| 25.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и шесто заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми госпожи министри, уважаеми колеги! Много се говори в последно време за енергетиката, за успехите, които има това правителство в енергийния сектор. Договорите, които подписа през този мандат, наистина бяха фундаментални з… |
| 22.01.2009 | 40 НС | Четиристотин Петдесет и второ заседание | Не съм икономист, съжалявам. Тук сте събрани икономисти и можете да направите тези разчети. Благодаря ви. |
| 22.01.2009 | 40 НС | Четиристотин Петдесет и второ заседание | Не си спомням от тази зала от този парламент някой да е намалявал цени където и да било, защото ние сме хора, които се занимаваме със закони. Но мога да ви кажа, че цената на електроенергията при работещи ІІІ и ІV блок на АЕЦ “Козлодуй” ще падне с минимум 15%… |
| 22.01.2009 | 40 НС | Четиристотин Петдесет и второ заседание | Конфликт на интереси отдавна нямам. Какъв е конфликтът на интереси? Проверете, можете да проверите. Въпреки че съм един от малкото, които сме свързани емоционално с този въпрос, ще се постарая да подходя абсолютно рационално към него. Ако искаме да бъдем евро… |
| 22.01.2009 | 40 НС | Четиристотин Петдесет и второ заседание | Тримата, извинете ме, трима сме. |
| 22.01.2009 | 40 НС | Четиристотин Петдесет и второ заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми господа министри, уважаеми колеги! Може би ние с още един колега в тази зала сме емоционално свързани с проблема. |
| 12.01.2009 | 40 НС | Единадесета сесия Четиридесет и трето извънредно заседание | Благодаря, господин председател. Господин министър-председател, уважаеми господа министри, уважаеми колеги! Въпросът, който може би всички от нас си задават, господин министър-председател, е: ако тази криза се повтори утре или вдругиден, ще имаме ли газ? Отго… |
| 31.10.2008 | 40 НС | Четиристотин Двадесет и шесто заседание | Благодаря, господин министър. По този начин Вие успокоявате много хора, които работят в ядрената област, че тези фондове ще ги има и те ще изпълняват своето предназначение. Може би начинът, по който функционираха досега, беше нормален за една нормална среда, … |
| 31.10.2008 | 40 НС | Четиристотин Двадесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Уважаеми господин министър, въпросът, който искам да Ви задам, е свързан с ядрената енергетика и специално с фондовете. С приемането на Закона за използването на атомната енергия за мирни цели през 1995 г. бяха … |
| 23.07.2008 | 40 НС | Триста Деветдесет и осмо заседание | Уважаема госпожо председател, господа министри, колеги! Аз ще подкрепя ратификацията на Проекта „Южен поток”, но ще призова моите колеги да решат по съвест дали да го подкрепят или не. Защо ще го подкрепя? Подкрепям го, защото не всеки ден през България могат… |
| 04.05.2007 | 40 НС | Двеста Четиридесет и осмо заседание | Малко преди Вас, господин министре, изслушахме министър Джевдет Чакъров, който каза, че ще бъде безкомпромисен при опазване на околната среда. Така че нещата, които са около ТЕЦ “Марица-изток 2”, са много сложни. От отговора, който ми дадохте, изброихте само … |
| 04.05.2007 | 40 НС | Двеста Четиридесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Уважаеми господин министър, преди повече от година в тази зала водихме дебати, преди спирането на ІІІ и ІV блок, за сигурността на енергийната система. Тогава от тази трибуна се опитах да кажа, че наред с пробле… |
| 09.08.2006 | 40 НС | Сто Петдесет и първо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, искам да внеса малко яснота по този текст. Става въпрос за тези фирми, които имат собствена 20‑киловолтова мрежа. Това е един много дискутиран въпрос. Предложението на представителите на Национално движение Симе… |
| 02.08.2006 | 40 НС | Сто Четиридесет и осмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Тук стигаме пак до така наречения пренос. Казахме, че това, което предлага вносителят, означава, че де факто ще имаме два оператора – единият, който ще управлява преносната система, другият, който ще бъде собстве… |
| 02.08.2006 | 40 НС | Сто Четиридесет и осмо заседание | Оттеглям предложението си, след като не се приема от комисията. |
| 02.08.2006 | 40 НС | Сто Четиридесет и осмо заседание | Аз съм го предложил преди две години. |
| 02.08.2006 | 40 НС | Сто Четиридесет и осмо заседание | Това, за което лобирам, госпожо Манолова и господин Гризанов, е създаването на изключително държавно преносно предприятие, което да има активите и управлението. Нищо повече! |
| 02.08.2006 | 40 НС | Сто Четиридесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, господин министър, уважаеми колеги! За да стане всичко ясно докрай дали е целесъобразно или не е целесъобразно, искам да кажа няколко думи. С така предложеното ни преносно предприятие, което има два оператора – един оператор на … |
| 02.08.2006 | 40 НС | Сто Четиридесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър, уважаеми колеги! Ние, представителите на Националното движение Симеон Втори, оттеглихме нашето предложение, но все пак искам да обърна внимание за какво става въпрос. В този параграф става въпрос за п… |
| 02.08.2006 | 40 НС | Сто Четиридесет и осмо заседание | Оттеглям предложението. |
| 02.08.2006 | 40 НС | Сто Четиридесет и осмо заседание | Моята реплика, господин председател, е специално за четирите години. Енергетиката е отрасъл, който за разлика от всички, е много консервативен и при него процесите текат сравнително бавно. Изграждането на която и да е мощност в енергетиката заема период от 2,… |
| 08.06.2006 | 40 НС | Сто Двадесет и пето заседание | Господин председател, уважаеми колеги! Промените в Закона за енергетиката са необходими както за българската енергетика, така и за нашето бъдещо членство в Европейския съюз. Защо са необходими промените в Закона за енергетиката? Това е продиктувано от новата … |
| 27.01.2006 | 40 НС | Седемдесет и пето заседание | Очертава се един дефицит от 1 100 до 2 600 мгвт. Това е два пъти повече отколкото най-големия ни внос. Моят въпрос е: какви мерки предприема Министерството на икономиката и енергетиката, за да гарантира електроенергия както за фирмите, така и за гражданите на… |
| 27.01.2006 | 40 НС | Седемдесет и пето заседание | ТЕЦ “Марица-изток 2” трябва да се рехабилитира през периода 2005-2009 г., като в този период от време ще губим от 300 до 400 мгвт. |
| 27.01.2006 | 40 НС | Седемдесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин Овчаров! За мен една енергийна система се определя с два основни параметъра – сигурността на доставките и цената на тези доставки. За сигурността на доставките на нашата енергийна система няма какво да говорим … |