| 05.11.2014 | 43 НС | Пето заседание | Уважаема госпожо Председател, уважаеми народни представители, господин Премиер, колеги министри! Действително съществува проблем: ако остане действащото законодателство, от 1 януари 2015 г. е невъзможно професионалните фондове да изплащат пенсии на работещите… |
| 05.11.2014 | 43 НС | Пето заседание | Благодаря, госпожо Председател. Уважаеми господин Кадиев, отново казвам, че тук няма селективен подход, тоест някакво отношение към този проект. Напротив, ние считаме, че той е належащ и този ремонт трябва да бъде извършен, но сроковете, които са дадени от пр… |
| 05.11.2014 | 43 НС | Пето заседание | Уважаема госпожо Председател, уважаеми народни представители, уважаеми господин Премиер! Господин Кадиев, моята информация е, че този обект е в публичната инвестиционна програма. Има забавяне на самата процедура и в посочения срок тя не е приключила, поради к… |
| 18.11.2008 | 40 НС | Тридесет и осмо извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми народни представители, преди да представя съвсем накратко параметрите на бюджета на Държавното обществено осигуряване за 2009 г. бих искал да ви информирам, че са спазени всички законови процедури при подготовката на то… |
| 17.12.2007 | 40 НС | Тридесето извънредно заседание | Няма да променяме. |
| 15.11.2007 | 40 НС | Триста и пето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми народни представители! Аз ще представя параметрите на бюджета съвсем накратко, тъй като те бяха представени от двамата докладчици от двете комисии. Преди това обаче съм длъжен да ви информирам, че този законопроект е раз… |
| 11.10.2007 | 40 НС | Двеста Деветдесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми народни представители! Както пролича от докладите на двете комисии, по отделните отчети в комисиите бяха проведени задълбочени анализи и дискусии. Презентацията, която виждате на екрана, със съгласието на председателя н… |
| 04.04.2007 | 40 НС | Двеста Тридесет и осмо заседание | Продължителността на получаване на една пенсия е по данни на Националния осигурителен институт. Ние разполагаме с подробна информация за всеки един пенсионер от датата на отпускане на пенсията до датата на нейното прекратяване, поради смърт или така наречения… |
| 04.04.2007 | 40 НС | Двеста Тридесет и осмо заседание | Благодаря Ви. Уважаеми господин Димов, моля първо да приемете извиненията ми за некоректния начин, по който казах, че това са разходи на Националния осигурителен институт. Имам предвид, че това са разходи от бюджета на Националния осигурителен институт, на Дъ… |
| 04.04.2007 | 40 НС | Двеста Тридесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми народни представители! Позволете ми съвсем накратко да взема отношение по два от дискутираните законопроекти. Първо, законопроектът на госпожа Антонела Понева и група народни представители. Нашите данни за необходимите … |
| 28.11.2006 | 40 НС | Седемнадесето извънредно заседание | Уважаема госпожо председател, уважаема госпожо министър, уважаеми дами и господа народни представители! Бих искал да ви запозная най-напред с актуализирани данни за очакваното изпълнение на Бюджет 2006 на база на десетмесечието. Споменатите изпълнения по проц… |
| 15.09.2006 | 40 НС | Сто Шестдесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми народни представители! Работата по тази спогодба продължи повече от три години. Като се има предвид спецификата на материята, както беше отбелязано в доклада на господин Мръцков, спогодбата обхваща не само пенсионното о… |
| 06.12.2005 | 40 НС | Девето извънредно заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми народни представители, моето желание естествено е да помогна, за да не се отлага гласуването на § 3. Тъй като д-р Адемов е предложил да се създаде нова т. 1а, мисля, че ако неговото предложение бъде включено в § 3 кат… |
| 06.12.2005 | 40 НС | Девето извънредно заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми народни представители, уважаема госпожо министър! Мисля, че аргументите на министър Масларова за повишаване на обезщетението за безработица в минималните му граници от 80 на 90 лв. трябва да бъдат внимателно обсъдени и… |
| 30.11.2005 | 40 НС | Петдесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Към края на вчерашния ден броят на българските граждани, които сами трябва да плащат осигурителните си вноски, тоест за своя сметка, защото законодателят така е отредил, но са плати… |
| 22.11.2005 | 40 НС | Седмо извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Първо бих искал да ви запозная с подготовката на проекта на Закон за бюджета на държавното обществено осигуряване за 2006 г., тъй като тази подготовка е свързана с определени нормат… |
| 21.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми народни представители! Както винаги намесата на експертите и на институциите в тази зала е с цел да помогнем на народните представители да вземат свое лично отношение по дебатираните въпроси, когато се стигне до гласува… |
| 13.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми народни представители! Това, което бих желал да кажа, е, първо, благодаря за съвместната ни работа за това, че Народното събрание имаше изключително добро отношение към Националния осигурителен институт през целия си ма… |
| 22.03.2005 | 39 НС | Шестдесет и девето извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Аз ще взема отношение по пет от шестте законопроекта, които се обсъждат тук, защото многократно беше споменавана ролята на Националния осигурителен институт за тези законопроекти. П… |
| 09.12.2004 | 39 НС | Четиристотин Тридесет и четвърто заседание | Благодаря, уважаеми господин председател. Уважаеми дами и господа народни представители! Работната група от юристи от Националния осигурителен институт и от Министерството на здравеопазването, също така експерти към Народното събрание са имали предвид всички … |
| 09.12.2004 | 39 НС | Четиристотин Тридесет и четвърто заседание | Благодаря Ви, уважаеми господин председател. Уважаеми дами и господа народни представители, чувствам се задължен да дам пояснения по тези предложения на народните представители Емилия Масларова и Янаки Стоилов, за да може да се ориентирате за какво точно став… |
| 09.12.2004 | 39 НС | Четиристотин Тридесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители, в много голяма степен разликата беше изяснена от народните представители. Ветераните от войните са една особена категория пенсионери, които в момента се ползват от добавка към пенси… |
| 18.11.2004 | 39 НС | Четиристотин Двадесет и пето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! Моето изказване ще бъде съвсем кратко. Първо, длъжен съм да взема отношение по становището на Сметната палата, което беше изцяло положително, но все пак имаше и някои предложения за … |
| 31.03.2004 | 39 НС | Триста Четиридесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми народни представители! Аз слушах дебата. Отзовах се веднага на поканата. Първо бих искал да кажа, че след като в Закона за здравното осигуряване в чл. 109 са предвидени санкции за онези, които не са платили осигурителни… |
| 05.03.2004 | 39 НС | Триста Тридесет и пето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми народни представители! Бих искал да взема и аз участие в дискусията, тъй като на няколко пъти се спомена Националният осигурителен институт. Първо, по инициативата за тази промяна – вярно е, че тя дойде от Националния ос… |
| 11.12.2003 | 39 НС | Триста и осмо заседание | Доктор Адемов, този въпрос се урежда с правилника. Нека влезе първо в сила законът, който сега се гласува, а след това ще се промени и правилникът за социално подпомагане и т.н. Но все пак тези действия трябва да бъдат извършени последователно. Няма противоре… |
| 11.12.2003 | 39 НС | Триста и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми народни представители! Само по текста, касаещ допълнителните изисквания за получаване на обезщетения при бременност и раждане и отглеждане на малко дете до 2-годишна възраст. Госпожа Тоткова е права, в осигурителната си… |
| 11.12.2003 | 39 НС | Триста и осмо заседание | Господин Стоилов, не бих желал по този начин, все пак аз не съм народен представител, да влизам в разговор. Но ние подходихме така, както трябва да бъде направено едно предложение. Обвързахме го коплексно с всички останали текстове, поради което посочих, че т… |
| 11.12.2003 | 39 НС | Триста и осмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! Аз ще се опитам да изложа аргументите, поради които комисията не подкрепи това предложение, за да ви помогнат, когато трябва да решите как да гласувате. Ние се отнесохме много сериоз… |
| 27.11.2003 | 39 НС | Триста и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Аз искам да взема отношение само по онази част от въпросите, които касаят Националния осигурителен институт, и да внеса малко пояснение по част от констатациите, които бяха направен… |
| 26.06.2003 | 39 НС | Двеста Петдесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Моите аргументи в подкрепа да остане забележката, така както е, и да не бъде отменяна са следните. Тази забележка, като част от приложението към чл. 8 от Закона за бюджета на Държав… |
| 26.06.2003 | 39 НС | Двеста Петдесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Тъй като въпросът беше дискутиран продължително в Комисията по труда и социалната политика и това е проблем от началото на 2000 г., ще изложа пред вас само три аргумента в посока да… |
| 16.04.2003 | 39 НС | Двеста Двадесет и шесто заседание | Уважаема госпожо председател, уважаема госпожо вицепремиер, уважаеми дами и господа народни представители! Позволете ми първо съвсем накратко да взема отношение по оценките, които се дадоха във връзка с чл. 68 на осъществената вече пенсионна реформа в Българи… |
| 20.12.2002 | 39 НС | Сто Осемдесет и шесто заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми дами и господа народни представители, ще взема отношение съвсем накратко само по законопроекта, внесен от Коалиция за България, тъй като ние сме дали нашето становище на Националния осигурителен институт по правител… |
| 20.12.2002 | 39 НС | Сто Осемдесет и шесто заседание | Благодаря Ви, господин председател. Аз знаех, че ще има такова предложение, но беше некоректно преди да го направи госпожа Тоткова да взема отношение. По-нататък в текстовете, които вие ще обсъдите и ще гласувате, се казва, че Националният осигурителен инстит… |
| 20.12.2002 | 39 НС | Сто Осемдесет и шесто заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми дами и господа народни представители, бяха зададени няколко въпроса, които се отнасят до Националния осигурителен институт, тъй като това е институцията, която ще извършва регистрацията на трудовите договори и съответ… |
| 15.12.2002 | 39 НС | Двадесет и шесто извънредно заседание | Благодаря Ви, господин председател. Искам да поясня нещата. Съгласно разпоредбите на Кодекса за задължително обществено осигуряване, Законът за бюджета на Държавното обществено осигуряване, преди да бъде внесен в Народното събрание, се съгласува с Министерски… |
| 15.12.2002 | 39 НС | Двадесет и шесто извънредно заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми дами и господа народни представители, първо, да обясня защо е 200 лв. Не е произволно избрана величина. Ние се отказахме от автоматичното увеличаване на минималния осигурителен доход за самоосигуряващите се като пр… |
| 15.12.2002 | 39 НС | Двадесет и шесто извънредно заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! Искам да успокоя госпожа Масларова по отношение на прозрачността и начина на съставяне на бюджета на Държавното обществено осигуряване. Това е единна методология, утвърдена от Минист… |
| 27.11.2002 | 39 НС | Сто Седемдесет и пето заседание | Благодаря Ви, господин председател! Уважаеми дами и господа народни представители, позволете ми съвсем накратко да отговоря на поставените от вас въпроси, тъй като като управител на Националния осигурителен институт, избран от парламента, се чувствам задължен… |
| 27.11.2002 | 39 НС | Сто Седемдесет и пето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаема госпожо вицепремиер и министър на труда и социалната политика, уважаеми дами и господа народни представители, ще ви представя проектобюджета на Държавното обществено осигуряване за 2003 г. в шест основни пункта, кат… |
| 16.10.2002 | 39 НС | Сто Петдесет и седмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Тъй като основните характеристики на Отчета на бюджета на държавното обществено осигуряване за 2001 г. бяха представени много подробно в докладите на Комисията по бюджет и финанси и… |
| 24.01.2002 | 39 НС | Шестдесет и четвърто заседание | Благодаря Ви. Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Аз не ставам да опонирам на госпожа Масларова от какъв ранг трябва да бъде актът, с който да се изразходват средствата за профилактика и рехабилитация. Искам само първ… |
| 24.01.2002 | 39 НС | Шестдесет и четвърто заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! Освен чисто фискалното отражение, за което говори д-р Адемов, имаме и отражение в дългосрочен план, ако бъдат приети тези предложения. Едно осигуряване на минимален осигурителен дохо… |
| 17.01.2002 | 39 НС | Шестдесет и първо заседание | Вие използвахте, госпожо Масларова, съжалявам, че влизам в диалог с Вас, което е недопустимо за мен като управител, но Вие използвахте израза, че се бърка в джоба на хората. Напротив, с предлаганите в законопроекта - отново говоря за законопроекта - фиксирани… |
| 17.01.2002 | 39 НС | Шестдесет и първо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! Бих желал да спра вашето внимание на няколко пункта, с което се надявам, че ще помогна за обсъжданията, които ще станат, и предложенията между двете четения, също така при окончателн… |
| 21.12.2001 | 39 НС | Петдесет и осмо заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми дами и господа народни представители! Аз имах вече веднъж възможност да изразя становище по този проблем, който наистина възниква за 2002 г., заради което обръщам вашето внимание на § 87, който впоследствие ще се глас… |
| 21.12.2001 | 39 НС | Петдесет и осмо заседание | Благодаря. Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Националният осигурителен институт също е убеден, че тези предложения от госпожа Масларова и от господин Димитров са хуманни и социални. Едновременно с това обаче ние в о… |
| 28.11.2001 | 39 НС | Четиридесет и седмо заседание | Благодаря, уважаема госпожо председател. Уважаеми дами и господа народни представители! Най-напред искам да благодаря за дискусията, която се проведе в двете комисии - Комисията по бюджет и финанси като водеща и Комисията по труда и социалната политика, и за … |
| 21.11.2001 | 39 НС | Четиридесет и четвърто заседание | Благодаря. Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Благодаря за подкрепата, която по принцип оказвате за тези изменения и допълнения на Кодекса за задължителното обществено осигуряване. Те наистина са в посока към една по… |