъпи на юридически аргументи, ги загърби и се опитва да раздухва националист… |
| 04.02.1999 | 38 НС | Двеста Двадесет и четвърто заседание | Благодаря, господин председател. Понеже не забелязахте, че вдигнах картата преди процедурата на гласуването, аз исках да предложа да се прегласува предложението на колегата Петров, тъй като не съм убеден, че колегите разбраха точно за какво става дума. Ставаш… |
| 31.07.1997 | 38 НС | Тридесет и шесто заседание | Уважаеми господин президент, уважаеми господин вицепрезидент, уважаеми господин председател, уважаеми господин министър-председател, уважаеми дами и господа народни представители! Фактически господин Лучников каза абсолютно точно това, което и аз мислех да за… |
| 30.07.1997 | 38 НС | Тридесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър-председател, уважаеми народни представители! Напълно подкрепям текста на чл.3, както е предложен от комисията, още повече че наистина повечето предложения на колегите, включително и моите, бяха включен… |
| 30.07.1997 | 38 НС | Тридесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър-председател, уважаеми народни представители! За какви нарушения на конституционни права може да става дума тук, господин Дилков? Никой не пречи на тези хора да се кандидатират за някои от тези длъжност… |
| 30.07.1997 | 38 НС | Тридесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър-председател, уважаеми народни представители! Когато предложих тази промяна в заглавието, имах предвид да бъде обхванато и разузнавателното управление на бившето Министерство на народната отбрана, тъй к… |
| 11.06.1997 | 38 НС | Петнадесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители, уважаеми господин министър-председател, уважаеми господин министър, искам да взема отношение не към кандидатурата на господин Гаврийски, която напълно подкрепям, а към една редакцио… |
| 30.05.1997 | 38 НС | Единадесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Искам да подкрепя предложението на колегите Ремзи Осман и Георги Дилков с основния аргумент, че всъщност неучастието в гласуване е единствената реална възможност човек да се въздърж… |
| 30.05.1997 | 38 НС | Единадесето заседание | След като нищо не следва, защо трябва да бъдат въвеждани? Значи нищо не пречи на всички народни представители, които имат добрата воля, да приемат тези изисквания като свое морално задължение и да се откажат. Но да бъдат принуждавани към това, това просто е в… |
| 30.05.1997 | 38 НС | Единадесето заседание | Хипотетично говоря, че са атакуеми. И второто нещо, което вече не е хипотетично, че дори и да ги въведем и никой да не ги атакува, след като те не предвиждат санкции - използвам това, което каза госпожа Поптодорова, какъв е смисълът от тези ограничения? Какво… |
| 30.05.1997 | 38 НС | Единадесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Аз ще възразя срещу предложението на госпожа Поптодорова, тъй като не може да се налагат по-големи ограничения в нашия правилник, отколкото Конституцията или законите са ги предвиди… |
| 29.05.1997 | 38 НС | Десето заседание | По принцип становището ми е, че подкрепям предложението на академик Сендов да отпадне последното изречение. Наистина има ситуации, в които 24-часовият срок няма да може да бъде спазен. Аз съм убеден, че и без това изречение ръководството на Народното събрание… |
| 29.05.1997 | 38 НС | Десето заседание | Господин председател, процедурно искам да предложа да подложите на гласуване предложението за редактирането на ал. 2 на чл. 50, тъй като ние влязохме сега в дискусия по чл. 34. Гласува се член по член. Първо да гласуваме това, което предложих за чл. 50, което… |
| 29.05.1997 | 38 НС | Десето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми народни представители! Предложението само изглежда редакционно, но всъщност текстът, както е записан сега, най-вероятно изразява точно обратното на намеренията на вносителите. Сега в текста е записано, че прекъсване не … |
| 29.05.1997 | 38 НС | Десето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми народни представители! Ал. 3 на чл. 20 предвижда една усложнена процедура за предложения за смяна на член на ръководството на парламентарна комисия, при положение, че в ал. 1 има точка 2, която описва общия случай. "Ал.… |
| 29.05.1997 | 38 НС | Десето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми народни представители! Аз подкрепям предложението на Светлана Дянкова по принцип. Ясно е, че комисиите, без да са равнопоставени, все пак са различно натоварени, имат и различен брой членове - някои са по-големи, други … |