| 21.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и девето заседание | При удължаване на срока с три години, става въпрос вече за три хиляди души миньори, което представлява 10 процента от миньорското съсловие, отделени от него изкуствено, единствено по фактора възраст – навършена 45-годишна възраст. Извинявайте, аз питам Народн… |
| 21.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Слушайки дискусията до този момент, още повече се убеждавам, че днес въпросът не е с колко години да бъде удължен срокът, определен от § 4, ал. 3. Днес въпросът пред Народното събра… |
| 22.03.2005 | 39 НС | Шестдесет и девето извънредно заседание | Уважаема госпожо председател, дами и господа народни представители! Както вече стана ясно, след 31 декември 2004 г. престана на действа § 4, ал. 3 от Кодекса за социално осигуряване, с други думи лицата, които са навършили 45-годишна възраст и имат осигурител… |
| 23.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и шесто заседание | Да ви призная, дами и господа, не очаквах, че мои приятели и колеги ще се включат в хора на отрицанието. Но тук, драги Стефане, искам да припомня, че аз бях човекът, който не подкрепи бюджета на собственото си правителство в областта на културата преди две го… |
| 23.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и шесто заседание | Значи е имало успех! |
| 23.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и шесто заседание | Кажи, драги! |
| 23.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и шесто заседание | От изказалите се досега за мен стана ясно, че за тях културата е елементарна съвкупност между културното наследство и културната дейност. Дами и господа, това не е така. Културата е преди всичко един перманентен процес на взаимодействие между самото културно … |
| 23.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и шесто заседание | Коя беше секретарката? Госпожа Банкова мисля че се казва. (Смях и оживление в НДСВ.) Всички министри от времето от прехода обаче са подложени на обругаване, защото не спира интересът за управление на българската култура отвън, а не от този, който трябва да я … |
| 23.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин премиер, дами и господа министри, дами и господа народни представители! От изказалите се досега оратори наистина у мен се засилва тревогата, че вече е заличена разликата между критичната оценка и отрицанието. И… |
| 10.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | Това е опасна, ретроградна политика, дами и господа, която БСП може да извърши само в бащина прегръдка със своя блуден син! Вашите средства, дами и господа, са несправедливи! Запомнете от мен: справедливостта не се защитава с несправедливи средства! Това е. (… |
| 10.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | Аз произхождам от Република България, госпожо Дончева. (Смях и ръкопляскания от НДСВ.) Цяла Европа признава, че ние вече живеем не само в условията на пазарна икономика, а в условията на устойчива държавност. Този вот е против българската държавност. Най-голя… |
| 10.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин премиер, дами и господа министри, дами и господа народни представители! Предишното изказване беше ярък пример за това как една въпиеща самодейност може да бъде вредна за слушателите, зрителите и за целия народ. … |
| 26.01.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Големият въпрос според мен е в това в каква степен българската Конституция гарантира равноправно партньорство на България в Европейския съюз. Но това е дебат за друго време и за дру… |
| 20.01.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми госпожи и господа народни представители! Темата е много сложна и за младите хора може би ще бъде чудно защо 15 години след началото на промяната ние отново се връщаме на темата за репресиите, определяме цената на репрес… |
| 19.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и пето извънредно заседание | Двеста и четиредесет. |
| 15.12.2004 | 39 НС | Четиристотин Тридесет и шесто заседание | Дайте думата на Стела Банкова! Искам да чуя Стела Банкова! |
| 10.12.2004 | 39 НС | Четиристотин Тридесето и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаема госпожо министър! Както от моето изложение по въпроса, така и от Вашите отговори личи, че въпросът не е бил актуален дори към момента на неговото задаване. Аз това го знаех, но аз видях един друг проблем и затова го зад… |
| 10.12.2004 | 39 НС | Четиристотин Тридесето и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаема госпожо министър! Моят въпрос е зададен по малко по-различен начин, затова държа да го спомена. На 1 октомври 2001 г. Агенцията за приватизация сключва договор с “Бългериън технолоджис” ЕООД тогава, сега акционерно друж… |
| 10.12.2004 | 39 НС | Четиристотин Тридесето и пето заседание | Не е така! |
| 10.12.2004 | 39 НС | Четиристотин Тридесето и пето заседание | Имам право да си го развия отделно! |
| 02.12.2004 | 39 НС | Четиристотин Тридесет и първо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми госпожи и господа народни представители! Запознах се с всички законопроекти и много внимателно слушам дебата. Бих искал да кажа някои свои бележки, които, надявам се, ще бъдат полезни на авторите на съответните закони. Б… |
| 17.11.2004 | 39 НС | Четиристотин Двадесет и четвърто заседание | Уважаема госпожо председател, дами и господа народни представители! Уважаема госпожо Радева, много се зарадвах, когато разбрах, че се освобождават от данък дарителите на културни институти. Въпросът е на кои. Културен институт по смисъла на Закона за закрила … |
| 04.11.2004 | 39 НС | Четиристотин и Деветнадесето заседание | Позволете ми да се почувствам засегнат от тази тема. Лично аз в с. Дивля, където 12 години през 30-те години на ХХ в. е работил Майстора, издигнах паметник на Майстора. Там няма табела “построено от еди-кой си”, но най-после в Дивля се знае кой е авторът на б… |
| 04.11.2004 | 39 НС | Четиристотин и Деветнадесето заседание | В статии на малотиражки. Ето, затова не уважават! Защото хората изричат малки теми от трибуната на българския парламент. А що се отнася до построенето, специално за театрите се чувствам засегнат, тъй като именно нашето правителство за първи път от повече от 2… |
| 04.11.2004 | 39 НС | Четиристотин и Деветнадесето заседание | Защото политическите речи, господин Овчаров, все повече приличат на статии в провинциални вестници. |
| 04.11.2004 | 39 НС | Четиристотин и Деветнадесето заседание | Уважаеми господин Пантелеев, знаете ли защо хората не уважават парламента и народните представители? |
| 02.11.2004 | 39 НС | Петдесет и осмо извънредно заседание | Уважаема госпожо председател, уважаема госпожо министър, уважаеми дами и господа народни представители! Днес се наложи, госпожо Шулева, да отговаряте на въпроси с изтекла давност относно предприятието “Елена Георгиева” в Перник, само че аз, за разлика от наро… |
| 21.10.2004 | 39 НС | Четиристотин и Тринадесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър, дами и господа! Господин Димитров, дори да бяхте изказали някои важни тези във Вашето изказване, аз започвам да се съмнявам в него, в тяхната истинност, защото Вие поставихте в една плоскост наследниц… |
| 09.09.2004 | 39 НС | Триста Деветдесет и шесто заседание | Направихте ми реплика, бъдете така любезна да изслушате това, което Ви казвам! Превръщаме дебата за 9 септември в много дълъг бразилски сериал. Така вие самите опошлявате датата. С тази дата, с българската история – да, трябва да се занимават българските учен… |
| 09.09.2004 | 39 НС | Триста Деветдесет и шесто заседание | Госпожи и господа! Този дебат съм го слушал преди десет години! Вие сега искате да се впишете в страниците на историята, а другите се държат, сякаш сега слизат от нея! Извинявайте много, стенограмата от днешния дебат вече е прашлясала, преди да бъде публикува… |
| 09.09.2004 | 39 НС | Триста Деветдесет и шесто заседание | И понеже говорихте за животни, уважаеми господин Ганев, и аз ще кажа нещо по този въпрос. Тези млади хора искат ние като български национални лъвове да защитаваме техните интереси, а не като политически булонки да гризем костите на историята! (Ръкопляскания о… |
| 09.09.2004 | 39 НС | Триста Деветдесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми госпожи и господа народни представители! Убеден съм, че това е последният път, когато българският парламент говори за Девети септември. След три години ние ще бъдем в Европа и на банките на българското Народно събрание … |
| 02.09.2004 | 39 НС | Триста Деветдесет и трето заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми колеги! Тук става въпрос за създаване на условия децата в неравностойно положение и с трайно увреждане да могат да завършат образование. Да стимулираме те да бъдат образовани и достойни равноправни хора. Следователно т… |
| 02.09.2004 | 39 НС | Триста Деветдесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми госпожи и господа народни представители! Ако продължаваме да водим дискусията, разсъждавайки върху организацията на учебните заведения, ние само ще се пързаляме покрай мантинелата и няма въобще да стигнем до същността н… |
| 22.07.2004 | 39 НС | Триста Осемдесет и седмо заседание | Уважаеми господин Вълчев, аз застъпвам становището, че държавата като собственик на високочестотния ресурс има правото да решава според определени критерии на кого да дава и на кого да не дава право да се настанява в българския ефир. И тя не може да има винов… |
| 22.07.2004 | 39 НС | Триста Осемдесет и седмо заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Преди време ние направихме поправки в Закона за радио и телевизия, с което уредихме около 40 оператори да могат да продължат дейността си, въпреки че работят несъобразно Закона за радио и те… |
| 20.07.2004 | 39 НС | Петдесет и шесто извънредно заседание | Пречим и на двата национални оператора да изпълняват Закона за радиото и телевизията. Във връзка с това, уважаеми господин председател и уважаеми колеги, аз правя процедурно предложение незабавно да прекратим това изтезаване на българските слушатели и зрители… |
| 20.07.2004 | 39 НС | Петдесет и шесто извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Вярно е, че при значими за обществото въпроси ние можем да поискаме пряко излъчване на нашето заседание по радиото и телевизията. Празната зала на Народното събрание само показва, че въпросът, който разискваме д… |
| 18.06.2004 | 39 НС | Триста Седемдесет и трето заседание | Уважаеми господин председател! Всяко съобщение се прави за постигане на определени резултати и това не е нужно да се описва. При моите познания по български език това изречение е неразбираемо. А аз твърдя, че разбирам българския език и добре го познавам. И за… |
| 18.06.2004 | 39 НС | Триста Седемдесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! След Закона за здравето тук отново се появява един текст в т. 10 във връзка с рекламата, който явно показва неразбиране на тази дейност. Според мен текстът, както е описан в т. 10 наистина е един нонсенс, извиня… |
| 10.06.2004 | 39 НС | Триста Шестдесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, господин Иванов! По никакъв начин не съм искал да Ви засегна, нито да Ви обидя. Аз казах, че ако случайно бъдат приети тези текстове, ще се създаде една паралелна структура с друга философия, различна от предлаганата от комисият… |
| 10.06.2004 | 39 НС | Триста Шестдесет и девето заседание | Моля да бъда извинен, господин председател. |
| 10.06.2004 | 39 НС | Триста Шестдесет и девето заседание | Аз колко говорих? |
| 10.06.2004 | 39 НС | Триста Шестдесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Ожесточеният спор до този момент подсказва, че и днес гласуваме текстове, които имат изключително значение. За какво? За опазването на нашето културно-историческо наследство. И именно затова може би се появяват … |
| 10.06.2004 | 39 НС | Триста Шестдесет и девето заседание | С научна стойност е. |
| 02.06.2004 | 39 НС | Триста Шестдесет и пето заседание | Свършвам, господин председател. Още при обсъждането на заглавието на Закона за здравето, дами и господа, имахме дискусия дали това да бъде закон за общественото здраве, здравеопазването или за здравето. Дискусията и по другите текстове показва, че създаваме н… |
| 02.06.2004 | 39 НС | Триста Шестдесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги народни представители! Напълно логично е, разсъждавайки върху проблема за евтаназията всеки от нас да си задава въпроси и да търси най-хуманното решение за себе си. Да бъдем просто "за" или "против" евтаназията б… |
| 20.05.2004 | 39 НС | Триста и Шестдесето заседание | Има, но вие пожелахте вашите предложения да се обсъждат ан блок, а не едно по едно. Това беше проблемът. Те бяха добри предложения. Имаше предложение за създаване на ордени от “Иван Рилски” до “Васил Левски” и “Джон Атанасов”. Но имаше желание тези предложени… |
| 20.05.2004 | 39 НС | Триста и Шестдесето заседание | Уважаеми господин Василев, ние сме приели Закон за обществените поръчки и като Ви слушам, си задавам въпроса дали тези, които изпълняват Закона за обществените поръчки и някой след това спечели търг или конкурс, трябва да го привикваме отново в Народното събр… |
| 20.05.2004 | 39 НС | Триста и Шестдесето заседание | Има много голяма разлика. |