| 19.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и девето заседание | Нали беше антисоциалистическа. |
| 19.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и девето заседание | Уважаеми колеги, уважаема госпожо председател! Уважаеми господин Юруков, направихте много конструктивни предложения и аз мога да ги допълня: като отпадне първа точка, като отпадне и голямата част от втората точка, аз предлагам пред “Българска социалистическа … |
| 19.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и девето заседание | Оттук нататък, господин Овчаров, не всичко, което е сложено в историята, е необходимо да бъде затворено, без да бъде прочетено. Ако Вие, уважаеми господин Овчаров, дадете на определени среди, за които предварително знаете, че няма да ви върнат средствата, сле… |
| 19.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители, уважаеми господин Овчаров! Тъй като според Вашите думи станах международник-клеветник, искам да продължа с още една международна клевета, която е включена в страниците на доклада. Щ… |
| 19.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Уважаеми господин Папаризов, не очаквах такова повърхностно изказване. Все пак Вие сте депутат, който дълги години участва в работата на този парламент, и министър по онова време, к… |
| 19.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и девето заседание | Да, ще бягам, господин Овчаров, но преди това ще Ви кажа в лицето – ако разгледате тези 6 хил. страници, Вие може да направите една пълна историческа справка за превратите, които са се случили след Втората световна война (реплика от народния представител Руме… |
| 19.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и девето заседание | … членове на Социнтерна и заложихте това нещо в много по-ранни години. Аз се учудих и даже се удивих, когато другарят Димитър Станишев организира пленум на Чилийската социалистическа партия, който се провежда през месец януари 1983 г. във Враня. Този пленум п… |
| 19.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и девето заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми дами и господа народни представители! Комисията, която беше излъчена от Народното събрание, направи почти невъзможното да се опита да събере материалите от над 6000 страници, в които се съдържаше информацията за това к… |
| 10.05.2005 | 39 НС | Седемдесет и четвърто извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Уважаеми господин Илчев, учудвам се на Вашето изказване, тъй като Вие защитихте формулата, че този парламент трябва да бъде функция на свободното време на всички чиновници в Българи… |
| 27.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и първо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги народни представители! Господин Маринчев поясни как стоят нещата. Аз искам да кажа само още две думи в защита на това, което той предложи, във връзка с отпадането на ал. 2. Когато запишем в един закон, че дейност… |
| 27.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и първо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! В програмата за тази седмица са включени проекти за първо четене на обемисти закони, които както и миналата седмица, никой път няма да станат закони, тъй като през миналата седмица н… |
| 22.04.2005 | 39 НС | Четиристотин и Осемдесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър, уважаеми дами и господа народни представители! Вече трета седмица в Черноморец и Равда има социално напрежение. Хората справедливо искат да им се възстановят заграбените някога земи. Парламентарният с… |
| 21.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и девето заседание | Това го няма в правилника. |
| 21.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и девето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! Занятието, което провеждаме в момента, е за отчитане на дейност и това е поредният законопроект, с който трябва да отчетем тази дейност, тъй като дори и на вносителите им е ясно, че … |
| 21.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и девето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители, уважаеми господин Данаилов! На мен също ми стана интересно, когато казахте, че едва ли не Комисията по икономическата политика с мнозинство, в което влизат представителите на управля… |
| 21.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители, уважаеми господин Кирилов! Аз съм съгласен с Вас, че проблемът съществува и той е много остър. Но когато искаме да решим един въпрос по същество, ние не си измиваме ръцете, както се… |
| 21.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Преди да кажа няколко думи по самия закон искам да отбележа, че започнахме да внасяме в пленарна зала законопроекти, които дори са отхвърлени от водещата комисия и които нямат никак… |
| 20.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и осмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! Искам да се обърна преди всичко към тези, които много се развълнуваха и изместиха темата. Нямаше да се изказвам, ако в един определен момент не разбрах от това, което каза от тази тр… |
| 20.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Понеже виждам, че гласуващите “за” стават все по-малко и се ограничиха в кръга на Парламентарния съюз на Демократи за силна България искам просто да ви кажа за какво иде реч. Става … |
| 19.04.2005 | 39 НС | Седемдесет и второ извънредно заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! Днес гледаме втори законопроект, който се нарича Закон за акцизите. Това не е случайно, разбира се, по простата причина, че първият законопроект, както стана ясно, идеше, за да ревиз… |
| 19.04.2005 | 39 НС | Седемдесет и второ извънредно заседание | Знам! |
| 19.04.2005 | 39 НС | Седемдесет и второ извънредно заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Не се безпокойте. Няма да искам проверка на кворума, макар че има 40-50 души в залата. В моето изказване, тъй като в момента няма други изказващи се, както и в изказването на господин Радев, се визираше представи… |
| 19.04.2005 | 39 НС | Седемдесет и второ извънредно заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители, уважаема госпожо Радева! Вие ме връщате към онези времена, когато се подготвяше оставката, смяната и на председателя на Народното събрание. Аз си спомням как всичко беше толкова откр… |
| 19.04.2005 | 39 НС | Седемдесет и второ извънредно заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! Аз също като господин Пирински ще започна от момента, в който се приемаха измененията в Закона за акцизите в края на миналата година. Тогава от управляващото мнозинство имаше отстояв… |
| 19.04.2005 | 39 НС | Седемдесет и второ извънредно заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! В днешната програма има съществени закони като Законопроекта за изменение и допълнение на Закона за митниците, Законопроекта за изменение и допълнение на Закона за акцизите. В залата… |
| 15.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и седмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! Вземам думата, като по същество искам да подкрепя предложението за удължаване срока на действие на комисията. Но нека от тази трибуна да си кажем някои истини за работата на тази ком… |
| 14.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и шесто заседание | Уважаема госпожо председател, в момента Вие нарушихте правилника, тъй като подложихте на гласуване основното предложение за проект за решение, а не предложението на моите колеги. Фактически аз мога да използвам само процедурата на прегласуване, но начинът, по… |
| 14.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и шесто заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! Правя процедурно предложение да удължим работното време до завършването на тази точка от дневния ред и гласуване на решението, но не повече от два часа. Може би само няколко минути н… |
| 14.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и шесто заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители, уважаеми господин Аталай! Няколко неща ми направиха впечатление във Вашето изказване. Първо, Вие казахте, че не сте получили конкретни данни от министъра на енергетиката за конкретни… |
| 13.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Вярно е, че на Народното събрание му остава още малко време, но има работа, която трябва да се довърши. Миналия път като аргумент ви посочих становището на министъра на финансите Ми… |
| 08.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! По програмата предстоят: първо четене на Законопроекта за държавен и финансов контрол; първо четене на Законопроекта за изменение и допълнение на Закона за митниците; второ четене н… |
| 06.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители, уважаеми господин Казак! Докъде я докарахме? Преди известно време Вие защитавахте обратната теза, когато аз тук говорих за случая, в който можеха да се получат коалиции, които да из… |
| 06.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и второ заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! Уважаеми господин Казак, не се заяждайте, защото винаги ви се връща. Когато говоря за пари и за далавери, винаги ще гледам в тази посока – към вашата парламентарна група. Мисля, че н… |
| 06.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и второ заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! Едно и също предложение, внесено от различни народни представители – предвиденият имуществен ценз да отпадне. Въпрос на защита и въпрос на принципи – тук говоря от името на БСДП и ка… |
| 06.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Уважаеми господин Казак, вие водихте неистова борба срещу една буквичка “Н” - “Национално”, което изменяше съдържанието на ДПС. Сега изведнъж по обстоятелствата се обърнахте на обра… |
| 06.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! В текста е посочено създаване на нов параграф, но фактически това не е нов параграф, тъй като в приетите на първо четене три законопроекта такъв текст съществуваше в предложението н… |
| 06.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Правя предложение за прегласуване. Като мотив ще използвам нещо, с което разполага цялото Народно събрание и ще се позова на министъра на финансите господин Велчев. Това, което държ… |
| 05.04.2005 | 39 НС | Седемдесет и първо извънредно заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми госпожи и господа народни представители! Уважаема госпожо Радева, аз Ви благодаря за отговора, защото той все пак се доближава до това, което казахте на първо четене. И след всички уговорки, че общината не е търговско др… |
| 05.04.2005 | 39 НС | Седемдесет и първо извънредно заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! Аналогичен случай с текста, който разглеждахме в чл. 17, само че тук става въпрос за търговски дружества, които получават общинска гаранция при определени условия – че са с над 50 на… |
| 05.04.2005 | 39 НС | Седемдесет и първо извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Уважаеми господин Кирчев, аз бих бил склонен да подкрепя Вашето предложение, въпреки че вие от СДС не подкрепихте нашето, измъкнахте се от залата и се получиха само нули по таблото.… |
| 05.04.2005 | 39 НС | Седемдесет и първо извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители, уважаеми господин Стоилов! Аз разбирам Вашите съображения, че народът се е отвратил от референдумите в последните 15 години, защото те не приличат на онзи референдум от 1971 г. за б… |
| 05.04.2005 | 39 НС | Седемдесет и първо извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители, уважаема госпожо Дикова! Аз ви моля да прочетете текста – преди референдума има едно “или”, което означава, че или може да бъде проведен, или общинският съвет може да реши да не го … |
| 05.04.2005 | 39 НС | Седемдесет и първо извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители, уважаема госпожо Радева! Когато направихме своето предложение, ние в никакъв случай не сме искали да се правим на оригинални, както се изразихте, или да откриваме Америка. Аз ще Ви … |
| 05.04.2005 | 39 НС | Седемдесет и първо извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Току-що беше прочетен текста на предложението на чл. 17, направено от нас. Аз донякъде съм благодарен на комисията, че е записала, че не приема предложението, защото ако беше записа… |
| 01.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и първо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър-председател, господа министри, дами и господа народни представители! Уважаеми господин Станков, нашият въпрос беше зададен на 10 декември – тогава, когато работниците от “Балканкар” отстояваха правата … |
| 30.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Аз искам просто да потвърдя думите на господин Папаризов за това, което каза – изложено в комисията, но освен всичко друго, искам да поясня, че вносителят пое задължението до представяне на тази ратификация в пл… |
| 29.03.2005 | 39 НС | Седемдесето извънредно заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! Уважаема госпожо председател, след като нарушихте правилника два пъти, искам да Ви предпазя от трето нарушение, тъй като това са последните текстове на закона, които ще гласуваме, а … |
| 29.03.2005 | 39 НС | Седемдесето извънредно заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! Още едни текстове, които не съществуваха в първоначалния вариант и които са по същество изменения във функциите на съответните служби, включително и въпроса за прехвърляне на регистъ… |
| 29.03.2005 | 39 НС | Седемдесето извънредно заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители, единственото нещо, което мога да предложа, е процедура за прегласуване. Но аз Ви питам, госпожо председател, като как нарушихте за пореден път правилника и подложихте на гласуване те… |
| 29.03.2005 | 39 НС | Седемдесето извънредно заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! Уважаема госпожо председател, ако погледнем формално и спазваме Правилника за организация и дейността на Народното събрание, Вие не бихте могли да подложите току-що прочетените текст… |