| 09.03.2005 | 39 НС | Четиристотин и Шестдесето заседание | Благодаря, уважаеми господин председател. Уважаема госпожо Литрова, не бих поставил въпроса за отпадане на този текст, ако ставаше въпрос за хранителни продукти или за суровина, от която се произвеждат такива. Тук става въпрос за едни много сериозни техническ… |
| 09.03.2005 | 39 НС | Четиристотин и Шестдесето заседание | Да. |
| 09.03.2005 | 39 НС | Четиристотин и Шестдесето заседание | Благодаря Ви, уважаеми господин председател. Аз искам да взема отношение във връзка с ал. 1 на чл. 77а, в която е казано, че се забранява освобождаването в околната среда и предлагането на пазара на следните ГМО: тютюн, лоза, памук, маслодайна роза и т.н. Кон… |
| 14.01.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и първо заседание | Благодаря, господин председател. Господин министър, аз действително получих след мое изявление в пресата писмо от господин Енрико Виели, изпълнителен директор на Енергийна компания ТЕЦ “Марица изток 3”, за което благодаря, но в сравнение с информацията, която… |
| 14.01.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и първо заседание | Благодаря Ви, уважаеми господин председател. Уважаеми колеги, господин министър! Моят актуален въпрос е относно договора за рехабилитация на ТЕЦ “Марица изток 3” – сега Енергийна компания “Марица изток 3”. Преди повече от година и половина след промяна на соб… |
| 03.12.2004 | 39 НС | Четиристотин и Тридесет и второ заседание | Аз ще Ви предоставя обратна разписка. |
| 03.12.2004 | 39 НС | Четиристотин и Тридесет и второ заседание | Благодаря Ви, уважаеми господин председател. Уважаема госпожо министър, ние сме убедени с господин Кирилов, че България има нужда от построяване и пускане в експлоатация на такова предприятие. Тази дейност е необходима в бъдещата, така да се каже, подготовка … |
| 03.12.2004 | 39 НС | Четиристотин и Тридесет и второ заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми дами и господа народни представители, уважаема госпожо министър! На 7 октомври 2004 г. Висшият екологичен експертен съвет към Министерството на околната среда и водите одобри проект за изграждане на Национален центъ… |
| 04.11.2004 | 39 НС | Четиристотин и Деветнадесето заседание | Благодаря Ви, уважаеми господин председател. Уважаеми господин Щерев! Обикновено от тази трибуна се говорят истини. Това, което казахте за Стара Загора, не е истина, независимо от Вашия апел, че трябва да спре дискусията, че е безпредметен този спор, който се… |
| 24.09.2004 | 39 НС | Четиристотин и второ заседание | Елате да Ви заведа една седмица в Змеево на гости! |
| 24.09.2004 | 39 НС | Четиристотин и второ заседание | Да, 300 пъти. |
| 24.09.2004 | 39 НС | Четиристотин и второ заседание | Благодаря Ви. Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, уважаема госпожо министър! Ние се намираме в една парадоксална ситуация: Стара Загора - регион, Казанлък - регион, заедно с около 100 населени места, изживяват драматично един сериозен проблем – об… |
| 17.09.2004 | 39 НС | Четиристотно заседание | Дадени са само данни и цифри, мерки не са предприети и никой не знае какво се прави в Стара Загора. Даже сега продължават тези проблеми. |
| 17.09.2004 | 39 НС | Четиристотно заседание | Благодаря Ви, господин председател. Госпожо министър, намесването в проблема на “Марица-изток” или е крещяща некомпетентност, или прехвърляне на проблема от болната на здравата глава. “Марица-изток” работи от 45 години и тогава, когато не е ставало даже и дум… |
| 17.09.2004 | 39 НС | Четиристотно заседание | Благодаря Ви, уважаеми господин председател. Уважаеми колеги, уважаема госпожо министър! Както ви е известно, гражданите на област Стара Загора неколкократно бяха подложени на обгазяване. Последният случай на сериозно обгазяване със серен диоксит е на 6 авгус… |
| 10.09.2004 | 39 НС | Триста Деветдесет и седмо заседание | Благодаря Ви, уважаеми господин председател. Уважаеми колеги, господин министър! В продължение на два месеца в Стара Загора и областта на площ от около 1000 кв. км и над 350 хил. жители, живеещи там, са подложени на химическа интервенция и на психически стрес… |
| 23.07.2004 | 39 НС | Триста Осемдесет и осмо заседание | Благодаря, уважаеми господин председател! Благодаря за отговора, господин министър. Независимо че мажоритарният собственик на столична топлофикация е Столичната община, поставих въпроса точно в този аспект – тогава, когато се полагат изключителни и огромни ус… |
| 23.07.2004 | 39 НС | Триста Осемдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, уважаеми господин министър! Моят въпрос касае проблема с топлоснабдяването на гражданите. Казвам “проблем”, а не въпрос, защото действително е проблем – контролът, който се оказва от държавни и общински институц… |
| 23.04.2004 | 39 НС | Триста и Петдесет и първо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги народни представители, уважаеми господин министър! Нашият актуален въпрос е поставен на 12 февруари 2004 г. Независимо от това, че мина доста време, според нас с господин Божинов той не е загубил своята актуалнос… |
| 25.02.2004 | 39 НС | Триста Тридесет и първо заседание | Благодаря, господин председател. В парламентарната Комисия по енергетика аз подкрепих проекта относно финансирането и реконструкцията на ТЕЦ “Марица-изток 2”, защото считам, че е целесъобразен и, както каза и колегата, необходимо е да се направи в кратки срок… |
| 16.01.2004 | 39 НС | Триста и Петнадесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър, уважаеми дами и господа народни представители! Най-накрая Законът за енергийната ефективност влезе в пленарната зала и това е едно сериозно постижение, тъй като вече над десет години в България няма и… |
| 05.12.2003 | 39 НС | Триста и шесто заседание | Уважаеми господин министър, аз Ви благодаря за отговора на въпроса, който отправихме към Вас. Не го поставяме случайно и просто така, а защото смятаме, че енергетиката е най-важният икономически сектор на страната и една удачна приватизация може да донесе до … |
| 05.12.2003 | 39 НС | Триста и шесто заседание | В Чехия. Извинявам се. Същият е примерът с АЕЦ във Великобритания: продадени веднъж на АЕS – тази фирма, която трябваше да построи заместващи мощности на площадката на ТЕЦ “Марица-Изток 1” и в продължение вече на три години абсолютно нищо не е направено там и… |
| 05.12.2003 | 39 НС | Триста и шесто заседание | Уважаеми господин министър, възможно е да е отговорил по този начин господин Копс, но аз не бих сравнявал мнението на един административен служител, макар и представител на Световната банка, с “Делойд и Туш” и възможностите, които има “Делойд и Туш” във връзк… |
| 05.12.2003 | 39 НС | Триста и шесто заседание | Благодаря Ви, уважаема госпожо председател. Уважаеми дами и господа народни представители, уважаеми господин министър! Явно един и същи въпрос е вълнувал и нас, и господин Евгени Чачев – въпросът за приватизацията в енергетиката, въпросите ни са аналогични. Н… |
| 21.11.2003 | 39 НС | Три Стотно заседание | Благодаря Ви, уважаеми господин председател. Уважаеми колеги, уважаеми господин министър! Член 153 във вида, в който е предложен от вносителя, действително касае и като същност най-важната част от взаимоотношенията между производител на топлинна енергия, търг… |
| 19.11.2003 | 39 НС | Двеста Деветдесет и осмо заседание | Благодаря, госпожо председател. Този чл. 148 касае проблема, който беше дебатиран преди малко – доколко се дава възможност чрез закона да се елиминира монополът и монополистът. В тази връзка е нашето предложение по ал. 3 към чл. 148. В тази алинея всъщност се… |
| 05.11.2003 | 39 НС | Двеста Деветдесет и второ заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги, ние предлагаме в случая по-конкретен текст, който дава възможност за по-реално отчитане на топлинната енергия, тоест по отношение на горещото водоснабдяване да се ползва типовата форма (образец) за месечнот… |
| 05.11.2003 | 39 НС | Двеста Деветдесет и второ заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! По принцип всички предложения в Глава десета – “Топлоснабдяване”, които сме направили, имат за цел законът да се доближи и до третата страна в целия този процес. Тоест, законът до известна степен запазва монопола… |
| 02.08.2002 | 39 НС | Сто Тридесет и девето заседание | Благодаря, господин председател. Господин министър, ще си позволя само един уточняващ въпрос в следния смисъл. При тази социално-икономическа обстановка, в която се намира Република България в момента и нейните граждани, не смятате ли, че е целесъобразно още … |
| 02.08.2002 | 39 НС | Сто Тридесет и девето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги народни представители! Уважаеми господин министър, моят въпрос също е свързан с топлофикацията и си позволявам това питане, защото в последните няколко години особена социална острота придобиха проблемите с … |
| 26.07.2002 | 39 НС | Сто Тридесет и шесто заседание | Благодаря Ви, господин председател! Уважаеми господин министър, благодаря Ви за отговора. Ние сме доволни от това, че е извършена щателна проверка и ревизия в това дружество. Доволни сме и от това, че като народни представители все пак с нещо допринасяме за и… |
| 26.07.2002 | 39 НС | Сто Тридесет и шесто заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаема госпожо министър, господин министър, уважаеми колеги! До нас като народни представители от 27. Старозагорски избирателен район от Коалиция за България достигна информация, че при изготвянето на годишния счетоводен … |
| 13.06.2002 | 39 НС | Сто и Седемнадесето заседание | Да. |
| 13.06.2002 | 39 НС | Сто и Седемнадесето заседание | Благодаря, госпожо председател. Аз по-скоро бих поставил един въпрос, защото не съм абсолютно убеден в правилността на текста на чл. 82, т. 3 - дали трябва да бъде генерален директор или изпълнителен директор, при положение, че е едностепенна системата на упр… |
| 25.01.2002 | 39 НС | Шестдесет и пето заседание | Благодаря, господин председател. Искам да благодаря на господин Ковачев за пълния отговор. Искам да изразя моята убеденост, тревогата, която съществува в момента, голямата загриженост за хилядите работещи в комплекса "Марица-Изток", в същото време и надеждата… |
| 25.01.2002 | 39 НС | Шестдесет и пето заседание | Благодаря, господин председател. Благодаря Ви, господин министър, за изчерпателния отговор. Действително много от тези неща, които Вие казахте в парламента, са известни и на българската общественост. Особено на тези, които се интересуват от тази сериозна проб… |
| 25.01.2002 | 39 НС | Шестдесет и пето заседание | Госпожо председател, уважаеми господа министри! Уважаеми господин Ковачев, за мен е чест, че имам възможността да Ви поставя първото питане, откакто сте министър. И е удоволствие, че поставям въпроса за комплекса "Марица-Изток", към който лично аз питая особе… |
| 07.12.2001 | 39 НС | Петдесет и второ заседание | Моля Ви, господин председател, аз не съм си чул името! |
| 26.07.2001 | 39 НС | Девето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги, смятам че е целесъобразно към записа на т. 13 - "Комисия по енергетиката", да се допълни като наименование "Комисия по енергетика и енергийни ресурси". Имам предвид, че около 40% от електропроизводството в … |