| 18.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и осмо заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги, правя процедурно предложение за прегласуване, без да е необходимо да се мотивирам. Моето предложение е направено, за да се спести на това Народно събрание в края на неговата дейност да приеме един акт, който е… |
| 18.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и осмо заседание | Не желая. |
| 18.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и осмо заседание | Абсурдно е Народното събрание – дали е с решение, дали е с друг акт, да приема подзаконов нормативен акт. Защото без този акт на Народното събрание този правилник си остава един проект. Той не е изготвен от друг орган и да може да действа. Той се внася в Наро… |
| 18.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и осмо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги, имам много бележки по същество, но няма да се спирам на тях. Аз пак се връщам на основния въпрос, защото ще направя процедурно предложение да отложим разглеждането на този правилник. Това, което възрази на … |
| 18.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и осмо заседание | А може ли да има съмнение, че правилникът, който сега разглеждаме, е подзаконов нормативен акт по отношение на Закона за омбудсмана? Народното събрание не може да приема подзаконови нормативни актове и аз смятам, че оттам идват тези затруднения сега какво мож… |
| 18.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и осмо заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги, аз мисля, че ние тръгваме да правим нещо, което е изцяло погрешно. Действително в чл. 3, ал. 2 на Закона на омбудсмана е казано, че “Омбудсманът изготвя правилник, който се одобрява с решение на Народното събр… |
| 10.05.2005 | 39 НС | Седемдесет и четвърто извънредно заседание | Прощавайте, не съм обърнал внимание. |
| 10.05.2005 | 39 НС | Седемдесет и четвърто извънредно заседание | Благодаря Ви. Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги, нямам възражение срещу текста. Правя предложение, което мисля, че беше прието в Правната комисия – Глава четвърта да размени мястото си с Глава пета, защото ние приехме последния раздел на предишнат… |
| 10.05.2005 | 39 НС | Седемдесет и четвърто извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Уважаеми господин Илчев, за цялата тази ситуация Вие имате определена вина. Вие сте внесли този проект за решение в качеството си на председател на Парламентарната група на НДСВ. Внесли сте го днес в 13,51 ч. Ак… |
| 10.05.2005 | 39 НС | Седемдесет и четвърто извънредно заседание | Благодаря Ви. Уважаеми господин председател, вече за трети път Вие нарушавате нашия правилник. Отскоро сте на този висок пост, но би трябвало да познавате правилника. Първо, не можеше на извънредно заседание, за което по силата на правилника дневният ред се г… |
| 28.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и второ заседание | Благодаря. Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, взимам думата в момент, в който пленарното заседание се ръководи от господин председателя Борислав Великов, защото считам, че в това му качество той трябва да реагира на неоснователни нападки срещу На… |
| 15.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и седмо заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги, уважаеми господин министър! Дейността на МВР по разкриване на извършеното убийство несъмнено е успешна. Аз това го отбелязвам и в моя въпрос. Тревожното за мен е друго, че всъщност тази престъпна дейност, изра… |
| 15.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и седмо заседание | Благодаря. Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, уважаеми господин министър! За да си спестим взаимни упреци, предварително искам да кажа, че актуалният въпрос, който Ви задавам, е изграден върху данни, излезли в медиите, а публична тайна е, че дост… |
| 15.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и седмо заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми колеги, уважаеми господин министър! Не можем да сме удовлетворени от Вашия отговор и дори смятам, че всички трябва да се разтревожат, когато министър на вътрешните работи дава такъв отговор. Тези текстове, които тук ги… |
| 15.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и седмо заседание | Благодаря, уважаема госпожо председател. Уважаеми колеги, уважаеми господин министър! Вашият отговор – няма да ми се сърдите – но ми прозвуча смехотворно. Не е инкриминирано в закона колекционирането и закупуването на предмети от нашето културно-историческо н… |
| 15.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и седмо заседание | Благодаря. Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Уважаеми господин министър, Вие също останахте верен на традицията да давате неверни отговори, както и да се оправдавате, че нямате законово основание да действате, когато просто не се изпълняват дейст… |
| 15.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и седмо заседание | Благодаря. Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители, уважаеми господин министър! Моят актуален въпрос съм го задал на 12 ноември 2004 г. С днешния отговор ще станат почти шест месеца, през който период Вие не сте отговаряли … |
| 08.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и четвърто заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Парламентарния съюз на Демократи за силна България ще подкрепи на първо гласуване внесения законопроект. Ние смятаме, че той урежда една изключително важна материя – на принудителното изпълнение, на тази фаза на … |
| 07.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и трето заседание | Предложението било неправомерно. Аз се учудвам как юрист може да използва този юридически термин за едно предложение. Имаме много случаи, когато със закон се изменя кодекс. Този случай е точно такъв, защото ние приемаме специален закон и ако искаме съществува… |
| 07.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и трето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Уважаеми господин Казак, Вашата позиция не ме изненадва, защото тя е последователна по отношение на всички промени в закона, които наистина възпрепятстват тази практика, която предимно Движението за права и свобо… |
| 07.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и трето заседание | Благодаря, уважаема госпожо председател. Уважаеми колеги, ние поддържаме нашето предложение. Народното събрание гласува забрана да се изнасят бюлетини от изборното помещение, за да може веднъж завинаги да ликвидираме с една съществуваща досега практика, срещу… |
| 07.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и трето заседание | Оттегляме го. |
| 07.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и трето заседание | Така че аз Ви моля, за да не губим време по същество, нека да гласуваме дали ще прегласуваме този чл. 41 и само ако решим да го прегласуваме, тогава да губим време по същество. |
| 07.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и трето заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги, аз не съм съгласен с това предложение на господин Ахмед Юсеин, което наистина означава ново райониране. Второ, всички трябва да сме наясно, че гласуването с една бюлетина отнема много по-малко време да се орие… |
| 07.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и трето заседание | Добре. |
| 07.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и трето заседание | Само за коалиция ли важи? |
| 07.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и трето заседание | Да, за коалиция. |
| 07.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и трето заседание | Благодаря, уважаеми господин председател. Уважаеми колеги, аз не мога да приема предложението на господин Червеняков. То беше направено и в Комисията по правни въпроси и там също не се съгласихме с него. Тук става дума за един недостатък, който не може да бъд… |
| 07.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и трето заседание | Благодаря. Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Подкрепям това предложение, но смятам, че по-точно и прецизно ще бъде не да се каже “пълните списъци на кандидат-депутатските листи”, а “пълните кандидат-депутатски листи”. |
| 06.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и второ заседание | Има такова нещо, когато участва в коалиция. Иначе означава, че този, който участва в коалиция, съответната партия получава някакъв бонус. Благодаря. |
| 06.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и второ заседание | Това имате предвид. Тоест, когато няколко партии образуват една коалиция всяка една от тези партии трябва да бъде редовна за себе си, да отговаря на тези изисквания и след това вече все едно тя влиза в коалицията. Тук с оглед на това съвсем коректно е написан… |
| 06.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и второ заседание | Благодаря. Уважаема госпожо председател, уважаема госпожо Дончева! Аз не съм съгласен с Вас – в ал. 4 да отпадне т. 6. Не може една партия, когато участва самостоятелно към нея да има едни изисквания, когато участва в коалиция – тези изисквания да отпадат. |
| 06.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и второ заседание | Ами като е един и същ, да си впишем паспорта, защото с него той после може да гласува. Не можете с лична карта да гласувате в чужбина. Може да Ви се иска, но няма да стане, защото не е правилно. Благодаря. |
| 06.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и второ заседание | Благодаря. Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Уважаеми господин Осман, аз пак поддържам, че губим време. Вижте какъв е текстът на законопроекта: “Ръководители на български дипломатически представителства в чужбина образуват избирателни секции при… |
| 06.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и второ заседание | Не е личната карта, господине! Защото Вие можете да гласувате тогава и със задграничен паспорт, и с лична карта. С лична карта в чужбина Вие не можете да гласувате. Можете да гласувате със задграничен паспорт или военна книжка. С това се съгласихме в комисият… |
| 06.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и второ заседание | Благодаря. Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Уважаеми господа Казак, Юсеин и Узун! Просто водим безсмислен спор. Вижте текста на закона. Става дума за български граждани в чужбина, които, за да бъдат вписани в избирателния списък, тоест да се със… |
| 06.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и второ заседание | Не винаги са еднакви. Има много случаи, когато има различие в имената. Затова съвсем правилно тук е казано, че когато се съставя избирателният списък и съответният български гражданин в чужбина направи постъпки да бъде вписан в него, той трябва да посочи имет… |
| 06.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и второ заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Текстът, който предлага комисията, е съвсем коректен и прецизен. Този текст кореспондира и трябва да кореспондира със следващия текст – с какъв документ може да се гласува в чужбина. Ние приехме, че там може да с… |
| 06.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и второ заседание | Благодаря. Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Очевидно между нас има хора, които просто искат да бавят приемането на този закон. Когато разискваме как да облекчим гласуването на студентите, да се говори как щели да гласуват неграмотните хора в Бъл… |
| 06.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и второ заседание | Благодаря. Аз лично не приемам предложението на господин Корнезов за отпадане. Там, където е казано нещо по-неясно и може да се каже по-ясно, винаги трябва да приемем това решение. Няма защо да правим голям проблем от това, но важното в предложението е не сам… |
| 30.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и девето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги, по отношение на срока аз подкрепям да бъде пет години. Досега беше три години. Ние го вдигаме на пет години. За един наемен договор срок от десет години е изключително дълъг и оправданието не може да бъде т… |
| 25.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и осмо заседание | Благодаря. Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, уважаеми господин министър! В началото на година в медиите беше огласен един скандален факт за използването на учебно-възстановителния център на Ръководство "Въздушно движение" в Банско от лица, които… |
| 23.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и шесто заседание | На всеки човек паметта е избирателна, господин Казак. Защото ако Вие нямате избирателна памет при тази информация, с която разполагаме, нищо няма да помните. Благодаря. |
| 23.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и шесто заседание | … за която даже се твърдеше, че може би е 200 хил. дойче марки, с които той щял да си прави тапети вкъщи, та затова нямало умисъл да разпространява фалшива валута. |
| 23.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и шесто заседание | Оставете Дупница по-високо ли е по-ниско ли е. Ако някъде има хора, които не са искали да гласуват редовно, това също е тяхно право. Ние не трябва да приемаме априорно, че този, който е пуснал недействителна бюлетина, я е пуснал, защото е неграмотен. Аз мога … |
| 23.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и шесто заседание | Какво ще ми дадете? Един избирател не може да постави едно кръгче и ще решим да е кръстче или кръгче като мине. Ето, ще бъде кръгче и няма как да мине. Ще завъртят кръгчето. Това не са сериозни неща. Ние имаме и примера на Ирак, където едва ли населението е п… |
| 23.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и шесто заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми дами и господа народни представители, уважаеми господин Осман! Не е сериозно това да занимавате Народното събрание с чертичките. |
| 23.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и шесто заседание | И в момента има наказателна отговорност в Наказателния кодекс, ако някой гласува повторно, това го забранява избирателният закон, но ние трябва да предвидим реална гаранция един студент или учащ се да не гласува два пъти, три пъти, защото така, както е проект… |
| 23.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и шесто заседание | Преди малко, когато правих реплика, аз заявих, че при нашето управление въведохме изучаване на турски език в училищата, въведохме новини на турски език. Вие какво направихте като управляващи, господа от ДПС, да ограмотите, ако имате ваши неграмотни избиратели… |
| 23.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и шесто заседание | Всички да са, но вие поддържате, че това са вашите избиратели. РЕМЗИ ОСМАН, ЧЕТИН КАЗАК (ДПС, от място): Не само нашите избиратели. |